Буклет 2017

Réussis tes devoirs et examens dès maintenant avec Quizwiz!

На диспансерному обліку у терапевта поліклініки стоїть чоловік 59-ти років, у якого гіпертонічна хвороба II ст. Хворий регулярно приймає інгібітори АПФ та антагоністи кальцію. З якою кратністю терапевт повинен оглядати хворого (окрім періодів загострення)?

1 раз на 3 місяці

Пацієнт 67-ми років хворіє на КС, стабільну стенокардію напруги протягом 6 років. Об'єктивно: загальний стан задовільний. Частота дихання - 16/хв. В легенях в нижніх відділах застійні хрипи. ЕКГ: миготлива аритмія, гіпертрофія та перенавантаження ЛШ, без вогнищевих змін. Частота серцевих скорочень - 96/хв., артеріальний тиск - 156/92 мм рт.ст. Печінка +2,0 см. Помірні набряки на гомілках. Показники: тропонін Т - 0,08 нг/мл, глюкоза натще - 7,2 ммоль/л. Який рекомендований рівень МНВ (міжнародного нормалізованого відношення) в крові для профілактики тромбоемболічних ускладнень?

2,0-3,0

надійшла зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,2o 113. C, часті та болісні сечовипускання, які з'явилися після переохолодження. У сечі: сеча каламутна, питома вага -1012, білок -0,033o /oo, мікроскопія: лейкоцити - 40-45 в п/з, еритроцити - 8-9 в п/з (свіжі), епітелій плаский: 5-8 в п/з, слиз. Який етіологічний фактор у даному випадку найбільш імовірний?

Escherichia coli

Хворий 43-х років скаржиться на кашель з виділенням невеликої кількості безбарвного харкотиння, болі в правій половині грудної клітки при диханні, задишку, підвищення температури до 39oC. Захворів гостро. Приймав аспірин. Об'єктивно: на губах герпес. В проекції нижньої частки правої легені - притуплення перкуторного звуку, посилення голосового тремтіння, бронхіальне дихання. Рентгенологічно: гомогенне затемнення частки з чіткими контурами. Яка етіологія пневмонії найбільш імовірна?

Streptococcus pneumoniae

У післяопераційного хворого, якому 6 днів тому проведено видалення нижньої частки лівої легені в зв'язку з бактеріальною деструкцією і розвитком пневмотораксу, наросла задишка до 35/хв., раО2 знизився до 70 мм рт.ст., появився кашель, виділення великої кількості харкотиння. Під час аускультації правої та лівої легень - маса різнокаліберних хрипів, різко ослаблене дихання. Яка ступінь дихальної недостатності у цього хворого?

ІІ

Хворий 45-ти років скаржиться на нічні напади ядухи до 2-4 разів на місяць, відчуття експіраторної задишки під час фізичного навантаження. В анамнезі - сезонний поліноз впродовж 20-ти років. При проведенні спірометрії отримані наступні дані: ОФВ1 - 62%, ФЖЄЛ - 70% від належних. Зворотність бронхообструкції - 17,9%. Які препарати для базисної терапії необхідно призначити даному хворому?

Інгаляційні глюкокортикоїди

підвищилася температура тіла до 38o 171. C, з'явилися лихоманка, слабкість. Під час огляду права молочна залоза збільшена в об'ємі за рахунок інфільтрату без чітких контурів у верхньому квадранті, болюча під час пальпації. Який імовірний діагноз?

Інфільтративний мастит

Хворий 70-ти років скаржиться на слабкість, запаморочення, короткочасні періоди непритомності, біль в ділянці серця. Під час аускультації серця: частота серцевих скорочень - 40/хв., тони ритмічні, I тон періодично значно посилений, артеріальний тиск -160/90 мм рт.ст. Яка найбільш імовірна причина гемодинамічних порушень?

АВ блокада III ступеня

Раніше хворів на туберкульоз/ревматоїдний артрит і з'явилось щось схоже на гломерулонефрит у сечі

АМІЛОЇДОЗ НИРОК

У поточному році лікарями загальної практики міської поліклініки було направлено до стаціонару 11 хворих з ішемічною хворобою серця. У 3-х випадках діагноз не підтвердився. Яке управлінське рішення найдоцільніше прийняти в цьому випадку?

Аналіз кожного випадку розходження діагнозу

Хвора 35-ти років скаржиться на виражену загальну слабкість, пожовтіння склер, важкість у правому підребер'ї, періодичну лихоманку, біль в суглобах, кровоточивість ясен. В крові: АлАТ- 1,98 ммоль/гл, АсАТ- 2,5 ммоль/гл, загальний білірубін - 105 мкмоль/л, прямий - 65 мкмоль/л, ANA у титрі 1:160, антитіла до гладеньких м'язів у титрі 1:40, збільшення IgG у 2 рази. НВУ-ДНК(-), НСУ-РНК(-). Який попередній діагноз?

Аутоімунний гепатит

Хворий 46-ти років скаржиться на свербіння шкіри, пітливість, особливо вночі, підвищення температури до 38,6oC. Об'єктивно: на шкірі грудей сліди розчухів, надключичні лімфовузли збільшені до 3 см, зі шкірою не спаяні. Який метод дослідження є найбільш доцільним?

Біопсія збільшеного лімфовузла

Дитині 1 рік, госпіталізована на 4-й день хвороби зі скаргами на підвищення температури тіла до 39oC, задишку. Об'єктивно: ціаноз носогубного трикутника, при аускультації легень справа дихання різко ослаблене, вологі крепітуючі хрипи. Стандартна антибактеріальна терапія впродовж перших трьох днів лікування неефективна. Припущено стафілококову етіологію пневмонії. Яка антибактерiальна терапія найдоцільніша у даному випадку?

Ванкоміцин

Бригада екстреної медичної допомоги доставила пацієнта з гострим інфарктом міокарду до обласного кардіологічного центру, де було виконано кардіохірургічне втручання. В межах якого виду медичної допомоги були надані вказані медичні послуги?

Високоспеціалізована медична допомога

Хвора 24-х років контактна, правильно орієнтована в місці, часі й власній особистості. Схвильована, не може всидіти на місці. Постійно говорить, що в її 'теперішньому стані винуваті бабки"' до яких вона ходила; що 'голос у голові повторює, що я неправильно поводжуся, й постійно мучить мене". Увага звужена в обсязі, прикута до переживань. Критика до стану відсутня. Який з перерахованих препаратів можна призначити пацієнтці в якості основного?

Галоперидол

скаржиться на підвищення температури тіла до 37,4o 35. C, появу геморагічного висипу на нижніх кінцівках, біль в попереку, червоний колір сечі. Захворіла 3 дні тому після переохолодження. Об'єктивно: шкіра бліда, на поверхні гомілок і стегон - дрібний геморагічний симетричний висип. Частота серцевих скорочень - 90/хв., артеріальний тиск -115/90 мм рт.ст. Симптом Пастернацького слабкопо-зитивний з обох боків. В крові: лейкоцити - 9,6*109 /л, тромбоцити - 180*109 /л, швидкість осідання еритроцитів - 31 мм/год. В сечі: білок - 0,33 г/л, ер. Змінені - 3-40 в п/з, лейкоцити - 5-8 в п/з. Який з наведених препаратів є патогенетично обґрунтованим для лікування в даному випадку?

Гепарин

Жінка 40-ка років госпіталізована до клініки зі скаргами на задуху, яка триває кілька годин і не проходить від дії раніш ефективного астмопенту. З'явилися серцебиття та неспокій. 8 років хворіє на хронічний бронхіт. Об'єктивно: стан тяжкий, хвора сидить, спираючись руками на край столу, блідий ціаноз, на відстані чутно свистяче дихання. В легенях на тлі послабленого дихання вислуховуються в невеликій кількості розсіяні сухі хрипи. Пульс -108/хв., артеріальний тиск -140/80 мм рт.ст. Застосування яких препаратів у першу чергу є обов'язковим у лікуванні хворої?

Глюкокортикоїди

Хвора 25-ти років скаржиться на наявність декількох щільних, болючих вузлів у правій пахвовій ділянці, підвищення температури тіла до 38°С, загальну слабкість. Хворіє 3 доби. Локально: в правій пахвовій області є три вузлоподібних утворення, які підвищуються над поверхнею шкіри, розмірами від 0,5 см до 1,5 см в діаметрі, різко болючі при пальпації, з чіткими контурами, шкіра над ними багрово-синюшного відтінку, підняття верхньої кінцівки обмежено через біль. Поставте діагноз:

Гнійний гідраденіт

Хворий напередодні відчув легке нездужання, незначний головний біль, слабкість. Сьогодні температура підвищилася до 38,5oC з остудою, значним головним болем, переважно в лобовій ділянці, вираженим болем при рухах очних яблук. Шкіра обличчя і кон'юнктива гіперемовані. Виник сухий надсадний кашель. Зів гіпере-мований, на м'якому піднебінні зерниста енантема, місцями точкові крововиливи. Над легенями дихання з жорстким відтінком. Який найбільш імовірний діагноз?

Грип

У новонародженого, що переніс асфіксію у пологах, на 3-тю добу життя з'явилася кровотеча з пупкової ранки. Лабораторно - гіпокоагуляція, тромбоцитопенія, гіпотромбінемія. Чим зумовлені клініко-лабораторні зміни?

ДВЗ -синдромом

Чоловік 47-ми років є робітником ткацького цеху, має стаж роботи в даному виробництві 15 років, і працює в умовах високочастотного інтенсивного шуму. Під час періодичного медичного огляду йому було поставлено діагноз ''професійна приглухуватість'.' Що є підставою для такого діагнозу?

Дані аудіометрії та гігієнічної оцінки умов праці

Дитині 8 років, скарг немає, активна. Загальний стан не порушений. Помірний систолічний шум з максимальним звучанням в III міжреберному проміжку зліва від грудини, який не змінюється при диханні, роздвоєння другого тону. Який діагноз найбільш імовірний?

Дефект міжпередсердної перегородки

Хворий 62-х років випадково намацав у себе в лівій підключичній ямці щільний, розміром трохи більший за горошину, рухливий, не спаяний зі шкірою вузлик. При розпитуванні з'ясувалося, що за останні 6 місяців він схуд на 12 кг. Зазначає слабкість, зменшення працездатності, зниження апетиту. Яке дослідження є першочерговим для встановлення діагнозу?

ЕФГДС

Хвора 36-ти років скаржиться на задишку, відчуття стискання в правій половині грудної клітки, підвищення температури до 38,7oC, кашель з виділенням невеликої кількості слизово-гнійного харкотиння. Хворіє понад тиждень. Скарги пов'язує з переохолодженням. Об'єктивно: легкий акроціаноз губ, пульс ритмічний, 90/хв., артеріальний тиск - 140/85 мм рт.ст. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Перкусія - справа нижче кута лопатки прослуховується тупість з межею до верху. В цій ділянці дихання відсутнє. Який найбільш імовірний діагно

Ексудативний плеврит

Хворий 34-ти років перебуває на лікуванні в психіатричній лікарні з приводу загострення шизофренії. Об'єктивно: перебуває в ліжку, рухливо загальмований, контакт відсутній. На запитання не відповідає. Поза одноманітна, пацієнт гіпомімічний, наявні симптом 'хоботка"' воскова гнучкість м'язів, симптом 'повітряної подушки"' В такому стані лишається близько тижня. Харчування парентеральне. Визначте наявний синдром розладу рухово-вольової сфери:

Кататонічний ступор

Хворий 48-ми років скаржиться на кволість, пітливість, інтенсивне свербіння шкіри, хвилеподібну лихоманку, збільшення шийних і надключичних лімфовузлів. Об'єктивно: блідість шкіри та слизових, шийні лімфовузли - рухомі, щільно-еластичні, розміром до 3 см, не болючі, не спаяні зі шкірою. У крові: еритроцити - 3,0-1012/л, Нb- 100 г/л, лейкоцити -14*109 /л, еоз.- 6%, баз.- 3%, пал.- 11%, сегм.- 69%, лімф.- 7%, мон.- 4%, тромбоцити - 280*109 /л, швидкість осідання еритроцитів - 37 мм/год. Які морфологічні ознаки може бути знайдено при біопсії лімфовузла?

Клітини Березовського-Штернберга. (Лімфогранульоматоз, хв Ходжкіна)

Хворий 38-ми років скаржиться на задишку, відчуття важкості в правому підребер'ї. 2 роки тому переніс туберкульоз легенів. Шийні вени набухли. Пульс - 96/хв., ритмічний, малий, м'який. Тони серця дуже послаблені. Печінка +7 см. Вільна рідина в черевній порожнині. ЕКГ - низький вольтаж, відхилення ЕВС вправо. Рентгенологічно: "мале серце'.' Який найбільш імовірний діагноз?

Констриктивний перикардит

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди потерпілий отримав множинні переломи кінцівок та кісток тазу. В анамнезі: гемофілія А. Під час обстеження формуються гематоми на ушкоджених ділянках. Стан погіршується. Артеріальний тиск -90/50 мм рт.ст. Вкажіть найбільш доцільну комбінацію інфузійних засобів для лікування пацієнта після застосування поліглюкіну та сольових розчинів:

Кріопреципітат, еритроцитарна маса

Хворому 25-ти років поставлено діагноз: перелом кісток тазу. Стан тяжкий, пульс - 116/хв., артеріальний тиск - 100/60 мм рт.ст. Живіт напружений, болючий, симптоми подразнення очеревини слабко виражені. В крові: еритроцити - 3,2*1012/л; нЬ- 110 г/л; Ht0,37; лейкоцити - 10*109 /л; паличкоядерні -10%. Який додатковий метод обстеження найбільш інформативний?

Лапароскопія

Пацієнтка 45-ти років скаржиться на дискомфорт під час читання, почервоніння краю повік, білі пінисті виділення в кутах очних щілин протягом останніх двох місяців. Об'єктивно спостерігаються гіперемія та потовщення вільного краю повік, розширення вивідних протоків залоз хряща повік. Яким буде діагноз?

Мейбомієвий блефарит

Хворий 36-ти років звернувся до сімейного лікаря зі скаргами на задишку, пришвидшене серцебиття, швидку втому, кровохаркання. Об'єктивно: на щоках рум'янець із ціанотичним відтінком. Під час аускультації: над верхівкою серця посилений I тон, акцент II тону над легеневою артерією, пресистолічний шум над верхівкою; частота серцевих скорочень - 80/хв., ритм регулярний, артеріальний тиск - 100/60 мм рт.ст. Лікар направив хворого на ехокардіографічне дослідження. Яким буде попередній діагноз?

Мітральний стеноз

Пацієнтка 46-ти років хворіє на цукровий діабет 9 років, отримує інсулін Моно-тард 26 од. вранці і 18 од. ввечері. Скарги на слабість, млявість вранці після сну, головний біль, пітливість вночі. Об'єктивно: пульс - 72/хв., артеріальний тиск - 125/70 мм рт.ст. Межі серця в нормі. Печінка +4 см. Цукор крові: 8:00 - 14 ммоль/л, 12:00 -9 ммоль/л, 17:00 - 11 ммоль/л. Цукор сечі в межах 0,5-1%. З чим найбільш імовірно пов'язані скарги, що виникають у хворої вночі?

Надлишок дози інсуліну ввечері

Сімейний лікар, що працює в сімейній амбулаторії, має на обслуговуванні родину з онкохворим пацієнтом. В період епідемії грипу всі члени родини захворіли, а в пацієнта грип ускладнився пневмонією; виникла необхідність постійної систематичної терапії та знеболення. Яке рішення повинен прийняти сімейний лікар?

Направити пацієнта до паліативного відділення лікарні або до хоспісу

Хлопчику 2 роки, маса тіла - 9,0 кг, зріст - 80 см, обвід голови - 45 см. Значення маси тіла, зросту, обводу голови перебувають між "-2" та "-3" стандартними відхиленнями. Визначте рівень фізичного розвитку дитини:

Низький

У хворого 59-ти років, який 15 років страждає на гіпертонічну хворобу, на тлі гіпертонічного кризу розвинулася гостра лі-вошлуночкова недостатність. Який препарат найдоцільніше призначити цьому хворому?

Нітропрусид натрію

У пацієнта 2-х місяців у пахово-стегнових складках спостерігаються чітко окреслені гострозапальні вогнища у вигляді плям, дещо припіднятих над довколишніми ділянками через набряк шкіри. Висипання з'явилися протягом тижня. Везикуляція та попрілість не спостерігались. Яким буде попередній діагноз?

Пелюшковий дерматит

Хворий 34-х років скаржиться на підвищений апетит, надмірну вагу, задишку під час фізичних навантажень. Під час огляду: надмірне накопичення жиру «»в ділянці живота»» та плечового поясу, шкіра блідо-рожева, волосяний покрив на тілі за чоловічим типом, стрій немає, частота серцевих скорочень - 90/хв., артеріальний тиск -120/80 мм рт.ст. Додаткові дослідження: цукор крові - 4,9 ммоль/л, холестерин - 6,2 ммоль/л. Офтальмоскопія: очне дно без змін. Огляд невропатолога: здоровий. Поставте діагноз:

Первинне аліментарно-конституціональне ожиріння, андроїдний тип

Жінка 49-ти років скаржиться на біль у плечових суглобах, що посилюється під час рухів, обмеження рухливості, короткочасну вранішню скутість. Хворіє декілька років. В минулому займалася спортивною гімнастикою. На рентгенограмі плечових суглобів - звуження суглобової щілини, субхондральний остеосклероз, остеофіти у нижньовнутрішньому відділі головки плечової кістки. Що лежить в основі патогенезу ураження суглобів у хворої?

Порушення метаболізму хряща

Хвора 35-ти років скаржиться на нездужання, лихоманку, біль у горлі та в ділянці шиї з іррадіацією в нижню щелепу. Все це протягом 7 днів супроводжувалося підвищеною знервованістю, пітливістю, втратою ваги. Щитоподібна залоза помірно збільшена і обмежено болюча під час пальпації. В ході обстеження виявлені дані, що відповідають тиреотоксикозу. В крові швидкість осідання еритроцитів - 64 мм/год. Діагностовано підгострий тиреоїдит. Причиною тиреотоксикозу при підгострому тиреоїдиті є:

Руйнування тиреоцитів і вихід вмісту фолікулів в кров'яне русло

Робітник працює у ливарні з кольоровими металами та сплавами протягом 12-ти років. У повітрі робочої зони зареєстровано підвищений вміст важких металів, оксидів вуглецю та азоту. Під час регулярного медичного огляду у хворого виявлено астено-вегетативний синдром, різкий біль в животі, закрепи, біль в ділянці печінки. У сечі - амінолевулінова кислота та копро-порфірін. В крові - ретикулоцитоз, зниження рівню гемоглобіну. Причиною такої інтоксикації є:

Свинець та його солі

Чоловік 65-ти років скаржиться на задишку інспіраторного характеру. Хворіє на КС 15 років. Артеріальний тиск -150/90 мм рт.ст., частота серцевих скорочень - 52/хв. Тони серця глухі, акцент II тону над легеневою артерією. У легенях: дрібноміхурцеві хрипи у нижніх відділах. ЕКГ: патологічний Q у III, aVF відвіденнях без динаміки. ЕхоКГ: дилатація лівих відділів, фракція викиду лівого шлуночка -35%. Що лежить у основі гемодінамічних розладів у хворого?

Систолічна дисфункція

Хвора 42-х років скаржиться на виражену слабкість, значне схуднення, посилене випадіння волосся, кровоточивість ясен, порушення менструального циклу, 6іль в кістках та м'язах, здуття живота, бурчання, випорожнення 5-10 раз на добу. Кал рідкий, смердючий. Хворіє з дитинства. Об'єктивно: язик вологий, сосочки згладжені, живіт помірно здутий, більше навколо пупка. Дані копрограми: виявлено багато жирних кислот, сполучнотканинні волокна, клітковина. Який діагноз у хворої?

Хронічний ентерит

Хлопчику 12 років. Протягом року у дитини періодично виникають напади болю в навколопупковій ділянці та епігастрії, нудота, зниження апетиту, метеоризм, рідкі випорожнення. Пальпаторно: болючість в епігастрії, панкреатичній точці Дежардена, холедохопанкреатичній зоні Шоффара, позитивний симптом Мейо-Робсона. Рівень амілази крови та сечі підвищений, хлориди поту - 17 ммоль/л. УЗД підшлункової залози: підвищення ехогенності, розширення панкреатичної протоки. Яким буде діагноз?

Хронічний панкреатит. (Хлориди поту норма)


Ensembles d'études connexes

FIN 3403 - CH 8 - Stock Valuation

View Set

Chapter 13 - Qualification of foreign corporations

View Set

CollegeBoard: Unit 1 MCQ Part A - Andrew Blackwell

View Set