ЗТПД

Pataasin ang iyong marka sa homework at exams ngayon gamit ang Quizwiz!

Функції права

1) Інформаційна 2) Орієнтаційна 3) Виховна 4) Стабілізаційна 5) Соц контролю 6) Організаторська 7) Управліньска 8) Регулятивна?

Функції права:

1) Інформаційна - інформування індивідів про їх права 2) Орієнтаційна - утримання від неправомірних дій 3) Виховна - повага до права 4) Стабілізаційна - порядок і стабільність у суспільстві 5) Соціального контрою - право впливає на поведінку людей 6) Організаторська - встановлення змін 7) Управлінська - мобілізація учасників сусп. життя на виконання певних соц. завдань

Соціальне регулювання поділяється на:

1) Стихійне(природнє) - є соц. прояом законів природи суспільства 2) Волевстановлення - свідомий вольовий процес, спрямований вплив на поведінку людей 3) Нормативне - позитивне право(законодавство) 4) Ненормативне - цілісний, дерективний 5) загальне - невизначене коло осіб 6) індивідуальне - відноситься до певного кола осіб

Науки, що входять до юридичних:

1) Теоретичні юридичні науки( зтпд, соціологія, політоголія) 2)Історичні юр. науки(ідпу) 3)Галузеві юридичні науки(науки крим, цив, конст, адм, права...) 4)Міжгалузеві юр. науки( наука екологічного, житлового, банківського права) 5)Організаційні(Спо) 6) Прикладні(криміналогія, судова медицина)

Види соціальних норм:

1) норми моралі (етичні норми) -особисті вподобання добра і зла 2) правові норми - загальнообов'язкові, формально визначені, встановлені або офіційно визнані державою і забезпечені її примусовою силою правила поведінки; 3) релігійні норми - правила поведінки віруючих людей 4) корпоративні норми 5) звичаї та традиції (правила поведінки перевезення товарів) 6) естетичні норми - обирають певний стиль і манери поведінки.

Види форм (юридичних джерел) права:

1) правовий звичай 2) юридичний (судовий або адміністративний) прецедент 3) нормативно-правовий акт 4) нормативний договір 5) юридична доктрина 6) релігійний текст

До загальносоціальних принципів права належать:

1) принцип пріоритетності загальнолюдських цінностей над груповими 2) принцип гуманізму. 3) принцип демократизму( право виражаэ волю народу)

Норма права -

Загальнообов'язкове формально визначене правило поведінки ---- обов'язкова для виконання усіма суб'єктами на які вона розповсюджується. Фіксуються у письмовій формі, мають певну логічну структуру

процесуальне право —

це сукупність норм, яка регулює діяльність із реалізації матеріальних норм.

Зв'язок із державою норми права

Ви ходить із держави, санкціонується і гарантується

Функції зтпд

Гнусіологічна(пізнання правових явищ) Методологічна(формування метода для вивченя юридичних наук) Прогностична(вироблення науково обгрунтованих прогнозів щодо перспектив розвитку права і держави) Практична(результатом пізнавальної активності потрібні бути рекомендації по вдосконаленню правотворчої нормотворчої...... діяльностей)

Внутрішнє і зовнішнє регулювання

Внутрішнє(совість, особисті переконання, цінності) Зовнішнє(об'єктивне право)\

Структура норми права

Гіпотеза - ситуації при яких норми починають діяти(якщо) Диспозиція - як потрібно діяти при настанні гіпотези (то) Санкція - наслідки (інакше)

Види норм права

За характером: типові, нетипові За функціональною спрямованістю: регулятивні, охоронні За способом правового регулювання: заборонні, зобовʼязальні, уповноважені За методом правового регулювання: імперативні і диспозитивні За ступенем визначеності: абсолютні і відносні За часом дії: постійні тимчасові

Властивості(ознаки) права:

Загальнообов'язковість(адресовані всім), формальновизначеність(логічна структура), нормативність(виражені письмово), системність(право-цілісна система взаємопов'язаних норм), зв'язок із державою(встановлюються, офіційно визнаються державою), руглятивність(право регулятор сусп. відносин, компромісний характер(договір в масштабах суспільства) процедурність(те як виникає право)

Найголовніше джерело права

Нормативно правовий акт

Види соціальних норм права:

Норми-засади, Норми-принципи, Установчі норми, Норми-дефініції, Норми-презумпції, Темпоральні норми (норми-строки), Норми-фікцїї, Норми-конструкції, Оперативні норми, Норми-арбітри

Об'єкт та предмет зтпд

Об'єкт вивчення зтпд є юридичний(право) та політичний(держава) Предметом вивчення зтпд є конкретні взаємозв'язки між усіма елементами, подіями, ситуаціями, які виникають чи існують у праві і у державі

Позитивне і природнє, об'єктивне і суб'єктивне право

Позитивне -є втіленням волевиявленням народу і держави, штучне прийняття закону,походить від держави і мають чіткі норми права. у ВР прийняли закон, опублікували Природнє - походить від людини від народження(право на життя, освіту, безоплатну медицину, гуманне ставлення) Об'єктивне право - система загальнообов'язкових норм, дотримання та виконання яких забезпечується державою Суб'єктивне право - особисті права суб'єкта з метою задоволення своїх цілей(вступати у шлюб чи ні)

Держава -

Політична форма організації правління що характеризується суверенною владою(незалежна від інших держав, самостійна, має свою територію і народ

Чим виідрізняється матеріальне від процесуального права

Процесуальні правові норми служать формою втілення в життя у норм матеріального права. Матеріальні регулятивні норми, встановлюючи суб'єктивні права та юридичні обов'язки, формують позитивну поведінку своїх адресатів.

Соціальне призначення права

Регулювання соціальних відносин людей

Де закріплюється правові звичаї як джерела права

У кодексах

Сутність норми права

Це внутрішній зміст, що виражається в єдності усіх його властивостей, відносин, та відповідає на три питання: ХТО СТВОРИВ ПРАВО, ДЛЯ КОГО(як реалізується), ЧИЇ ІНТЕРЕСИ ЗАХИЩАЄ(як проявляється)

спеціально-юридичні принципи права

загальноправові, галузеві, міжгалузеві, принципи інститутів.

Соціальне регулювання -

процес впорядкування поведінки людей шляхом узгодження їх волі

Приватне право -

сукупність правових норм, предметом яких є сфера приватних справ та інтересів(суб'єктивність)

Загальноправові принципи:

принцип: свободи, справедливості, рівності. взаємозв'язку прав і обов'язків, принцип верховенства права, законності

Юридична наука -

система знань про усі взаємодії між державю та правомм. Юрисприденція входить до юр. науки

Публічне право -

сукупність правових норм, предметом яких є є сфера публічних інтересів (інтересів суспільства, держави в цілому)

Демократітя -

форма правління що йде від народу

Принципи права —

це основні ідеї, початкові положення або формулювання, провідні засади процесу, розвитку і функціонування права.

Джерела(форми) права

це спосіб зовнішнього вираження і закріплення правових норм внутрішня(структура), зовнішня(як виражається)

Джерело права

це спосіб зовнішнього вираження і закріплення правових норм, чим засвідчується їх загальнообов'язковість, а також положень, що розкривають, тлумачать зміст права.

Метод зтпд

це сукупність логічних прийомів і конкретних засобів пізнання загальних і основних закономірностей виникнення, розвитку і функціонування держави і права.

матеріальне право -

це сукупність норм, яка безпосередньо регулює суспільні відносини;

Теорія держави і права -

це юридична наука, що досліджує закономірності виникнення, функціонування та розвитку держави і права

Юриспруденція -

юридична наука, система знан про державу і право


Kaugnay na mga set ng pag-aaral

Preeclampsia Simulation:Real Life RN Maternal Newborn 2.0

View Set

Fraud Examination CH 1-6 - Exam 1 2.13.23

View Set

Discrete Math 2.4 Sequences and Summations

View Set

Ch. 1- Introduction to Child Health and Pediatric Nursing PrepU

View Set