маркетинг лекція 2

Lakukan tugas rumah & ujian kamu dengan baik sekarang menggunakan Quizwiz!

Основні типи маркетингової організаційної структури: •

функціональна; • товарна; • за географічним принципом; • за ринковим принципом; • за товарно-ринковим принципом

Зрілий бізнес -

однаково низькі можливості і небезпеки;

Майкл Портер згрупував базові стратегії фірми у три групи

стратегія низьких витрат, стратегія диференціації, стратегія концентрації

два підходи до процесу виробництва і представлення товару на ринок

традиційний та сучасний.

Маркетинговий контроль -

це оцінка результатів реалізації маркетингових стратегій і планів, а також їх удосконалення для досягнення цілей компанії.

Маркетингова стратегія -

це план досягнення маркетингових цілей компанії, що передбачає певну поведінку фірми на ринку

Ризикований бізнес -

рівновеликі і можливості і небезпеки;

Основні завдання маркетингового управління:

- аналіз ринку, зокрема визначення купівельної спроможності та поведінки споживачів; - формулювання цілей фірми та визначення шляхів їх досягнення; - побудова організаційної структури маркетингу; - створення моральних та матеріальних стимулів для працівників; - контроль і аналіз виконання маркетингових заходів тощо.

Основними тенденціями маркетингового управління є

- збільшення витрат фірм на маркетинг, зокрема на розширення і поліпшення маркетингової інфраструктури; - технічне вдосконалення маркетингової діяльності; - підвищення ролі підприємницької культури; - проникнення маркетингу у нові галузі діяльності, зокрема у ринки державних установ, заклади культури, політичні партії тощо; - соціально-етичне спрямування маркетингу, тобто реалізація ідей спрямованих на підтримання лояльності фірми суспільству

Цілі -

це орієнтири розвитку фірми. Вони виражаються у показниках обсягів збуту, сегментування ринку та рентабельності.

Цілі мають відповідати певним критеріям, зокрема:

1) бути побудовані в ієрархічному порядку: від першочергових до вторинних; 2) містити цифри; 3) бути реальними, тобто виходити з наявних можливостей фірми, а не з побажань вищого керівництва; 4) бути послідовними.

Основні функції маркетингового управління:

1) визначення цілей та основних стратегічних принципів діяльності підприємства; 2) розробка стратегії підприємства; 3) планування продукції та матеріально-технічних закупівель; 4) планування маркетингових комунікацій; 5) формування каналів розподілу; 6) визначення стратегії і політики ціноутворення; 7) підбір службовців та формування керівних впливів; 8) організація збирання й обробки маркетингової інформації тощо

концепція «4Р»:

product — продукт, товар; price — ціна; place — місце розподілу (поширення товару); promotion — просування, комунікації (просування товару).

Диференціювання товару

Існує кілька напрямів диференціювання продукції компанії, зокрема: за продуктом, за послугами, за персоналом, за каналами розподілу, за іміджем

- Ідеальний бізнес -

значні основні можливості і практично повна відсутність зовнішніх небезпек;

Особливістю сучасного маркетингового управління є

по-перше, маркетинг звернений до людини, що вимагає глибокого вивчення потреб і побажань споживачів. По-друге, маркетинг повинен мати відповідну інфраструктуру, тобто розгалужену мережу консультативних, рекламних і посередницьких компаній та агентств тощо. По-третє, маркетинг вимагає інвестицій у ринок. І, нарешті, маркетинг передбачає комплексне розв'язання потреб споживачів, виходячи із наявних можливостей фірми.

Проблемний бізнес -

погані перспективи і значні труднощі.

стратегія низьких витрат

полягає у зниженні фірмою витрат на виробництво і розподіл продукції з метою встановлення нижчих порівняно з конкурентами цін і розширення частки на ринку

Позиціювання товару -

це забезпечення товарові бажаного місця на ринку та у свідомості споживачів.

Маркетингова можливість

це найпривабливіший напрям зосередження маркетингових зусиль фірми, за допомогою якого вона може домогтися найбільших переваг на ринку.

Маркетингове управління

це процес планування і реалізації маркетингових програм, направлених на встановлення і зміцнення взаємовигідних обмінів із цільовим ринком з метою досягнення цілей компанії.


Set pelajaran terkait

Chapter 9 - Financial Statements for a Sole Proprietorship

View Set

303 Hinkle PrepU Chapter 39: Assessment of Musculoskeletal Function

View Set

Chapter 7: Founding a Nation, 1783—1791

View Set