Пам'ять

Réussis tes devoirs et examens dès maintenant avec Quizwiz!

Характеристика рівнів кеш-пам'ять

Кеш-пам'ять першого рівня - дуже маленька, але найшвидша пам'яті. У ній містяться дані, які найчастіше використовуються процесором. Кеш-пам'ять другого рівня трохи повільніше кеш-пам'яті першого рівня, а її обсяг більший. Служить вона для тимчасового зберігання важливої ​​інформації, ймовірність запиту якої нижче, ніж у інформації, що знаходиться в першому рівні. Кеш-пам'ять третього рівня - більш об'ємна, а й більш повільна схема пам'яті. Тим не менш, вона швидше оперативної пам'яті. Служить для тимчасового зберігання важливих даних з відносно низькою ймовірністю запиту, а також для забезпечення взаємодії ядер процесора між собою.

Організація роботи кеш-пам'ять

Процесор робить запит до оперативної памяті. Кеш-контролер перевіряє чи є необхідна інформація в кеш-пам'яті: якщо є, то дані передаються з кеш-пам'яті; якщо немає, то запит робиться до оперативної пам'яті.

RAM (Random Access Memory)

Швидка, енергозалежна внутрішня пам'ять. Оперативна пам'ять призначена для тимчасового зберігання вхідних даних, проміжних і кінцевих результатів обчислень, програм опрацювання даних. При закритті задачі чи виключенні комп'ютера інформація видаляється.

ROM (Read Only Memory)

Швидка, енергонезалежна внутрішня пам'ять. Постійна пам'ять містить програму BIOS. Інформація записується один раз назавжди під час виготовлення.

BIOS (Basic Input/Output System)

базова система введення/виведення. Спеціальна програма, що містить драйвери зовнішніх пристроїв та виконує початкову ініціалізацію машини після її увімкненя.

CMOS (Complementary Metal-Oxide Semicondactor)

внутрішня пам'ять з невисокою бистродією та мінімальним енергоспоживанням від батарейки. Містить інформацію про конфігурацію комп'ютера, час та дату, налаштування ПК. Інформація можна змінити в програмі BIOS Setup.

FDD (Floppy disk Drive)

гнучкий магнітний диск. Зовнішня память.

HDD (Hard Disk Drive)

жорсткий магнітний диск, або вінчестер. Як правило, вбудований разом із дисководом у корпус системного блока (він може бути розміщений і зовні).

карти пам'яті

зовнішній тип пам'яті, використовуються для збереження даних у цифрових фотоапаратах, смартфонах та інших пристроях

флеш-пам'ять

зовнішній тип пам'яті, під'єднуються безпосередньо до порту USB на комп'ютері. Вони є мікросхемами й можуть зберігати до кількох гігабайтів даних.

CD (Compact Disс)

компакт-диск. Оптичний. Розмір зазвичай до 700 Мб.

Драйвер

програм, що керує зовнішніми пристроями.

Кеш-пам'ять

спеціальний вид внутрішньої пам'яті, де зберігаються копії часто використовуваних даних. Кеш-пам'ять забезпечує швидкий доступ до них.

DVD (Digital Video Disc)

цифровий відеодиск. Оптичний. Розмір зазвичай 4,7 Гб.


Ensembles d'études connexes

Krueger, Explorations in Economics 1e, Module 46

View Set

High acuity Practice question EXAM-2 chapter 40

View Set