Mikro - Rugalmasság

अब Quizwiz के साथ अपने होमवर्क और परीक्षाओं को एस करें!

A termék keresletének sajátár-rugalmassága alapján a termékek milyen csoportjait különböztethetjük meg?

Árrugalmas termékek: |E|>1 pl. autó, mozi, külföldi utazás (A keresett mennyiség gyorsan, nagymértékben változik.) Árrugalmatlan termékek: |E|<1 pl. dohányáruk, alkohol, benzin, só, áram (A kereslet kevéssé vagy alig változik) Egységnyi árrugalmasságú termékek: |E|=1 pl. lakás, porcelántermék Tökéletesen rugalmatlan termékek: |E|=0

. Milyen tényezők befolyásolhatják egy termék keresletének árrugalmasságát?

A termék fontossága a fogyasztó számára A termék eltarthatósága A termék jellege Létezik-e, illetve elérhető-e a terméket helyettesítő jószág A helyettesítő termék árkategóriája A fogyasztó számára helyettesíthető-e a termék A termékre költött jövedelemhányad Reakció idő

Mutassa be a megismert paradox árhatásokat!

Extrém helyzetek, amikor hiába csökken a jószág ára, az elfogyasztott mennyiség is csökken, vagy fordítva.

Magyarázza el a termék keresletének sajátár-rugalmassága, a termék árának változása és a termelők bevétele közti összefüggést!

Ha egy termék kereslete árrugalmas, akkor a keresett mennyiség százalékosan nagyobb mértékben változik, mint az ár. Az összbevétel az árváltozással ellentétesen mozog. Ha az ár nő - az összbevétel csökken. Ha az ár csökken- az összbevétel nő. Tehát árcsökkentéssel az összbevétel növelhető. (inferior javak) Ha egy termék kereslete árrugalmatlan, akkor a keresett mennyiség kisebb mértékben változik, mint az ár. A kereslet kevéssé vagy alig változik. Az összbevétel az árváltozással azonos irányban mozog: Ha az ár esik - a bevétel is esik. Ha az ár nő, a bevétel is nő. (normál javak)

Miért az árrugalmatlan keresletű termékeket szokták magas adóval sújtani?

Mert az árrugalmatlan keresetű termékek bizonyos mennyisége létfontosságú a fogyasztó számára (pl.:cigaretta, gyógyszer), tehát nem reagál az árváltozásra, így drágábban is hajlandó megvásárolni.

Csoportosítsa a javakat keresletük jövedelemrugalmassága alapján! Hozzon példákat is az egyes típusú javakra!

Normál javak (Rugalmasság <1 - a jövedelem nő, a kereslet is nő: ide tartoznak a fogyasztási cikkek - tej, kenyér, cigi / és luxuscikkek is pl. ásványvíz - rugalmasság>1) Inferior javak (Rugalmasság>1 - a jövedelem nő, kereslet csökken: pl. párizsi) Az eddig vásárolt termékeket jobb minőségűvel helyettesítik. Az inferior javakhoz sorolandó a Giffenjavak is, melyek esetében a fogyasztott mennyiség az ár emelkedésével is nő. Jövedelemrugalmasság: Hogyan változik a keresett mennyiség a jövedelem 1%-os változásával.

Mi a különbség a kereslet és a keresett mennyiség változása között?

A kereslet: magatartás, amelyet a fogyasztók különböző árak mellett mutatnak, vagyis a fogyasztó mennyit hajlandó vásárolni a termékből, adott ár mellett maga a függvény. A keresleti függvény a termék ára és megvásárolni kívánt mennyisége közötti kapcsolatot adja meg. A keresett mennyiség: az adott árhoz tartozó mennyiség egy adott pont a függvényen A termék árának változása csak a keresett mennyiséget változtatja meg, a függvény egyes pontjai között mozgunk. A helyettesítő termék árának változása pedig megváltozatja a keresletet is.


संबंधित स्टडी सेट्स

Things I Don't Know Consumer Behavior Final

View Set

Chapter 61 Assessment of the M/S System

View Set

Chapter 21: Postpartum Complications

View Set

Chapter 6 Innate Immunity: Inflammation

View Set