тема 5
Бізнесові плани
вид планів маркетингу, об'єктом планування в яких є окремі напрямки діяльності.
Дивізіонні плани
вид планів маркетингу, об'єктом планування у яких є діяльність окремих підрозділів промислового підприємства.
Фінансовий план
заключна частина бізнес-плану, що узагальнює всі попередні розділи у вартісному виразі, в ній відображаються дані про обсяг продажу і загальний прибуток, обсяг інвестицій, джерела фінансування, використання власних коштів, а також позикових (із зазначенням термінів і джерел погашення заборгованості), терміни окупності капіталовкладень, витрати виробництва та обігу, відсоткове співвідношення доходів і витрат, терміни виплати дивідендів (для акціонерного товариства).
Комплексність
принцип маркетингового планування, який означає, що для прийняття рішень мають бути використані всі факти, події та ситуації у їх взаємозв'язку та відповідно до їх значущості.
Матрична структура служби маркетингу
спосіб організації служби маркетингу, що носить дворівневий характер, за якого горизонтальний рівень формується маркетинговими програмами.
Стратегічне планування
перспективне планування терміном на 5-10 років, що має за мету пошук нових можливостей та продуктів.
Середньострокові плани
плани, що розробляються на період від одного до п'яти років, базуються на короткострокових планах і на дослідженнях перспектив розвитку ринку й інвестицій.
Довгострокові плани
плани, що розробляються на період понад п'ять років, головне завдання яких у сучасній ситуації сформувати маркетингові рішення, що будуть ефективними в тривалій перспективі.
Плани розроблені за принципом "згори донизу"
плани, що формуються в ситуації, коли планування діяльності централізовано керується і контролюється.
Плани розроблені за принципом "знизу догори"
плани, що формуються на основі інформації, яка надається працівникам служби маркетингу іншими підрозділами фірми.
Якісність виконання планових функцій
принцип маркетингового планування, що означає зменшення перешкод щодо діяльності підприємства, оптимізації роботи, координації, систематизації тощо.
Гнучкість
принцип маркетингового планування, що означає пристосування до змінних умов навколишнього середовища, введення нових ресурсів, використання альтернативних варіантів тощо.
План виробництва
розділ бізнес-плану, що містить опис технологічного процесу виготовлення продукції; обґрунтування розміщення виробництва на діючому чи новому підприємстві, розрахунок потужності підприємства; планування обсягів виробництва та асортименту продукції тощо.
Продуктова структура служби маркетингу
спосіб організації маркетингу на підприємстві, що передбачає наявність на підприємстві кількох керівників маркетингу, відповідальних за певний товар і підпорядкованих віце-президенту з маркетингу.
Регіональна структура служби маркетингу
спосіб організації маркетингу на підприємстві, що передбачає наявність на підприємстві окремих відділів, діяльність яких орієнтована на певні регіональні ринки.
Сегментна структура служби маркетингу
спосіб організації маркетингу на підприємстві, що передбачає наявність на підприємстві окремих відділів, діяльність яких орієнтована на певні сегменти споживачів.
Функціональна структура служби маркетингу
спосіб організації маркетингу на підприємстві, що передбачає розподіл обов'язків між відділами щодо виконання певних маркетингових функцій (планування продукції, маркетингові дослідження, реклама, збут, сервіс).
Організація маркетингу
структурна побудова для управління маркетинговими функціями.
Неінтегровані маркетингові структури
сукупність відповідних підрозділів, вплив яких на споживача не скоординований.
Маркетингове планування
управлінський процес створення та підтримки відповідності між цілями фірми та її потенційними можливостями у процесі ринкової діяльності.
Стратегія
це загальні методи, вибрані для досягнення цілей маркетингу