Līgumu veidi Līgumu noslēgšana Līgumu klasifikācija

अब Quizwiz के साथ अपने होमवर्क और परीक्षाओं को एस करें!

Patērētājs kā komercdarījuma subjekts

KCL 389.pants. Komercdarījums, kurā viena puse ir komersants Ja darījums ir komercdarījums tikai vienam no darījuma dalībniekiem, šā likuma noteikumi par komercdarījumiem ir vienlīdz piemērojami arī pārējiem darījuma dalībniekiem, ciktāl normatīvajos aktos patērētāju tiesību aizsardzības jomā vai citos likumos nav noteikts citādi.

Līguma noslēgšana

1533. Līgums uzskatāms par galīgi noslēgtu tikai tad, kad starp līdzējiem notikusi pilnīga vienošanās par darījuma būtiskām sastāvdaļām ar nolūku savstarpēji saistīties. Ja pēc likuma vai līdzēju vienošanās līgums jāizteic zināmā formā, tad tam piemērojami 1475. un turpmākie un 1482. un turpmākie panti. 1537. Ja līgumu slēdz starp klātneesošiem, tad tas uzskatāms par noslēgtu no tā brīža, kad priekšlikuma piedāvātāju ir sasniegusi priekšlikuma saņēmēja beznosacījuma piekrišana. Lai līgumu uzskatītu par noslēgtu vajadzīgas vismaz 4 lietas: Pilnīga vienošanās Līguma būtiskās sastāvdaļas Nolūks savstarpēji saistīties Pienācīgā forma

Kādi ir Akcepta spēkā stāšanās varianti?

Ar akceptanta parakstīšanas brīdi Ar akcepta nosūtīšanas brīdi Ar akcepta pienākšanu pie adresāta (viņa pastkastītē) Ar brīdi, kad adresāts izlasīja

Kāda ir Līgumu veidu klasifikācija?

Atkarībā no vienas vai vairāku personu gribas izteikuma un pamatpienākumu skaitā izšķir vienpusējus un divpusējus (daudzpusējus) līgumus. Vienpusējs līgums ir līgums, kurā pamatpienākums ir tikai vienai līguma pusei (piemērām, dāvinājums, pilnvarojums, patapinājums u.c.). Divpusējs ir līgums, kurā pamatpienākumi ir abām līguma pusēm (piemērām, pirkums, maiņa, piegāde, noma u.c.). (Skat. CL 1512.). Vienpusējs līgums nav tas pats kā vienpusējs darījums. Līgumus iedala tipiskos un netipiskos atkarībā no tā, vai konkrētā tipa līgums ir vai nav tieši noregulēts normatīvajos aktos. Līdzās iepriekš minētajiem līguma veidiem var izšķirt arī atlīdzības un bezatlīdzības līgumus. Konsensuāls līgums stājas spēkā ar vienošanās brīdi (piemēram, dāvinājums, maiņa, uzturs, ). Reāllīgums stājas spēkā ar lietas nodošanas brīdi (piemērām, aizdevums, patapinājums, glabājums, komisija). Līgumus var klasificēt kā jauktus un saliktus. Jaukts līgums ir vienots līgums, kasi ietver dažādu līgumu elementus (piemēram, franšīzes līgums). Salikts līgums ir tāds līgums kurā ir apvienoti vairāki tipiski un netipiski līgumi (piemērām, tāds līgums, ar kuru viena puse apņemas uzprojektēt un uzbūvēt kafejnīcu, veikt dizainu, kā arī piegādāt iekārtas un apmācīt personālu. Šāds līgums apvieno uzņēmuma, būvniecības, dizaina un piegādes līgumu).

Kāds ir Līgumu dalījums pēc subjektiem vai pielietojuma jomām?

B2B (komersants un komersants) B2C (komersants un patērētājs) C2C (patērētājs un patērētājs)

Kas ir Piekrišana (akcepts)?

Bezierunu piekrišana Var būt atrunas vai detalizējumi ar būtiskajām sastāvdaļām ne vienmēr pietīk CL 1553 nenozīmē, ka vienmēr pietiek ar būtiskajām sastāvdaļām.

KĀDĀ NOZĪMĒ OFERTE SAISTA?

CL 1536 - piedāvājums, iekams nav pieņemts, nesaista, var ņemt atpakaļ. CL 1538 - terminēts priekšlik. saista līdz termiņa notecējumam.

Kāds ir Līguma jēdziens?

Civillikumā ir noteiktas divas līguma definīcijas (divas nozīmes) (CL 1511.). Līgums plašākā nozīmē ir ikkatra vairāku personu savstarpēja vienošanās par kādu tiesisku attiecību nodibināšanu, pārgrozīšanu vai izbeigšanu. Līgums šaurākā nozīmē ir vairāku personu savstarpējs ar vienošanos pamatots gribas izteikums, kura mērķis ir nodibināt saistību tiesību. Līgums ir divpusējs vai daudzpusējs tiesisks darījums.

Distances līgums:

Distances līgums ir vienošanās starp patērētāju un pārdevēju vai pakalpojuma sniedzēju, pamatojoties uz pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja piedāvājumu ar adresēta vai neadresēta iespieddarba, tipveida vēstules, kataloga, presē publicētas reklāmas, kurai pievienots pasūtījuma kupons, telefona, faksimila, Interneta, elektroniskā pasta, televīzijas, radio un citu informācijas nosūtīšanas vai pārraidīšanas līdzekļu starpniecību.

Tipiski komerclīgumi:

Komerciālais pirkums Franšīze Faktorings Līzings Koncesija

Liekot kopā pēc dažādām klasifikācijas pazīmēm:

Konsensuāli - reāllīgumi Atlīdzības - bezatlīdzības Vienpusēji - div(daudz)pusēji Mutiski, rakstiski, īpaši noformējami Pēc ekonomiskā mērķa Pamatlīgumi -palīglīgumi (akcesori) Ekvivalences - riska Kauzāli, abstrakti, fiduciāri Tipiskie (formalizētie), atipiskie, kombinētie (prof. K.Torgāns).

Līgums par dzīvošanai paredzētas ēkas vai ēkas daļas lietošanas tiesību iegūšanu uz laiku

Līgums par dzīvošanai paredzētas ēkas vai ēkas daļas lietošanas tiesību iegūšanu uz laiku ir līgums, kurš noslēgts vismaz uz trim gadiem un saskaņā ar kuru lietošanas tiesības iegūtas uz laiku, kas nav mazāks par vienu nedēļu noteiktā vai nosakāmā kalendārā gada posmā.

Kāds ir Līgumu klasifikāciju noderīgums?

Pastāv normas, kas attiecas uz: Visiem darījumiem, Visiem līgumiem, Līgumu grupām, piem., reāllīgumiem, patērētāju līg., atsavinājuma līg., Atsevišķu līg. veidu - nomu, aizdevumu, Modifikācijām vienā veidā: nomaksas pirkums, atpakaļpirkums, valsts iepirkums

Patērētāju līgumi:

Patērētāju kreditēšana (PTAL 8.pants). Saskaņā ar patērētāja kreditēšanas līgumu persona, kas nodarbojas ar patērētāja kreditēšanu, piešķir vai apsola piešķirt patērētājam kredītu, tai skaitā kredītu nekustamā īpašuma iegādei. Kredīts noformējams kā atlikts maksājums, aizdevums vai cita finansiāla vienošanās.

Līgumu grupas KM (DCFR)

Pirkums un maiņa Īre, noma Pakalpojumi Būvniecība,Apstrāde, Projektēšana(Dizains), Informēšana un padoms,Ārstēšana u.c iedarbība uz fizisko un garīgo stāvokli Mandāts (uzdevuma, pilnvarojuma līg) Aizdevums Komerclīgumu grupa Aģenta līg Franšīzes Izplatīšanas līg

Priekšlikums noslēgt līgumu (oferte) Ofertes definīciju varianti

Priekšlikums atzīstams par oferti, ja tas ir pietiekami noteikts un norāda uz oferenta gribu tikt saistītam akcepta gadījumā UNIDROIT .. Principu 2.2. p. Vienai vai vairākām konkrētām personām adresēts priekšlikums slēgt līgumu, ja tas ir pietiekoši noteikts un izsaka vēlēšanos sevi saistīt.. Pietiekoši noteikts ir, ja tajā noteikta prece un tieši vai netieši - daudzums, cena, vai kārtība to noteikšanai ANO 1980 g. Vīnes konvencija, 14. p.

Kas ir priekšlīgums, izsolījums?

Priekšlīgums ir līgums par cita līguma slēgšanu nākotnē. CL 1541. Priekšlīgums, kura mērķis ir nākoša līguma noslēgšana, ir spēkā, tiklīdz ar to nodibinātas līguma būtiskās sastāvdaļas. Izsolījums ir kādas personas publiski dots solījums dot zināmu atlīdzību citai personai, kas veikts darbību, kurā ieinteresēts izsolītājs. Izsolījums ir līdzīgs publiskai ofertei, taču nav vērsts uz līguma noslēgšanu nākotnē, bet vienīgi uz atlīdzību par paveikto. CL 1540. Kas ar sludinājumu izsolījis par kādas darbības izdarīšanu zināmu atlīdzību, tas var, kamēr šī darbība nav vēl atbilstošā kārtā izdarīta, atsaukt savu izsolījumu, bet tikai ar tādu pašu sludinājumu.

Tipiski patērētāju līgumi. Door-to door - ārpus darbības pamatvietas (PTAL 9.pants)?

Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ārpus pastāvīgās tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas vietas, pārdevējs piegādā preces vai pakalpojuma sniedzējs sniedz pakalpojumus patērētājam, pēc savas iniciatīvas vai pēc patērētāja nepārprotami izteikta lūguma apmeklējot patērētāju mājās, darbavietā vai citā viņa atrašanās vietā.

Civillikuma līgumu grupas:

Sk. CL (atdošanas līgumi, atsavinājuma līgumi, līgumi darba attiecībās, svešu lietu pārziņas līgumi ) Sk. KCL (franšīze, faktorings, līzings u.c.)


संबंधित स्टडी सेट्स

Lab quiz 5- post 9-11 & pre 12/13

View Set

Chapter 15, Chapter 15: Psychological Disorders

View Set

Funeral Director ARTS: Accounting/Computers

View Set

Environmental Science Chapter 6 Test

View Set

Chapter 6 Strengthening a Company's Competitive Position: Strategic Moves, Timing, and Scope of Operations

View Set

Enlightenment, French Revolution, 18th Century Europe

View Set