Сучасні технології навчання

अब Quizwiz के साथ अपने होमवर्क और परीक्षाओं को एस करें!

Комунікативна компетенція

комплексне застосування мовних і немовних засобів з метою комунікації, спілкування у конкретних соціально-побутових ситуаціях, уміння орієнтуватись у ситуації спілкування, ініціативність у спілкуванні.

Функція

мета чи причина використання мови (вияв бажання, погодження).

Лексична одиниця

мовний знак, який відрізняється від інших єдністю та гармонією між змістом та формою. В поняття форма входить: а) зоровий образ; б) слуховий образ; в) артикуляційний; г) рукомоторний

репродуктивні лексичні навички

навички правильного вживання ЛО активного мінімуму в говорінні та письмі згідно із ситуацією спілкування і метою комунікації, що передбачає оволодіння такими операціями: Лексичні операції.

Фонема

найменша (неподільна) структурно-семантична звукова одиниця, що здатна виконувати деякі функції у мовленні.

Звук

найменша неподільна одиниця мовлення, яка утворюється апаратом мовлення, має фізичну природу і виконує в мові певну функцію.

Аудіювання

не тільки сприймання інформації, але й підготовка у внутрішньому мовленні відповідної реакції на почуте.

Гра

провідний метод і форма навчання дошкільнят іноземної мови.

Мовне досьє

демонструє відібрані і розміщені в ньому роботи учня, які свідчать про його досягнення у навчанні, або зразки з практики іншомовної діяльності (шкільної та позашкільної), зазначені і описані у Паспорті та Мовній Біографії.

Фонологія

розділ мовознавства, що вивчає звуки з погляду їхнього функціонування у мові.

Мовний паспорт

свідчить про досягнутий на певний момент рівень володіння мовою, визначений відповідно до Європейської шкали оцінювання рівнів сформованності складових комунікативної компетенції.

Чанки (chunks), усталені мовні звороти

ідіоми, фразові дієслова, усталені словосполучення, усталені висловлювання (які не є фразеологізмами, часто вживаються в усній мові). Наприклад: ENG "bark on the wrong tree" (idiom), "hold out for" (phrasal verb), "go to school" (collocation), "Hi, there!" (fixed phrase)

Монологічне мовлення

смислове, розгорнуте висловлювання мовця, що забезпечує спілкування та взаєморозуміння людей.

граматична навичка

стабільне, правильне, автоматизоване, комунікативно вмотивоване використання граматичних явищ в усному мовленні. Таке володіння граматичними засобами мови ґрунтується на мовних динамічних стереотипах форми в єдності з їхнім значенням, «звучання і значення».

Концепція навчання ІМ

становить сукупність узагальнених методичних положень щодо раціональної організації навчально-виховного процесу з іноземної мови в умовах, заданих соціальним замовленням і затверджених відповідними державними органами освіти, у різних типах навчальних закладів, відповідно до кінцевих і проміжних цілей, з урахуванням відповідної мережі годин, передбаченої навчальним планом.

Педагогічна технологія

сукупність психолого-педагогічних установок, що визначають спеціальний набір і компонування форм, методів, способів, прийомів навчання, виховних засобів; вона є організаційно-методичний інструментарій педагогічного процесу

принцип апроксимації

тобто наближення до правильної вимови, визначає вимоги до вимови учнів, застерігає від їх завищення.

фонологічна навичка

це автоматизована репродуктивна або рецептивна дія, яка забезпечує коректне звукове й інтонаційне оформлення власного мовлення та адекватне сприймання звукового й інтонаційного оформлення мовлення інших.

граматична компетенція

це вміння грамотно будувати словосполучення і речення, правильно використовувати і узгоджувати часи, а також знання частин мови і того, як будуються речення різних типів

Навички

це дії, складові частини яких у процесі формування стають автоматичними.

Фонетична компетенція

це здатність сприймати і відтворювати звукові одиниці мови у певному контексті з використанням відповідного наголосу, ритму та інтонації.

лексична компетенція

це знання й використання вокабуляра іноземної мови, який складається з лексичних елементів та граматичних елементів.

Метод повної фізичної реакції

це метод навчання іноземної мови через використання фізичних рухів, як реакції на усні стимули, команди, інструкції.

Семантиза́ція

це набуття словом нового значення.

продуктивні лексичні навички

це навички правильного слововживання і словотворення в усному і писемному мовленні у відповідності до ситуацій спілкування і мети комунікації.

Нестандартне заняття

це імпровізоване навчальне заняття, що має нетрадиційну структуру.

мовленнєвий зразок

правильна, попередньо продумана мовленнєва діяльність педагога, призначена для наслідування дітьми та їх орієнтування. Зразок передує мовленнєвій діяльності дітей. Він має бути зрозумілим і доступним за змістом та формою.

Технологізація процесу навчання

За визначенням, прийнятим ЮНЕСКО, воно трактується як системний метод створення, застосування і визначення всього процесу викладання та засвоєння знань з урахуванням технічних і людських ресурсів та їх взаємодії, що ставить завдання оптимізації засобів і форм освіти і навчання.

Метод функцій

Тут виокремлюються саме функції - вони є головною складовою мови.

CLIL

Цей метод передбачає вивчення певного предмету іноземною мовою - увагу не акцентують ані на граматиці, ані на інших лінгвістичних частинах вивчення мови.

Лексичний метод

Цей метод акцентує увагу саме на лексиці, дещо чи зовсім випускаючи граматику з навчання.

Форма організації навчання

зовнішнє вираження узгодженої діяльності педагога і дітей, що здійснюється у встановленому порядку і в певному режимі.

Метод навчання

одне із центральних понять у викладанні іноземної мови.

Функціональна експонента (експонента певної функції)

певна фраза, яка виражає функцію, наприклад: ENG Could you..? (function of asking)

Мовна біографія

передбачає залучення учня до організації своєї індивідуальної іншомовної діяльності у процесі навчання, до спостереження за своїми успіхами і результатами.

педагогічна фонетика

передбачає здебільшого індуктивний шлях оволодіння фонетичним матеріалом після його багаторазового використання у спілкуванні, і здобуття знань учнями на основі організованої вчи телем наочної демонстрації фонетичних явищ безпо середньо у мовленні.

Метод навчання

упорядкована сукупність методичних прийомів, дій та операцій, за допомогою яких організовується навчальна діяльність учнів і процес засвоєння знань.

Технологія навчання

упорядкована сукупність і послідовність методів і процесів, які забезпечують реалізацію проекту дидактичного процесу і досягнення діагностованого результату.

Контроль у навчанні іноземних мов

це "виявлення рівня сформованості мовленнєвих навичок і вмінь, визначення характеру протікання цього процесу, діагностика труднощів, яких зазнають учні, та перевірка ефективності прийомів і способів навчання, що використовуються"

Фонетична навичка

це автоматизована репродуктивна або рецептивна дія, яка забезпечує коректне звукове й інтонаційне оформлення власного мовлення та адекватне сприймання звукового й інтонаційного оформлення мовлення інших.

Європейське мовне портфоліо

це особистий документ дитини для відображення її іншомовної навчальної діяльності та творчого розвитку.

Ігрові технології навчання

це особливий метод навчання, який передбачає засвоєння навчального матеріалу та змісту освіти, формує взаємодію педагога і студент за допомогою гри, а також допомагає знайти та отримати бажану ціль, тобто досягти певного результату.

інтонація

це особливість вимови, спільна для всіх мов. Інші особливості вимови включають ритм, зв'язане мовлення та наголос.

Фонетика

це розділ мовознавства, в якому вивчають звуковий склад мови. Об'єктом вивчення фонетики є звуки, їх властивості і функції, закономірності поєднання, фонетичні процеси, одиниці, засоби, ознаки, а також інтонація.

Наочність

це спеціально організоване в ході навчальної діяльності використання вчителем реальних об'єктів дійсності чи їх зображень.

Мультимедійні засоби

це сукупність візуальних, аудіо - та інших засобів відображення інформації, що інтегровані в інтерактивному програмному середовищі.

Інтерактивні технології навчання іноземних мов

це така організація іншомовного мовленнєвого спілкування суб'єктів навчання, яка передбачає відповідно до цілей навчання, індивідуальних особливостей тих, хто навчається, найраціональніше комплексне застосування методів, прийомів, засобів і форм навчання з метою досягнення заздалегідь запланованого відповідного рівня іншомовної комунікативної компетенці.

рецептивні лексичні навички

є навичками розпізнавання і розуміння лексичних одиниць активного і пасивного мінімумів, співвіднесення їх зі зразком, що зберігається у довгочасній пам'яті.


संबंधित स्टडी सेट्स

Global | Ch 8 - Corporate Strategy & Vertical Integration and Diversification

View Set