Укр.мова 3 клас

Lakukan tugas rumah & ujian kamu dengan baik sekarang menggunakan Quizwiz!

АПОСТРОФ, ПІСЛЯ ПРЕФІКСІВ, ПЕРЕД Я, Ю, Є, І

...................уживається ...........................префіксів із кінцевим твердим приголосним звуком перед ..................... Наприклад: з'явився , з'їзд, об'їхати .

ПАРИ ДЗІНКИХ ТА ГЛУХИХ ЗВУКІВ

Б-п, г-х, г-К, д-т, д'-т', з-с, з'- с', ж-ш, дж-Ч, дз-Ц, дз'-ц'. Не мають пари: в,й,л,л',м,н,н',р,р' та ф. Це правило називається.........................

ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ

Слова в реченні, що відповідають на питання ( пов'язані) за змістом

ПОДІЛ СЛІВ ІЗ СУФІКСАМИ ДЛЯ ПЕРЕНОСУ

Слова типу "коріння" переносяться так: ко-ріння або корін-ня; взут-ті або взу-ття; зна-ння або знан-ня. Це правило називається.....................

РІЗНОКОРЕНЕВІ СЛОВА

Слова, корені яких тільки звучать однаково, але мають різне значення, Наприклад: гуска, гусінь, гуснути

СПІЛЬНОКОРЕНЕВІ ( СПОРІДНЕНІ) СЛОВА

Слова, у яких спільний корінь. Наприклад: сад, садок, садочок, садовий, садівник

СИНОНІМИ

Слова, які мають близьке або однакове значення. Наприклад: велетень, богатир.

ЗВЕРТАННЯ

Слово, або сполучення слів, що називають того, до кого звертаються. Воно може стояти на початку, в середині та в кінці речення. Виділяється комами. На початку речення його також можна виділити знаком оклику.

ЧЕРГУВАННЯ ПРИГОЛОСНИХ Г,К,Х із Ж, Ч, Ш та З', Ц', С'

У корені слів чергуються приголосні звуки, наприклад : нога- ніжка - на нозі; рука- ручка- на руці; вухо- вушко-у вусі. Це правило називається.......................

ТЕКСТ

..............- це кілька і більше речень, які розміщені послідовно й пов'язані між собою за змістом. Має тему і основну думку. Має 3 частини: зачин, головна частина і кінцівка.

ОДНОЗВУЧНІ СЛОВА

........................- Слова, які звучать та пишуться однаково, але мають різні значення. Наприклад: коса - заплетене волосся, коса- інструмент для коріння трави

ОРФОГРАМА

........................-це правильне написання слова, яке відповідає певним правилам: наприклад, "написання великої букви"' або " написання апострофа"

ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ

Всі інші члени речення, крім підмета та присудка

ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ

Відповідають на одне питання ті відносяться до одного й того ж слова в реченні. Наприклад: така ручка бруднила руки, одяг, папір.

ТЕКСТ-МІРКУВАННЯ

Доводить, переказує, пояснює. Використовуються слова: на мою думку, я вважаю, я переконаний, по-перше, по-друге і т д., отже.

СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ

Має головне і залежне слово. Від головного слова ставимо запитання до залежного. Підмет і присудок таким не є .

ЗАГОЛОВОК

Назва тексту або його частини. Має бути чітким і коротким. Він містить тему або основну думку тексту.

ПРАВОПИС СЛІВ ІЗ НЕНАГОЛОШЕНИМИ Е, И, що перевіряються наголосом

Ненаголошені звуки Е, И вимовляються невиразно. Щоб знати, яку букву писати, треба змінити слово або дібрати до нього споріднені слова так, щоб ненаголошений звук став наголошеним. Дібране слово з наголошеним звуком називається перевірним: село- села; димок-дим. Це правило називається..........................

АНТОНІМИ

Пари слів, що мають протилежні значення. Наприклад: високий-низький; день- ніч.

ГОЛОВНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ

Підмет і присудок - це ...................

ХУДОЖНІ ТЕКСТИ

Тексти літератури ( казки, оповідання, вірші)

ЧЕРГУВАННЯ ГОЛОСНИХ О, Е з І у коренях слів

У коренях слів можуть чергуватися звуки о, е з і: ножі- ніж; осені- осінь. Це правило називається......................

АБЗАЦ

Це - частина тексту, яка містить одне або кілька речень. Вони пов'язані між собою за змістом. Кожний починається з нового рядка.

СУФІКС.

Частина основи слова, що стоїть після кореня, називається.......................

ОСНОВА

Частина слова без закінчення. Вона складається з префікса, кореня та суфікса

ПРЕФІКС

Частина слова, що стоїть перед коренем.

ЗАКІНЧЕННЯ

Частина слова, яка змінюється. Служить для зв'язку слів у реченні разом з прийменниками у,в,на,з,до,між,під,понад. Наприклад: вікно - на вікні, під вікном, до вікон, між вікнами.

ПРИСУДОК

Член речення, який виражає те, що говориться про підмет (яку дію виконує підмет). Відповідає на питання Що робить? Що зробить? Що зробив? Що робитимуть?який він є? Хто він є? І т п.

ЗБІГ ОДНАКОВИХ ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКІВ НА МІЖІ КОРЕНЯ ТА СУФІКСА

Якщо корінь закінчується приголосним Н, то в словах із суфіксом -Н- виникає збіг двох приголосних, що на письмі передається подвоєнням букв НН. наприклад: годинник, осінній. Це правило називається.........................

ТЕКСТ-ОПИС

словесне зображення предмета, істоти, явища, місцевості, приміщень

ОСНОВНА ДУМКА ( ідея) ТЕКСТУ

те головне, що автор хоче нам сказати

ТЕМА

те, про що розповідається в тексті.

ДІЛОВИЙ ТЕКСТ

текст документів. Він має бути коротким і чітким, не містить пестливих слів, порівнянь та ін. ( наприклад, тексти оголошень, законів, документів)

ТЕКСТ-РОЗПОВІДЬ

текст, у якому йдеться про події, пов'язані між собою, про дії героїв розповіді. Його мета - розповісти, як це було. Він буває художній та науково-популярний.

ПРЕФІКС, ПРИЙМЕННИК

.......-це частина слова, ............- це частина мови, окремі слова, які пишуться окремо: з мила, до класу, у сквері, на вулиці. Змила- з мила

ФРАЗЕОЛОГІЗМИ

Нероздільні стійкі словосполучення. Наприклад: тримати язик за зубами, брати ноги на плечі,водити за носа, зарубати на носі, як кіт наплакав- кури не клюють.

НАПИСАННЯ ПРЕФІКСІВ З-, (С-)

ПРЕФІКС С- пишеться перед буквами, що позначають глухі приголосні: К,п,т,ф,х. ( Кафе Птах). Перед усіма іншими приголосними пишемо ПРЕФІКС З-. Наприклад: скинути, сформувати, створити; згублений. Це правило називається ..............,.

СЛОВНИКОВІ СЛОВА

Правопис багатьох слів із ненаголошеними Е та И у корені слова не можна перевірити наголосом. Такі слова називаються ............ Їх правильне написання перевіряють за орфографічним словником. Наприклад: верблюд, бетон, президент, директор, коридор, апетит, депутат

ПЕРЕНОС СЛІВ ІЗ ПРЕФІКСАМИ

Слова з апострофом після префікса переносяться, як і інші слова, по складах. Апостроф залишається з попереднім складом. Наприклад: під'-їхав , без'-язи-кий, об'-єм-ний. Це правило називається.........................

НАУКОВІ ТЕКСТИ

Тексти, в яких подається коротке й точне повідомлення про предмет. ( наприклад, Правила в підручниках). В таких текстах відсутні пестливі слова, порівняння, слова з переносним значенням та ін.

КІЛЬКА ЗНАЧЕНЬ ОДНОГО СЛОВА

У мові є слова, що мають .......................Одне слово може називати різні предмети, ознаки, дії. Наприклад: крило літака✈️, крило будинку🏤, крило вітряка ✖️;іде дощ🌧, іде час⏰ .Значення слів подано у тлумачному словнику.

ПРАВОПИС ПРЕФІКСІВ РОЗ-, БЕЗ-

У префіксах РОЗ-, БЕЗ- завжди пишеться буква З. Наприклад: розглядати, розказати, безпритульний, безжалісний. Це правило називається.......................При переносі префіксів не можна відривати букву З, а також лишати з ними одну букву від кореня: РОЗ- бити, без- хмарний.

ПРЯМЕ, ПЕРЕНОСНЕ ЗНАЧЕННЯ СЛІВ

У словосполученні "веселі дівчата" слово "веселі" вжито у ........... значенні. У словосполученні "веселі бджоли " слово " веселі" вжито в ...................значенні, тобто бджоли, праця яких звеселяє людей..🐝

ПЛАН ТЕКСТУ

Це назви ( заголовки) частин тексту. допомагає відновити зміст прочитаного. Його речення можуть бути розповідні, питальні, спонукальні.

ПІДМЕТ

Член речення, який називає того, про кого або про що повідомляється в реченні. Відповідає на питання Хто? Що? (Наприклад: у саду на лавці сидів (хто?) Музикант.)

ЗБІГ ОДНАКОВИХ ПРИГОЛОСНИХ НА МЕЖІ ПРЕФІКСА ТА КОРЕНЯ

Якщо корінь починається, а ПРЕФІКС закінчується тим самим приголосним звуком, то відбувається ................, що на письмі передається подвоєнням букв. Наприклад: беззвучний, ввічливий, наддніпрянський.

РЕЧЕННЯ

містить закінчену думку. Вони бувають розповідні, питальні та спонукальні. Також вони бувають окличні та неокличні. У кінці окличних ставимо знак оклику! Окличними можуть бути всі види.............


Set pelajaran terkait

Fundamental Principles of Taxation - CH1

View Set