Vientisinio sakinio skyryba
Įrašyk trūkstamus skyrybos ženklus. Kas gi tu Nemuno šalie kurios gerumu aš alsuoju.
Kas gi tu, Nemuno šalie, kurios gerumu aš alsuoju.
7. Kurių sakinių skyryba yra teisinga? A Ir paupy, ir pievose - visur girdėjosi vyturio daina. B Ir paupy, ir pievose, visur girdėjosi vyturio daina. C Šeimos šventėje sutikau tolimą giminaitį Kristupą. D Ir paupy, ir pievose: visur girdėjosi vyturio daina .
AC
2. Kuriuose sakiniuose nėra skyrybos klaidų? A Naktį, dar nė nepradėjus švisti, visą kambarį užliejo tiršta ir sodri lakštingalos melodija B Seniau, prieš kelis dešimtmečius, dauguma vyrų mokėjo galantiškai elgtis su moterimis C Naktį, dar nė nepradėjus švisti visą kambarį užliejo tiršta ir sodri lakštingalos melodija D Naktį, dar nė nepradėjus švisti - visą kambarį užliejo tiršta ir sodri lakštingalos melodija
AB
5. Kurių sakinių skyryba yra teisinga? A Žmogiškosios vertybės: sąžiningumas, ištikimybė, atlaidumas: mane tik sustiprina. B Žmogiškosios vertybės: sąžiningumas, ištikimybė, atlaidumas, mane tik sustiprina. C Buvo senas vilkas, pusiau rudas, pusiau pilkas. D Žmogiškosios vertybės - sąžiningumas, ištikimybė, atlaidumas - mane tik sustiprina .
BCD
3. Kas sakinyje „Ponas Juozapas, mūsų mokytojas, buvo doras ir sąžiningas žmogus." išskirta kableliais? A Įterpinys B Kreipinys C Vienanaris aiškinimas D Priedėlis
D
8. Kuriame sakinyje neteisingai išskirtos vienarūšės sakinio dalys? A Sukaitęs ir suprakaitavęs, jis vežiman tebekrovė šieną B Visuomet stengdavausi jį šnekinti kuo švelniau, kuo maloniau, kuo tyliau C Jaunosios dailininkės paveiksle buvo gausu ne tik spalvų kontrastų, bet ir šešėlių D Arba mylimas arba nekenčiamas jis vis tiek norėjo būti šalia sužadėtinės
D
Įrašyk reikiamus skyrybos ženklus. Pasak M. Martinaičio gyvenimas pats save nuolat užmiršta.
Pasak M. Martinaičio, gyvenimas pats save nuolat užmiršta.
Įrašyk trūkstamus skyrybos ženklus. Vaizduotės galia svajonių tikrumas pasaulio ir savęs pažinimas išmintis viskas gyvuoja knygose ir skaitymo malonume.
Vaizduotės galia, svajonių tikrumas, pasaulio ir savęs pažinimas, išmintis - viskas gyvuoja knygose ir skaitymo malonume.
4. Pažymėk sakinyje esančius išplėstinius pažyminius. Ji, rankose tebelaikanti A. A. Jonyno eilėraščių rinkinį, leidosi nešama savo vaizduotės ir kūrybinės pagavos.
rankose tebelaikanti A. A. Jonyno eilėraščių rinkinį
6. Pažymėk sakiniuose tikslinamąsias aplinkybes. Gerumo dvasia tvyrojo visur, ypač netoli miško.
ypač netoli miško.