терміни МПП

अब Quizwiz के साथ अपने होमवर्क और परीक्षाओं को एस करें!

придбання в постачальників робіт, товарів або послуг для проекту за найвигіднішою ціною.

Закупівлі

інформація одержана вперше для вирішення чітко окресленої проблеми.

Первинна інформація

питання анкети, коли потрібно вибрати один із запропонованих варіантів відповіді.

Закриті питання

підрозділ, який розпоряджається закупівлями в організації.

Закупівельний центр

структурна побудова для управління маркетинговими функціями.

Організація маркетингу

стратегія спрямована на пошук нових ринків або нових сегментів для вже освоєних товарів.

Ринкова експансія

сукупність дій щодо збільшення контингенту покупців товару.

Модифікація ринку

постійний систематичний пошук можливостей для створення нових товарів.

Генерація ідей

покупець, що обирає найперспективнішого на ринку продавця в довгостроковому плані.

Перспективний покупець

метод збору первинної інформації, що базується на застосуванні економіко-математичних методів, реалізованих за допомогою ЕОМ, технічних та інших засобів, і відтворює використання різних маркетингових чинників на екрані, папері тощо, а не за реальних умов.

Імітація

результати маркетингових досліджень, що включають науково-технічні розробки, конструкторсько-технологічну підготовку виробництва, організаційні нововведення, формування інвестиційної політики, реальне інвестування новинок та нововведень.

Інноваційна діяльність

критерій оцінки сегменту, що показує чи можна отримати необхідну ринкову інформацію для створення банку даних для сегменту.

Інформаційна насиченість

питання, що дозволяють зробити вибір варіанта відповіді з двох або трьох альтернативних.

Альтернативні питання

критерій оцінки сегмента, що включає: аналіз відповідності товару ринковим потребам, оцінювання ризиків, оцінювання конкурентів, їх сильних і слабких сторін, виявлення для себе ключових чинників успіху, аналіз тенденцій розвитку ринку, визначення можливості розробки програми маркетингу, прийняття рішень на основі витрат і прибутків.

Аналіз можливостей освоєння сегменту

цілеспрямована розробка оптимального асортименту товарної пропозиції на основі вимог певних груп покупців (сегментів ринку), а також необхідності забезпечення найефективнішого використання підприємством сировинних, технологічних, фінансових та інших ресурсів.

Асортиментна концепція

вид планів маркетингу, об'єктом планування в яких є окремі напрямки діяльності.

Бізнесові плани

тип імовірнісної вибірки, коли кожен член сукупності, що вивчається, має рівну з іншими можливість бути відібраним для дослідження («чорна скринька», комп'ютерна таблиця випадкових чисел).

Випадкова вибірка

будь-яка інформація, що збирається самою фірмою або на її замовлення (звіти фірми, списки покупців, постачальників, посередників).

Внутрішня інформація

дослідження власних реальних та потенційних можливостей промислового підприємства.

Внутрішні маркетингові дослідження

інформація зібрана на підприємстві або за його межами для цілей, відмінних від пов'язаних з вирішенням проблеми дослідження.

Вторинна інформація

питання анкети без заданої структури відповіді, коли опитуваному надається можливість висловити свою думку з питання, що вивчається, у вільній формі.

Відкриті питання

сукупність ознак сегментування, що включають характер діяльності, сфери діяльності, належність до галузі.

Галузеві ознаки сегментування

здатність до пристосування часу, величини, асортименту і способу поставок до очікувань клієнтів.

Гнучкість поставок

вид планів маркетингу, об'єктом планування у яких є діяльність окремих підрозділів промислового підприємства.

Дивізіонні плани

розробка окремого варіанту комплексу маркетингу для кожного сегмента.

Диференційований маркетинг

критерій оцінки сегмента, що визначається стабільністю політичних обставин, умовами торгівлі, можливістю одержувати інформацію, невисокою активністю конкурентів, рівнем задоволення потреб існуючим виробництвом, налагодженістю контактів з посередниками.

Доступність сегменту

межа науково-технічного рівня, що визначається сукупністю затрат необхідних для виготовлення і реалізації даного виробу за наявної технології виробництва товару, реалізації і післяпродажного обслуговування.

Економічний поріг

сукупність ознак сегментування, що включають такі параметри як: розмір замовлення, платоспроможність, інтенсивність споживання, витрати на транспортування та ремонт, ціна товару.

Економічні ознаки сегментування

отримання інформації про взаємозв'язок між залежними і незалежними змінними, наприклад, між графіком рекламування і кількістю клієнтів, рівнем цін і обсягами продажу тощо.

Експеримент

концепція, що характеризує збут продукту, прибуток, поведінку споживачів, конкурентів і стратегію маркетингу з моменту запровадження продукту на ринок та його вилучення з ринку.

Життєвий цикл товару

ситуація при закупівлі, яка виникає, коли товар купується вперше.

Закупівля для вирішення нових завдань

засоби маркетингової діяльності, що використовують для запобігання втратам існуючих покупців. Їх інструментами є: поліпшення репутації фірми; підвищення якості продукції; виконання зобов'язань з доставки товарів; зміна стилю і оформлення товару; збільшення тривалості терміну експлуатації товару.

Захисні стратегії

принцип маркетингового планування, який означає, що для прийняття рішень мають бути використані всі факти, події та ситуації у їх взаємозв'язку та відповідно до їх значущості.

Комплексність

процедура закупівлі, яку застосовують у разі, якщо замовник не може точно визначити технічні та якісні характеристики товару, роботи, послуги і для цього йому потрібні переговори з ринком.

Конкурентний діалог

покупець, що торгується чітко і швидко, обирає промислові товари, які мають кращі якісні характеристики.

Конструктивний покупець

стратегія, завданням якої полягає в тому, щоб виділити ринки або їх сегменти, що найбільше потребують продукції відповідного промислового підприємства.

Короткострокова стратегія

документ, який містить інформацію про повний перелік товарів, кількість наявного на складі товару, а також необхідну кількість товару.

Котирувальна відомість

показник того, чи правильно фірма обрала той чи інший ринок для діяльності.

Критерій сегментування

спеціально організована експертиза за допомогою спеціалістів-експертів або іншої підібраної певним чином аудиторії з наданням мотивованого висновку з питання, що розглядається.

Лабораторний експеримент

перший етап сегментування базового ринку, що передбачає ідентифікацію ринків товарів промислового призначення і може бути визначений у трьох напрямках: характеристика товару, характеристики організацій-споживачів, технологічний чинник.

Макросегментування

діяльність, спрямована на оптимізацію вибору постачальників, встановлення їх постійного складу, налагодження взаєморозуміння і партнерських відносин з ними на довгостроковій взаємовигідній основі.

Маркетинг закупівель

управлінський процес створення та підтримки відповідності між цілями фірми та її потенційними можливостями у процесі ринкової діяльності.

Маркетингове планування

виробництво, розподіл і просування одного товару для всіх, тобто звернення до споживачів на ринку з єдиним комплексом маркетингу.

Масовий маркетинг

спосіб організації служби маркетингу, що носить дворівневий характер, за якого горизонтальний рівень формується маркетинговими програмами.

Матрична структура служби маркетингу

швидке генерування великої кількості ідей при розв'язанні винахідницьких та раціоналізаторських завдань у різних галузях.

Метод мозкової атаки

підхід, який передбачає існування значних відмінностей між різними напрямами у політиці здійснення закупівель організованими споживачами.

Модель Річарда Н Кардозо

покупець, що купує систематично в однієї фірми, не змінюючи при цьому продавця.

Надійний покупець

збільшення різновидів товару за рахунок доповнення новими моделями вже існуючих.

Насичення товарного асортименту

сукупність відповідних підрозділів, вплив яких на споживача не скоординований.

Неінтегровані маркетингові структури

інтерв'ю, узяте в респондента під час особистої зустрічі, телефоном чи поштою за допомогою опитувального листка (анкети).

Опитування

нові методи і форми організації усіх видів діяльності промислових підприємств, створення асоціацій, компаній, товариств тощо.

Організаційні нововведення

критерій оцінки сегмента, що передбачає, наскільки реальні потреби сегмента в цілому і щодо кожного товару, рівень потреб, темпи росту, норма прибутку, рівень конкуренції тощо.

Оцінка істотності

вид маркетингових досліджень, що проводяться протягом тривалого часу з однією і тією ж групою на незмінну тему

Панельні дослідження

процедура, відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником без торгів, але після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Переговорна процедура

питання анкети, що дають змогу опитуваному висловити ступінь згоди чи незгоди із запропонованим твердженням.

Питання за шкалою Лайкерта

розділ бізнес-плану, що містить опис технологічного процесу виготовлення продукції; обґрунтування розміщення виробництва на діючому чи новому підприємстві, розрахунок потужності підприємства; планування обсягів виробництва та асортименту продукції тощо.

План виробництва

плани, що формуються в ситуації, коли планування діяльності централізовано керується і контролюється.

Плани розроблені за принципом "згори донизу"

плани, що формуються на основі інформації, яка надається працівникам служби маркетингу іншими підрозділами фірми.

Плани розроблені за принципом "знизу догори"

сукупність ознак сегментування, що включають статус користувача, привід для закупівлі, пошук переваг, закупівельну діяльність.

Поведінкові ознаки сегментування

ситуація, за якої покупець видає повторне замовлення на товар, не змінюючи його.

Повторна закупівля без змін

ситуація, за якої споживач бажає при видачі повторного замовлення внести до нього зміни, які стосуються технічних характеристик товару, цін та інших умов постачання, або змінити частину постачальників.

Повторна закупівля з модифікаціями

стратегія позиціювання, що передбачає, що фірми використовують такі характеристики товару: межі життєвого циклу; межі, в яких конкуренти зможуть виробити рівноцінний товар або товар вищої якості; систему контролю за нововведеннями.

Позиціювання в межах технології

надання споживачам фінансових послуг, технічної допомоги, послуг з доставки, ремонту, забезпечення запасними деталями тощо.

Позиціювання за послугами

стратегія позиціювання, що передбачає, що фірми, економлячи на масштабах, пропонують споживачам нижчі ціни за товар або за доставку товару.

Позиціювання за ціною

засіб оцінювання товару з боку споживачів, що визначає характер сприйняття фірми та її товару промислового призначення цільовими покупцями й передбачає розробку і створення іміджу товару у такий спосіб, щоб він зайняв у свідомості організації-покупця належне місце, що відрізняється від становища товарів-конкурентів.

Позиціювання товару

покупець, який в кожний конкретний момент купує в того продавця, чиї умови для нього є вигіднішими.

Покупець кращої угоди

такий покупець, що орієнтований, в першу чергу, на отримання знижки з ціни, а не на якість ТПП чи надання послуг.

Покупець, що збиває ціну

випробування елементів комплексу маркетингу в реальних умовах на певному географічному просторі.

Польовий експеримент

критерій оцінки сегмента, що визначається його місткістю і показує скільки виробів і на яку суму у вартісному вираженні може бути на ньому продано, скільки платоспроможних споживачів на ньому діє.

Потенціал ринку

сукупність ознак сегментування, що включають кліматично-експлуатаційні вимоги, концентрацію підприємств-споживачів, типи ринків.

Правові ознаки

спосіб організації маркетингу на підприємстві, що передбачає наявність на підприємстві кількох керівників маркетингу, відповідальних за певний товар і підпорядкованих віце-президенту з маркетингу.

Продуктова структура служби маркетингу

максимально прозора процедура, що дозволяє брати участь у торгах будь-якому постачальнику, який зацікавився оголошенням і супровідною йому тендерною документацією на веб-порталі закупівель та подав свою пропозицію.

Процедура відкритих торгів

стратегія, що передбачає об'єднання виробника з торговельним посередником.

Пряма інтеграція

спосіб організації маркетингу на підприємстві, що передбачає наявність на підприємстві окремих відділів, діяльність яких орієнтована на певні регіональні ринки.

Регіональна структура служби маркетингу

набір номенклатурних позицій, що мають найвищий рейтинг за обраним показником ранжування в умовах даних обсягів виробництва, чисельності робітників, капітальних вкладень тощо.

Рейтинговий товарний асортимент

покупець, який приходить до продавця після ознайомлення із галузевою чи спеціалізованою рекламою.

Рекламний покупець

спосіб організації маркетингу на підприємстві, що передбачає наявність на підприємстві окремих відділів, діяльність яких орієнтована на певні сегменти споживачів.

Сегментна структура служби маркетингу

тип питання, що становить собою 5-7-розмірну шкалу, межами якої є біполярні твердження.

Семантичний диференціал

плани, що розробляються на період від одного до п'яти років, базуються на короткострокових планах і на дослідженнях перспектив розвитку ринку й інвестицій.

Середньострокові плани

тип імовірнісної вибірки, що передбачає вибір одиниць дослідження з генеральної сукупності на визначеній основі (кожний десятий із двадцяти, п'ять перших абонентів на кожну букву телефонного довідника тощо).

Систематична вибірка

один з етапів планування маркетингової діяльності, комплексні технології підготовки, ухвалення і реалізації управлінського рішення, в основі яких лежить аналіз окремо взятої управлінської ситуації.

Ситуаційний аналіз

метод збору первинної інформації, що використовують для збору даних у місцях продажу товарів підприємства, на виставках, у салонах тощо.

Спостереження

етап, на якому спостерігається уповільнення зростання обсягів продажу.

Стадія зрілості

перспективне планування терміном на 5-10 років, що має за мету пошук нових можливостей та продуктів.

Стратегічне планування

стратегія, яка характеризується орієнтацією на скорочення числа постачальників і (або) обмеження числа закуповуваних продуктів.

Стратегія "закупівлі модулів"

стратегія, яка передбачає організацію закупівель на міжнародних ринках.

Стратегія вибору глобальних постачальників

стратегія, яка означає свідому відмову від одночасного співпраці з багатьма (декількома) постачальниками

Стратегія одиничних постачальників

ситуація, коли фірма воліє спеціалізуватись на одній функції, але обслуговувати всі групи споживачів, зацікавлених у цій функції.

Стратегія функціонального спеціаліста

тип імовірнісної вибірки, що використовується, коли заздалегідь відомо, що в генеральній сукупності існують підгрупи з різними і навіть протилежними поглядами.

Стратифікаційна (типова) вибірка

покупець, який шукає додаткові варіанти пропозиції на ринку, не запропоновані конкретним продавцем.

Творчий покупець

межа науково-технічного рівня, що залежить від рівня технології, точності обладнання, засобів вимірювання, кваліфікації персоналу.

Технічний поріг

визначений курс дій товаровиробника з формування товарного асортименту, його управління, забезпечення конкурентоспроможності товарів на необхідному рівні, знаходження для товарів цільових сегментів ринку, розробки і здійснення стратегії упаковки, маркування, сервісного обслуговування товару, модифікації і модернізації товарів і продовження тим самим життєвого циклу товарів і меж використання товару.

Товарна політика

спосіб організації маркетингу на підприємстві, що передбачає розподіл обов'язків між відділами щодо виконання певних маркетингових функцій (планування продукції, маркетингові дослідження, реклама, збут, сервіс).

Функціональна структура служби маркетингу

межа науково-технічного рівня, що визначається обраним принципом функціонування товару, у відповідності з науково-технічним прогресом.

Фізичний поріг

заключна частина бізнес-плану, що узагальнює всі попередні розділи у вартісному виразі, в ній відображаються дані про обсяг продажу і загальний прибуток, обсяг інвестицій, джерела фінансування, використання власних коштів, а також позикових (із зазначенням термінів і джерел погашення заборгованості), терміни окупності капіталовкладень, витрати виробництва та обігу, відсоткове співвідношення доходів і витрат, терміни виплати дивідендів (для акціонерного товариства).

Фінансовий план

спрямування зусиль компанії на обслуговування однієї чи кількох груп споживачів, які мають спільні потреби чи характеристики.

Цільовий маркетинг

найвигідніша для підприємства група сегментів ринку, на яку спрямовується його діяльність.

Цільовий ринок

час від моменту замовлення до моменту отримання клієнтом товару.

Час поставки (цикл замовлення)

тип питання, при якому опитуваний визначає ступінь важливості запропонованого йому твердження.

Шкала важливості

принцип маркетингового планування, що означає зменшення перешкод щодо діяльності підприємства, оптимізації роботи, координації, систематизації тощо.

Якісність виконання планових функцій


संबंधित स्टडी सेट्स

AP GOVERNMENT CHAPTER 13: THE SUPREME COURT

View Set

Powers Granted Vs. Powers Denied in Constitution

View Set

Georgia Constitution Exam | Chapter 1 - 3

View Set

3/18 Personal Pronouns 人称代词(我,你,他/她/它)

View Set

Quiz Ch. 4-6 IT Project Management

View Set

CHAPTER 2 - OWNERSHIPS and TRANSFERS

View Set