М. 5. ПР 23.

¡Supera tus tareas y exámenes ahora con Quizwiz!

Злови мишку

Інтерактивний метод, який часто застосовується в молодших класах (1-3) для покращення техніки читання. Учень розпочинає читання, а вчитель або інший учень пробує його наздогнати, слідкуючи за правильністю читання. Виграв той, хто прийшов до фінішу скоріше. Важливо включити в план уроку зарядки-релаксації, які знімають розумову напругу, дають дітям відпочинок, викликають позитивні емоції, гарний настрій, що призводить до ефективного засвоєння матеріалу (тривалість зарядки-релаксації становить 3-5 хвилин). Під час її проведення не потрібно ставити учням за мету запам'ятати мовний матеріал. Релаксація повинна звільняти учня на якийсь час від розумового напруження. Крім інтерактивних методів, важливою допомогою вчителю буде роздатковий матеріал - основний компонент навчально-методичного комплексу для I класів. Він є набором предметних, сюжетних, тематичних картинок, малюнків, які призначаються для роботи як у класі, так і вдома. Цей набір має бути в кожного школяра. Мислення у дітей конкретне, тому важливо новий матеріал ілюструвати. Ілюстративним матеріалом і будуть малюнки, іграшки, предмети, листівки, предмети, які оточують дітей. Тут спрацьовує метод наочності (Шевченко, 2005: 6).

Драматизація

Рекомендовано до застосування у 1-4 класах. Ефективний метод вивчення нових лексичних одиниць є метод драматизації діалогів як метод розвитку розумової діяльності. Здебільшого він використовується в 4 класі, коли учні вже добре володіють словом. Часто її використовують для з'ясування змісту всього прочитаного тексту чи для осмислення окремих фраз або слів (Кравчук, 2015: 12). Метод драматизації дозволяє успішно розвивати творчі здібності, уяву, активність і самостійність. «Метод засновано на виконанні учнем ролі в придуманій ігровій ситуації. Учень створює образ героя, який жив колись або живе зараз, роль героя в художній літературі або вигаданого героя, персонажа». Для драматизації підходить будь-який розповідний текст. Прочитане речення демонструється, тобто виконуються описані дії. Якщо в прочитаному тексті є діалог, то під час читання розподіляються особи. Поступово до драматизації вводять не одну, а дві та більше дій. Якщо виникають складнощі під час драматизації, то вчитель відповідно до вимови слів виконує необхідні дії сам, а потім їх повторюють учні. Така діяльність передбачає залучення учнів молодших класів до реального співробітництва, інтелектуального діалогу, гармонізації спілкування, можливості почуватися вільно. Драматизація сприяє розвитку мислення, розробці прийомів співтворчості та інтелектуальної напруги, передбачає експериментування дітьми, гнучке і гармонійне поєднання індивідуальної, групової та колективної діяльності, педагогічно скерованої (Пометун, 2005: 165). Під час драматизації твору діти залучаються до мистецтва художнього слова, формується техніка та логіка усного мовлення, розвивається вимова та долаються мовленнєві недоліки. Учні засвоюють основні етапи роботи з текстом, принципами його членування, вчаться логічним наголосам у мовних текстах і використанню засобів їх виділення, знайомляться з видами пауз. Заняття з використанням драматизації сприяють зняттю емоційної скутості учнів, невпевненості в собі, активізують здібності, допомагають застосовувати їх невеличкий життєвий досвід, набутий як на уроках, так і на позашкільних заходах. Учні молодших класів опановують необхідну суму знань з акторської майстерності, розвивається їх фантазія та уява, увага, спостережливість, допитливість. Самостійність учнів під час виконання ролей здебільшого залежить від того, чи знають вони зміст казки, твору. Отже, драматичне мистецтво оригінально поєднує в собі драматичну дію, художнє слово, пантоміму, живопис, скульптуру й музику, розвиває мову, інтонацію, увагу, пам'ять, уявлення, низку технічних і конструктивних здібностей. Драматизацію можна розглядати як метод викладання, який забезпечуватиме активність творчих знань учнів (Роман, 2009). В молодшій школі досить ефективними є драматизації казок. Приклад. Ask your pupils to make a performance of the fairy-tale "A House in the Wood".

Заповни пропуски в оповіданні

Рекомендовано до застосування у 1-4 класах. Метод можна використовувати при перевірці рівня запам'ятовування слів чи змісту. Вчитель читає оповідання чи абзац 3 чи 4 рази, потім знову читає, але залишає певні слова, які учні початкової школи намагаються заповнити (усно чи письмово). Приклад (для 2 класу). Fill in the text:This is Anna. She is little. She is ____. Anna has got a cat. It is a big _____. This is Katrin. She is little, too. She is _____. She has got a ______. It's a nice chick. This is Jackie. He isn't little. He is big. He is _______. He has got a ________. It is a funny little kitten.Answers: five, cat, six, chick, nine, kitten.

Біжучий диктант

Рекомендовано до застосування у 1-4 класах. По черзі учні з команди біжать до дошки і пишуть під диктовку слова або словосполучення. Виграє та команда, в якої більше слів записано правильно.

Зашифровані картинки

Рекомендовано до застосування у всіх класах початкової школи. Учням початкових класів пропонується кілька картинок, вчитель просить їх скласти у послідовність подій і переказати історію, використовуючи нові граматичні конструкції чи нову лексику. Потім вчитель пропонує іншому учневі поміняти послідовність подій і розповісти свою історію. Продовжуючи роботу в класі, вчитель просить учнів обговорити обидві історії і надати докази їх власних бачень цих оповідань.

Побудуйте історію

Рекомендовано до застосування у 2-4 класах. Будується розповідь подій чи історії з життя, але по новій лексиці або вчитель пропонує 2-3 речення як початок для розповіді, а кожен з учнів продовжує її по-своєму. Учень початкової школи складає речення за допомогою одного слова, другий учень складає нове речення, використовуючи інше слово. У ланцюжку кожен учень складає споріднене речення, використовуючи своє слово (нещодавно вивчена нова лексична одиниця) для створення розповіді. Для роботи над зразками досить ефективно використовувати принцип поступовості, який ґрунтується на необхідності такої послідовності, яка важлива для формування іншомовної компетентності.

Дискусія

Рекомендовано до застосування у 2-4 класах. Передбачає обмін поглядами і думками з певної проблеми, вчить умінню захищати свою позицію та враховувати думки інших, стимулює активність та ініціативність учнів, є доречною при спілкуванні, систематизації матеріалу. Приклад (4 клас). Discuss what is better for the animal: 1. Dog has to live alone or has an owner. 2. When parents bought her a cat, she just played with it. 3. If you have a private house, it's nice to have a dog, if you have a flat, it's awful.

Круглий стіл

Рекомендовано до застосування у 3-4 класах. Вислів «сісти за круглий стіл» означає «почати доброзичливий обмін думками, миролюбні переговори та рівноправність всіх учасників обговорення». Тематика, зміст і методика проведення бесід ускладнюється залежно від рівня розвитку учнів: від керівної ролі вчителя до учнівського самоуправління під час обговорення. Під час підготовки визначається тема, зміст, мета бесіди, готується матеріал, призначаються доповідачі за обраними напрямами обговорення проблеми. Тема бесіди заздалегідь повідомляється учасникам, щоб вони могли обміркувати своє ставлення до неї. Приміщення оформлюється з урахуванням змісту бесіди: використовуються цитати, ілюстрації, виставки; столи чи стільці розташовують у вигляді кола. Хід проведення залежить від теми та мети, однак обов'язковим є вступне слово ведучого про тему та мету заходу; доповіді та їх обговорення, підтримання та спонукання дискусії за допомогою крилатих виразів, аудіовізуальних засобів, завдань-ситуацій. Наприкінці підбивається підсумок у вигляді вироблення колективної думки з питання, яке обговорювалося (Редько, 2011: 32). Приклад. Answer the following questions and discuss them with your classmates using the method "Round Table": What do you buy in the market? What do you prefer to buy in the shop? Compare the prices in the market and in the shop. Where the quality of the products is better?

Інтерв'ю

Рекомендовано до застосування у 3-4 класах. Пропонується взяти інтерв'ю у відомої людини в певній галузі, наприклад у провідного спеціаліста ІТ-компанії.

Зіпсований телефон

вчитель поділяє дітей на дві команди, вони стають у дві шеренги. Дітям, які стоять перші, він шепоче у вухо слово, коротке речення. Діти передають по черзі це слово чи речення до останнього члена команди. Виграє та команда, у якої останній гравець називає правильну відповідь. Якщо обидві команди відповідають правильно, перемога зараховується обом командам.

Наповнені коробочки

вчитель поділяє дітей на дві команди, вони стають у дві шеренги. Одному члену з кожної команди він дає дві коробки, в яких є однакові предмети (гумка, олівець, ручка, степлер). Лише перший учасник бачить, як учитель розмістив предмети. Він повертається і промовляє розташування іншому і так по шерензі дітей аж до того, хто має коробку. Останній має розмістити предмети так, як їх розмістила дитина. Гарне практикування прийменників (over, under, near, beside).

Містичний предмет

вчитель усно описує предмет, який лежить на видному місці, а діти намагаються здогадатися, що це.

Спонтанні діалоги

передбачають розмову з певним проблемним завданням, яке потребує вирішення. Рекомендовано до застосування у 2-4 класах. Учням дають інформацію щодо завдання, але не дають часу для її вирішення. Молодші школярі повинні бути дуже креативні в цьому завданні і запропонувати не менше 10 реплік кожен. Приклад. You are an American tourist and you need to buy a ticket from Ternopil to Melitopol, but it's a summer time and there are none available. A second pupil who works as a cashier must help with a problem.

Таємничі об'єкти

передбачає завдання-запитання і пошук відповіді на нього. Відповідь подається по-різному: в чорному ящику або усно. Приклад 1. Answer the riddle: Clean, but not water, White, but not snow, Sweet, but not ice-cream, What is it? Answer: Sugar (pupil answers orally) Приклад 2. Guess what is in the box? Look at my face and you see somebody. Look at my back and you see nobody. Answer: Mirror (is in a small black box).

Проектна робота

передбачає створення проекту одним, двома чи групою виконавців. Рекомендовано до застосування у всіх класах початкової школи. Робота над проектом дозволяє задіяти в процесі навчання не тільки інтелект, досвід, свідомість людини, а також її почуття, емоції, вольові якості, сприяє «зануренню» в навчальний матеріал, визначенню особистістю свого емоційно-ціннісного ставлення до нього, підвищенню ефективності засвоєння, дає відчуття успіху. Проектна робота передбачає включення механізмів запам'ятовування й відтворення інформації; передачу інформації іншим; застосування знань у варіативних ситуаціях; розуміння причинно-наслідкових зв'язків, співвідношення частин і цілого; наведення аргументів і доказів, перегрупування окремих частин і створення нового цілого тощо (Роман, 2009). Проектна діяльність сприяє розвитку ініціативи, самостійності, організаторських здібностей, стимулює процес саморозвитку. Метод проектів сприяє не лише розкриттю можливостей і здібностей учня, а й усвідомленню, оцінці особистісних ресурсів, визначенню особистісно-значущих і соціально-ціннісних перспектив. Сутність проектної методики полягає в тому, що мета занять і способи її досягнення повинні визначатися самим учнем на основі його інтересів, індивідуальних особливостей, потреб, мотивів, здібностей. Внаслідок цього особистісно-орієнтоване навчання, яке лежить в основі проектної методики, допускає зміну традиційної схеми взаємодії вчитель-учень, суб'єкт-об'єкт на схему партнерської навчальної співпраці суб'єкт-суб'єкт (Richards & Rodgers, 1994). Приклад 2 (для 2 класу). Draw with two more pupils a postcard "My Favourite Animal". Приклад 3 (для 4 класу). Draw a proverb "An apple a day keeps a doctor away".

Виправте мене

цей метод можна використовувати в усній мові (вчитель говорить з помилками вимови чи вживання) або в письмовій формі (написання слова з помилками на дошці) - для початкової школи. Приклад 1. Correct mistakes where necessary:Sentense, buk, pitsa, foto, door.Answer: sentence, book, pizza, photo, door.


Conjuntos de estudio relacionados

Exam 4: Chapter 4A Test Validity

View Set

Chem I Lesson 12 - Thermodynamics, Entropy, Gibbs Free Energy, and Le Chatlier's Principle

View Set

ACC-590 Practice Exam 1, ACC-590 Chapter 3 Textbook MC, ACC-590 Chapter 2 Textbook MC, ACC-590 Chapter 1 Textbook MC, ACC-590 Quizzes 1-6

View Set

Topic Two, Lesson Five: Benefits of Free Enterprise-Economics

View Set