Lietuva tarpukariu (Nepriklausomybės kovos)
Bermontininkai.
Iš rusų karo belaisvių paimtų vokiečių į nelaisvę (per I P. karą) buvo sudaryti kariniai daliniai, kurių tikslas buvo sustabdyti bolševikų veržimąsi į Vakarus, kovoti su RA Pabaltijyje, atkurti carinę Rusiją
Vincas Mickevičius Kapsukas.
Komunistinio judėjimo Lietuvoje vadovas.
Suvalkų sutarties susitarimai. (3)
Nustatoma demarkacinė linija, pagal kurią Vilnius lieka Lietuvai, sustabdomi karo veiksmai, apsikeičiama karo belaisviais.
Raudonosios armijos okupacija
1918 - 1919 m.
Nepriklausomybės kovos
1918-1920 m.
Bermontininkų likvidavimas.
1919 m. lapkričio 12-22 d. lietuviai prie Šiaulių, Pasvalio ir Radviliškio sumušė bermontininkus.
Lenkų įsiveržimas į Lietuvą. (data)
1919 m. pavasarį lenkų kariuomenė užėmė Vilnių ir veržėsi gilyn.
Lietuvos-Lenkijos demarkacinės linijos.
1919-1939 m. žymėjusios Lietuvos ir Lenkijos laikinąją sieną.
Taikos sutartis su sovietų Rusija. (data)
1920 m. liepos 12 d.
Suvalkų sutartis. (data)
1920 m. spalio 7 d.
Antras Lenkų įsiveržimas į Lietuvą.
1920 m. spalio 8 d. - 1920 gruodžio 17 - 19 d.
Klaipėdos krašto prisijungimas.
1924 m. pasirašyta Lietuvos, Antantės vyriausybių atstovų konvencija. Ji Klaipėdos kraštą pripažino Lietuvai. (1923 m. iki 1939 m. kovo mėn.)
1938 m. ultimatumas.
1938m. Lenkija, pasinaudojusi pasienio konfliktu, Lietuvai įteikia ultimatumą su reikalavimu užmegzti diplomatinius santykius. (Lietuva buvo priversta tai padaryti, nes grėsė karas su Lenkija)
Raudonosios armijos tikslai
Įvesti socializmą kitose šalyse.
Nepriklausomybės karų padariniai. (3)
Apginta Lietuvos nepriklausomybė, apgintas valstybingumas, Materialiniai nuostoliai ir aukos, Lietuva neatgavo Vilniaus krašto ir istorinės sostinės - Vilniaus.
Bermontininkai Lietuvoje. (5)
Bermontininkai ignoravo Lietuvos valdžią, užpuldinėjo Lietuvos karius, nuginkluodavo miliciją, plėšikavo, žudė civilius gyventojus, užimtoje teritorijoje įsakė kalbėti rusiškai
Lenkijos siekis.
Lenkijos politiniai sluoksniai ir Lenkijos patriotai (bendra istorinė praeitis, daug lenkų gyvenančių rytinėje Lietuvoje, daug Lenkijos politikų buvo kilę iš Lietuvos) siekė atkurti buvusią bendrą Lietuvos-Lenkijos valstybę.
Litbelas
Lietuvos ir Baltarusijos sovietinių valstybių susijungimas.
Sovietų valdžios pralaimėjimo priežastys (3)
RA negavo paramos iš Maskvos, nes tuo metu vyko pilietinis karas, Sovietų valdžios ir Kapsuko nerėmė gyventojai (nes nacionalizavus žemę, ji nebuvo išdalinta valstiečiams), nerėmė dėl rusų kalbos.
Lietuvos vyriausybės veikla (4)
Sostinė iš Vilniaus perkeliama į Kauną, A.Smetona ir A.Voldemaras išvyksta į užsienį ieškoti pagalbos, imta kurti armiją, Vokietiją suteikia paskolą (atsiunčia vokiečių karių savanorių, sustabdo armijos traukimąsi)
Taikos sutartis su sovietų Rusija. (susitarimai, 4)
Sovietų Rusija pripažino Lietuvos nepriklausomybę, buvo nustatyta Lietuvos-Sovietų Rusijos siena, pasižadėjo atlyginti karo metu padarytus nuostolius, grąžinti išsivežtą turtą (Lietuvos Metrika - LDK archyvas).