Citatos istorija.

Ace your homework & exams now with Quizwiz!

Platonas

Spalva - „tai liepsna, srūvanti nuo kiekvieno kūno ir sudaryta iš dalelių prisitaikančių prie mūsųs regos gebėjimo justi"

Wundt

Sudėtingi dėsniai gali būti taikomi tik tada, kai nepakanka paprastų

Plautus

Homo homini lupus est

Markas Aurelijus

gyvenanat dorai su kiekvienu kitu žmogumi elgtis tarsi su savo gimine'/Yra dalykų, kurių žmogus nevaldo - esant nepalankiam likimui"

Berklis

objektų būtis yra suvoktumas, subjektų - suvokimas

Wertheimer

psichologijos istorijos samprata padeda abstrahuoti/apibendrinti informaciją. Įvairovė gali gluminti pradedantįjį ir gali kilti sunkumų apibendrinti, o tam padeda psichologijos istorija, kuri padeda taipogi atrasti ryšius. Studijuoti šį dalyką - šimtmečių tradicija. Kiekvienas save gerbiantis prieš kažką rašydamas visų pirma apžvelgia istoriją.

Bruno Snell

senovės graikai atrado žmogaus protą. Kalbama apie Vakarų pasaulį. Jie pavertė europinį mąstymą tokiu, koks jis yra dabar: mūsų mąstymo būdu, kurio autoritetas Vakarų pasaulyje yra neginčytinas.

Upanišados

vesk mane nuo netikroviško tikroviško link, iš tamsos į šviesą, nuo mirtie į nemirtingumą

Stoikai

„Chrisipas sako, kad mirtis yra sielos atsiskyrimas nuo kūno. Bekūnis neatskiriamas nuo kūno, nes bekūnis neturi jokių kontaktų su kūnu. Tačiau siela ir turi kontaktą, ir yra atskiriama nuo kūno.Todėl siela turi kūną"

Spinoza

„Dievas - tai kieno sąvoka nereikalauja kitos sąvokos, kad iš jos būtų sudaryta"

Plotinas

„Esame laisvi - tačiau tik vienodam sprendimui."

Volfas

„Gamtoje nėra tarpų, tad ir psichikoje nėra tarpų tarp ţemiausių ir aukščiausių procesų"

Aristotelis

„Greičiau jau tai, kam kaip pirminiam pagrindui, visos tokios savybės priklauso - tai yra esmė"

Epikūras

„Gyvensi kaip dievas tarp žmonių"

Epikūras

„Gyvos būtybės su juslėmis tėra tinkamai sugrupuotos pirminės dalelės"

Aristotelis

„Gyvūnas judina pats save tiek, kiek geba ko nors siekti"

Makduglas

„Instinktai tiesiogiai arba netiesigiai yra pirminiai visų žmogaus veiksmų akstinai, (...) lemiantys visų veiklų kryptis ir suteikiantys varomąją galią (...), visas sudėtingas intelektinis labiausiai išlavėjusios psichikos aparatas tėra (...) instrumentas, su kuriuo šie impulsai siekia patenkinimo"

Rollo May

„Istorijos studijos leidžia matyti, kaip tam tikros kultūrinės ir socialinės jėgos darė įtaką nuostatoms, įėjusioms į psichologiją. Psichologijos metodai, teorijos ir dėsniai yra laikmečio jėgų ir tradicijų kūriniai. Jei mes tų jėgų nepažįstame, „nukertame savo šaknis" "

Thorndike

„Iš keleto atsakų į tą pačią situaciją tie, kurie lydimi arba artimai susiję su gyvūno ketinimo patenkinimu (...), taps tvirčiau susiję su ta situacija taip, kad, kuomet ji rasis vėl, jie bus labiau linkę pasireikšti..."

Epikūras

„Iš pradžių simulacra paveikia mano protą, sukrečia protą. Tuomet atsiranda valia, Nes iš tiesų niekas nesiima nieko, kol protas nenumatė, ką jis turi padaryti. Tad kai protas sukrečia tave taip, kad nori pradėti ir žengti pirmyn, jis tiesiogiai paveikia sielos jėgas, kurios yra pasklidusios per visą kūną, taip pat galūnes ir griaučius. Tuomet siela sukrečia kūną ir pajuda pirmyn..."

Markas Aurelijus

„Jeigu gebėjimas mąstyti mums visiems yra bendras, tai bendras ir protas, dėl kurio esame protingos būtybės..."

Herbartas

„Ji nėra „tabula rasa‟ ta prasme, kad jos prigimtį gali paveikti išorė... Iš tikro, joje nėra nei minčių, nei troškimų, ji nieko nežino apie save ir nieko apie kitus daiktus; dar daugiau, joje nėra nei intuicijos ar minties kontūrų, nėra valios ir veiklos dėsnių, nėra jokių polinkių kaip nors tolimai besisiejančių su visu tuo"

Leukipas

„Jokie dalykai nesikeičia atsitiktinai, tačiau visi yra proto ir būtinybės rezultatas"

Epikūras

„Jutimai yra patikimi, nes negali būti nurungti niekuo patikimesniu"

Demokritas

„Jutimas randasi, nes fiziniai objektai perduoda įtakas, kurios yra nedideli atomų sandaros srautai. Šie srautai sąveikauja su juslių įtakomis ir sukelia jose fizinius pokyčius, galiausiai paveikiančius sielos atomus"

Glaukonas

„Tokie, man atrodo, yra reginių mėgėjai: jie džiaugiasi, sužinoję ką nors nauja. Būtų kvaila prie filosofų priskirti tuos, kurie mėgsta pasiklausyti: jų visai netraukia tokie pokalbiai, kuriuose kas nors svarstoma, bet užtat jie bėga į visas šventes"

Epikūras

„Turintys jusles dalykai yra sudaryti iš pirminių dalelių, kurios juslių neturi"

Whitehead

„Visa Vakarų filosofija tėra pastabos Platono darbų paraštėse"

B. F. Skinneris

„Žmogus iš tikro yra valdomas aplinkos, tačiau turime prisiminti, jog tai yra mūsų pačių sukurta aplinka. Kultūros evoliucija yra didžiulės savikontrolės pratybos. Dar nematėme, ką žmogus gali padaryti iš žmogaus".

Sofistas Protagoras

„Žmogus yra visų daiktų matas"

Ciceronas

„žmogus, kuris nežino istorijos, visada lieka vaikas"

Sokratas

„Žinau tik, kad nieko nežinau"

Sokratas

„Žinojimas yra svarbiausia vertybė".

Demokritas

„Žmogaus kūnas yra mikrokosmosas"

Aurelijus Augustinas

„Žmogui nereikia dieviškos paramos pažinti..."

Simplicijus

"Šie vyrai teigė, kad dėsniai yra nesusiję su mase; jie tikėjo, kad atomai yra nedalomi ir jų negalima paveikti -jie yra kompaktiški ir neturi vakuumo dalies"

Paskalis

"Žmogus tėra nendrė, trapiausias iš gamtos kūrinių, tačiau tai - mąstanti nendrė".

Vives

"Žmonės pirmiausia myli save, tik paskui jau minėtini siekiai harmonizuoti save su kitais."

Whitehead

'Vakarų filosofijos raida susideda iš keleto išnašų Platonui..., tačiau paties Platono veikalai gali būti vertinami kaip išnašos Parrmenido iš Elėjos darbuose"

Lao Tzu

"Ar kas nors gali drumstą vandenį padaryti švarų?" - "Jei paliksite jį ramybėje, pats taps švarus"

Locke

"Ar laivas yra tas pats, jei pakeičiamos visos jo dalys?"

Pereira

"Aš žinau, o tas kuris žino, yra, vadinasi aš esu"

Volfas

"Daryk tai, kas tobulina tave ir tavo būklę, ir nedaryk to, kas tave ir tavo būklę žemina"

Rogers

"organizuotas, sudėtinis, sąvokinis geštaltas, sudarytas iš suvokiamų "Aš" ir "Mano" ypatybių, taip pat iš suvokiamų šių dėmenų bei įvairių gyvenimo pusių santykių, susijusių ir su tam tikromis vertybėmis"

Leibnicas

"prote yra tai, kas pirma buvo juslėse, išskyrus patį protą",

Jaynes

"Homero laikų graikai ir jų amžininkai iš kitų kultūrų tikro buvo ikisąmonės būsenos. „Iliados" žmonės neturėjo tokios savimonės, kaip šiuolaikiniai žmonės, dėl to dalį motyvacijos priskirdavo išorinėms jėgoms. „Ilidos" psichologija nėra individo psichologija arba bent jau tai - žmonių be savasties tyrinėjimai, kur ikisąmoningi žmonės veikė nežinodami ar neturėdami jokios psichinio gyvenimo struktūros"

Džu Si

"Iš pradžių tarp Dangaus ir Žemės buvo tiktai Chi, susidedanti iš minkšto Yin ir kieto Yang."

Dekartas

"Išskyrus mūsų mintis, neturime nieko, ką galėtume priskirti mūsų sielai"

Hegel

"Jam [Pitagorui] buvo priskiriamas tikras antgamtinių ir natūralių dalykų kratinys, pasūdytas tamsiomis misterijoms, gimusiomis paikų galvų skurdžioje vaizduotėje ir svajonėse."

Vyasa

"Joga turi būti pažinta jogos dėka, ir ji pradeda pasireikšti per save pačią, ir tas, kuris giliai tiki joga, liks joje visada"

Porfirijus

"Kad pasiektų savo tikslą, Pitagoras naudojosi matematiniais dalykais, nes jie yra viduryje tarp juslinių dalykų ir minčių - kaip pradinė forma suvokti tam, kas yra savaime ir sau."

Hebas

"Kai ląstelės A aksonas yra netoli ląstelės B ir karts nuo karto arba nuolatos ją dirgina, tam tikri metaboliniai (medžiagų apykaitos) pasikeitimai įvyksta vienoje ar abiejose ląstelėse, ir A ląstelės poveikis B padidėja"

Empedoklas

"Kai šie [elementai] buvo sujungti į žmogaus ar kokio nors gyvūno, augalo ar paukščio pavidalą, žmogus tai pavadino „gimimu"; o kai jie buvo išskirti - „mirtimi". Tai yra dėsningas judėjimas ir aš jį vertinu kaip įprastą."

Rogers

"Kiekvienas žmogus gimė su paveldėta kūno išmintimi, leidžiančia skirti turintį aktualizavimo potenciją patyrimą ir neturintį jos patyrimą"

Neisser

"Kognityvi psichologija - psichologijos kryptis, kuri tiria visus procesus, kuriais jutiminė informacija yra keičiama, plėtojama, laikoma, atkuriama ir taikoma"

Hayers

"Kognityvinė psichologija - tai šiuolaikinis požiūris į procesus, kuriais žmogus geba suprasti pasaulį - tai atminties, mokymosi, kalbos supratimo, uždavinių sprendimo ir kūrybiškumo procesai"

Paskalis

"Lažybose dėl Dievo buvimo ar nebuvimo žmogus, statydamas už dievą, užstato baigtinį dalyką (savo niekingą egzistenciją) vardan nebaigtinio - amžinosios palaimos".

Aurelijus Augustinas

"Minėdamas Tave, žengiau aukščiau už tas sielos dalis, kurias turi ir gyvuliai, nes ten Tavęs neradau tarp laikinųjų daiktų vaizdų"

Konfucijus

"Mokymas be mąstymo - be prasmės. Mąstymas be mokslo - kenksmingas"

Rigveda

"Nebuvo Nesančio, nei Esančio anuomet, Nebuvo oro, nei dangaus aukščiausio. Ką dengė tai? Kas globė tai? Kame tai? Vanduo ar buvo ten gilus, bedugnis? Mirties nebuvo, Nemirtingumo taipgi, Nakties nebuvo, nei dienos šviesybės. Be vėjo dvelkė Viena Tai savaime. Išskyrus tai, daugiau nebuvo nieko. ... Ir Geismas ten pradžioj aikštėn iškilo, Kuris Minties pirmoji sėkla buvo. Širdy išminčiai, paieškoję, rado, Kas Esantį su Nesančiu surištų..."

Vives

"Negalime pažinti nei sielos pobūdžio, nei kilmės, tik išorinę jos raišką"

Spinoza

"Nėra jokio kito tiesos kriterijaus, tik ji pati ("Veritas norma sui et falsi est")

Dekartas

"Palikime knygas, pasitarkime su protu"

Locke

"Pažinimas yra ne kas kita, kaip suvokimas to, kad idėjos tarpusavyje susijusios arba atitinka, arba neatitinka viena kitą, arba prieštarauja viena kitai"

Lovibond

"Platonas išrado proto idėją ir padarė ją prieinamą Vakarų filosofijos tradicijai."

Džeimsas Milis

"Protas yra mašina, jis veikia kaip laikrodžio mechanizmas"

Homeras

"Pyktį Pelėjo sūnaus Achilo, deive, giedoki, // Baisų piktumą, kuris tiek negandų nešė achajams, // Tūkstančių vyrų sielas galingas nuvaręs į Hadą, // Juosius pačius šunims tąsyti paliko..."

Volfas

"Racionalioji psichologija yra mokslas apie dalykus, kurie galimi dėl žmogaus sielos."

Paskalis

"Reikia pažinti save: jeigu tai nepadėtų rasti tiesos, padės bent tvarkyti savo gyvenimą, o už tai nieko nėra geriau"

Zenonas Elėjietis

"Strėlė, iššauta iš lanko, negali atsiskirti nuo lanko timpos"

Kung Tzu

"Suvok, ką žinai. O ko nežinai, pripažink. Tai ir bus teisingas požiūris į žinias."

Rogers

"Tai yra klaidinga, aš tuo įsitikinęs, tačiau tikiu, kad tai yra mažiau klaidinga negu sąmoninga psichika"

Ambraziejus

"When in Rome, do as the Romans do."

Parmenidas

"ar tai, ką stebime apie pasaulį yra teisinga, ar tai, ką mąstome apie pasaulį, yra teisinga?"

Dunsas

"ar tik materija negali mąstyti?"

Heidegeris

"būti susigyvenusiam su, būti įpratusiam, turėti reikalą su buvimu pasaulyje"

Berklis

"esse est percipi"

Edwin Boring

"neturėdamas žinių apie psichologijos istorija psichologas regi dabartį iškreiptoje perspektyvoje senus faktus ir senus požiūrius vertina kaip naujus ir... nesugeba įvertinti naujų judėjimų bei metodų reikšmės"

Platonas

,,Nėra nė vieno Platono veikalo ir nebus nė vieno, o tie, kurie dabar man priskiriami, yra veikalai Sokrato, parašyti tada, kai jis buvo jaunas ir gražus"

Aristotelis

Forma - „yra gryna aktualybė, kuri paverčia beformę materiją į objektus, tačiau niekada nejuda ir nesikeičia pati"

Galtonas

Genijai gimsta žymiai dažniau, negu turėtų būti, jei šitai priklausytų tik nuo aplinkos. Žymiems tėvams gimsta žymūs sūnūs: iš 4000 talentingų tėvų berniukų, 977 taip pat tapo žymūs. Skaičiuojant atsitiktinai sudarytoje imtyje - tik 332

Pavlovas

Gyvas organizmas yra tarsi mašina, be jokios abejonės, sudėtinga, tačiau tokia pat nuolanki ir paklusni, kaip ir bet kuri kita mašina

Romanesas

Iš esmės nėra skirtumo tarp protingų krabo veiksmų ir protingų žmogaus veiksmų

May

Juo labiau žmogus suvokia save, juo labiau jis yra gyvas

Maslow

Kas turi vaiką negali būti biheivioristas

Maltusas

Maisto žemėje gausėja pagal aritmetinę progresiją, žmonių - pagal geometrinę progresiją

Watson

Mintys smegenyse gimsta tokios silpnos, kad nė vienas neuroninis impulsas nepasiekia motorinių nervų, einančių į raumenis ir nesukelia jokios reakcijos"

Kabanis

Norint tiksliai suprasti operacijas, iš kurių kyla mintys, būtina vertinti smegenis kaip ypatingą organą, skirtą specialiai jos sukurti, - kaip skrandis ir žarnynas skirti maistui virškinti...

Leibnicas

Paprastoji arba "plikoji monada" turi visą informaciją apie kitų monadų būvį, tačiau tos informacijos neįsisąmonina

Hiumas

Paėmę į rankas kokią nors knygą... paklauskime: Ar joje yra kokių nors abstrakčių apmąstymų apie dydį ir skaičių? Ne. Ar joje yra kokių nors patyrimu pagrįstų faktų ir būties klausimų aiškinimų? Ne. Svieskite tuomet ją į ugnį, nes joje negali būti nieko kita, išskyrus sofistiką ir iliuzijas

Chilon

Pažink pats save

Volfas

Sielos esmę sudaro galia pateikti pasauli sielos gebėjimu justi ... ir tą galią atitinkanti padėtis pasaulyje"

Plotinas

Pilnas turi persipildyti, tai, kas brandu, turi gimti

Konfucijus

nedaryti kitiems to, ko pats sau nelinkėtum (Auksinė taisyklė)

Ebbinghaus

Psichologija yra mokslas, kuris turi trumpą istoriją, bet ilgą praeitį

Goodwin

Psichologijos istorijos studijos skatina mąstyti kritiškai. Tai suteikia psichologinių žinių

James

Sąmonės srautas, tai - „nuolat praeinančių, sugrįžtančių ir sudarančių mūsų vidinį gyvenimą jausmų pažinimo, norų, svarstymų, etc., srautas, būsenų ar laukų (ar kaip kitaip tai pavadintumėte) seka"

Herakleitas

The fairest universe is but a heap of rubbish piled up at random.

Paskalis

Tiesą pažįstame ne tik protu, bet ir širdimi; širdimi pažįstame pirminius pradus

Da Vinčis

Tikras asmens gyvenimas - nukreiptų į išorę dvasinių jėgų įkūnijimas į realias jutimines vertybes.

Pitagoras

Tvarkingas chaosas - kosmosas „Protas esąs vienetas, kaip lygus pats sau. Žinojimas arba mokslas - dvejetas, nes jis vienas pats eina prie vieneto. Paviršiaus ploto skaičius esąs manymo, nuovokos pagrindas trejetas. O jutimas - trimatis skaičius (ketvertas), potencija."

Markas Aurelijus

Viskas priklauso nuo požiūrio. Vien tik pirminės dalelės iš tikrųjų

Anaksagoras

Yra būtina daryti prielaidą, kad visuose daiktuose, kurie sumaišyti kartu, yra daug visų rūšių daiktų, ir sėklos visų daiktų, visos formos ir spalvos, ir gėlės..."

Tertulianas

dvasia arba kvėpavimas yra žmogaus sielos raiška

Porfirijus

mintis viską girdi ir mato pati savyje, o visa kita (kas jusliška) yra raiša ir akla

Mirtis išmintingam žmogui - sielos išlaisvinimas iš kūno kalėjimo;

tai Sokratas parodė prašydamas po jo mirties paaukoti gaidį sveikatos dievui Asklepijui.

Brentanas

Į klausimą, ar egzistuoja pasąmonė, reikia atsakyti ryžtingu ne

Justinas

„Tiesos mylėtojui labiau nei gyvybę reikia rinktis sakyti teisybę..."

Aurelijus Augustinas

žmogaus viduje gyvena Tiesa"

Lukrecijus

„Akys nėra durys, už kurių stovi protas ir mato"

Aristotelis

„Apie sielą" („De Anima", „Περι ψυχηξ")

James

„Atsakingas darbas žmogų taurina"

Viljamas Okamas

„Be būtinybės nedera tarti daugis"

Aristotelis

„Be vaizdinio mąstyti neįmanoma"

Aristotelis

„Be vaizdinio savybių mąstyti neįmanoma"

Sekstas Empirikas

„Bekūniai dalykai nei ką nors daro, nei ką nors yra padarę"

Sokratas

„Blogis kyla iš nežinojimo. Padaryti neteisybę - didesnis blogis tam, kuris ją padarė, o ne tam, kuris nuo jos nukenčia. Didžiausias blogis - negauti pelnytos bausmės. Negauti pelnytos bausmės - žema, bjauru. Išsisukinėjimas kelia pasibjaurėjimą. Didžiausia bausmė - nusikaltėlio nenubausti. Jei nusikaltai ir žinai - eik, prisipažink, kitaip būsi pats sau bjaurus. Jei kiti nusiklato - eik ir pranšk. Jei priešai padarė ką nors bloga, ir mes tai žinodami tylime - jiems blogiau bus - jie vaikščios bjaurūs".

Plotinas

„Būti visiškai laisvu, būti visiškai racionaliu."

Tertulianas

„Tikiu, nes tai kuo tikiu prieštarauja protui"

Upanišados

„Kai sąmoningam žmogui savastis tampa viskuo, kokios gali būti kančios ir sunkumai tam, kas kartą pamato šį sunkumą?"

Aitius

„Kai žmogus gimsta, stoikai sako, jog jis turi svarbiausią savo sielos dalį kaip popieriaus lapą, paruoštą rašyti, Čia jis užsirašo kiekvieną sąvoką"

Rogers

„Kiekvienas žmogus gimė su paveldėta kūno išmintimi, leidžiančia skirti turintį aktualizavimo potenciją patyrimą ir neturintį jos patyrimą"

Epikūras

„Kilnus žmogus labiausiai rūpinasi išmintimi ir draugyste, viena jų mirtingas gėris, kita - nemirtingas".

Konfucijus

„Kilnus žmogus nenutuokia apie mažus dalykus, tačiau jam galima patikėti didelius uždavinius. Prastas žmogus geriau išmano mažus dalykus, bet jam negalima patikėti didelių uždavinių"

Platonas

„Kosmosas yra gyvas padaras, kūrinys, kurį suorganizavo Demiurgas"

Tertulianas

„Ką turi bendro Atėnai ir Jeruzalė? Nieko."

Kinikai

„Mokėtum bendrauti su žmonėmis, nereikėtų plauti kopūsto"

Aurelijus Augustinas

„Mylėk ir daryk ką nori"

Dekartas

„Mąstau, vadinasi esu"

Sokratas

„Mėgėjai klausytis ir žiūrėti gėrisi gražiais garsais, gražiomis spalvomis, formomis, ir visais tais kūriniais, kuriais pasireiškia šių dalykų grožis, bet jų protas nesugeba įžvelgti paties grožio prigimties ir jo pamilti"

Upanišados

„Nei akis, nei kalba, nei protas nepajėgus ten patekti. Mes nežinome. Mes nesuprantame, kokiu būdu kas nors gali tai tyrinėti"

Herakleitas

„Nemarūs marūs, marūs nemarūs, kitų mirtimi gyvi, kitų gyvenimu mirę. Sieloms mirtis - tapti vandeniu, vandeniui mirtis - tapti žeme"

Da Vinčis

„Neturi teisės ko nors mylėti ar nekęsti, kol neįgijai pakankamai žinių apie to dalyko esmę".

Epikūras

„Netvirtinkite, kad tai akys apgavo. Akys mato tik keletą dėmių. Tačiau ar tai šviesa, ar šešėlis, sprendžia tik vienas protas. Akys negali žinoti daiktų prigimties. Tad neverskite akims šios kaltės"

Pomponacis

„Nors tikima, kad žmogaus siela yra nemateriali ir nemirtinga, racionaliai nesunkiai įrodoma, kad siela yra ir materiali, ir mirtinga. Esą egzistuoja religinė, filosofinė tiesos, ir jos yra lygiavertės"

Anaksagoras

„Nous yra tiesos kriterijus, nes juslės dėl savo silpnumo negali spręsti apie tiesą; juslės yra silpnos, nes homeomerijos yra be galo mažos, juslės negali jų sugauti, jos nežino, kad homeomerijos turi būti tai, kas idealu, mąstoma."

Demokritas

„Nėra kitos priežasties dalykui nebūti negu niekas"

Plotinas

„Pasistenk mumyse esantį dievą pakylėti visumos Dievo link".

Epikūras

„Pratinkis galvoti, kad mirtis mums nieko nereiškia, nes visas gėris slypi pojūtyje, o mirtis yra pojūčio netekimas. Taigi siaubingiausia blogybė - mirtis - nieko mums nereiškia, mirties dar nėra, o kai mirtis ateina, tada mūsų nebėra. Taigi ji nieko nereiškia nei gyviesiems, nei mirusiems - vieniems jos dar nėra, kitiems jau nebe." Non fui, fui, non sum, non curo (I was not; I was; I am not; I do not care)

Makduglas

„Psichologija turi padėti geriau suprasti žmogaus prigimtį. Psichologijos tikslas - susisteminti žinias apie žmogaus prigimtį, kad išmintingiau galėtume kontroliuoti save, bei efektyviau paveikti mūsų draugus - žmones"

Demokritas

„Regimasis įspūdis nepatenka tiesiai į vyzdį - oras tarp objekto ir akies yra suspaudžiamas matomo daikto. Tad mus nuolatos kažkas veikia. Oras, kuris yra suspaustas ir besikeičiančios spalvos, formuoja įspūdį, kuris yra stipriausias"

Aristotelis

„Siela yra gamtos kūno, potencialiai turinčio gyvybę, pirminė aktualybė"

Patandjali joga

„Sąmonės upė srūva į jutimo objektus, todėl atsižadėjimu turi būti nuo jų nukreipta, nes veda žmones į blogį Jei sąmonės upė nukreipiama atpažinti, tai skyros dėka ji veda į gėrį...". Dvasinę tikrovę galime pažinti tik „išvalę girnas"

Demokritas

„Tai, kad sutariame dėl suvokimo objektų, tėra kultūros padarinys. Mes įvardijame patyrimą pagal susitarimą saldžiu, karčiu, karštu, <...>."

Pitagorečiai

„Tegul nė vienas, neišmanantis matematikos čia neįžengia!" Prie įėjimo į akademiją

James

„Teisinga tai, kas naudinga"

Tomas Akvinietis

„Tiesa yra daikto ir proto atitikmuo"

Epikūras

„Visa ko pradžia ir didžiausias gėris yra sveikas protas. Jis moko, kad negalima gyventi maloniai, negyvenant protingai, dorai ir teisingai. Kita vertus, negalima gyventi protingai, dorai ir teisingai, negyvenant maloniai."

Parmenidas

„Visa, kas egzistuoja, egzistuoja, Visa, kas neegzistuoja, neegzistuoja. Visi kitimai tėra perėjimas iš neegzistuojančio į egzistuojantį ir atvirkščiai, tačiau jei tai, kas neegzistuoja neegzistuoja, tai niekas negali iš to kilti ar šituo pavirsti. Kitimai įmanomi. Pasaulis nekinta; visa yra taip, kaip buvo ir visada taip bus."

Aristotelis

„Visiems gyvūnams būdingas malonumo troškimas: jis lydi jų visus siekimus, nes tai, kas atrodo gera ir naudinga, yra malonu. Jau nuo kūdikystės mums visiems yra įaugęs malonumo siekimas".

Makduglas

„Visiems žinomas faktas, kad, kai grupė žmonių galvoja, jaučia ir veikia kartu, kiekvieno grupės individo protinės operacijos ir veiksmai yra labai skirtingi nuo tų, kuriuos jie pasiektų, susidūręs su situacija, kaip pavienis individas"

Konfucijus

„Viskas nuplaukia kaip šitas vanduo, nesustabdysi nei dienos, nei nakties, nesustabdysi bėgančio laiko"

Talis

„Viskas yra vanduo" „visata turi sielą ir yra pilna dievų arba dieviškų dvasių", magnetai turi sielą.

Epikūras

„aukščiausias gyvenimo tikslas yra malonumas. Malonumą mes vadiname laimingo gyvenimo pradžia ir pabaiga. Juk jį mes pripažįstame kaip pirmą ir įgimtą gėrį, nuo jo pradedame kiekvieną pasirinkimą ir atsisakymą ir prie jo prieiname, tam tikru matu bei išgyvenamu jausmu apspręsdami bet kokį gėrį"

Bias

„daugiau klausyk; ką nors priimk sitikinės, o ne priverstas"

Demokritas

„egzistuoja tik atomai (būtis) ir tuštuma (nebūtis); atomų judėjimas amžinas ir savaiminis, sąlygojamas visatoje viešpataujančio būtinumo. Jungiantis ir išsisklaidant atomams, atsiranda ir žūsta daiktai, pasauliai."

Herakleitas

„eidamas sielos ribų nerastum, kad ir kokiu keliu tauktum, - toki joje logos gelmė"

Mison

„ištesėk, ką savarankiškai prižadėjai"

Epiktetas

„kai kurie dalykai mums pavaldūs, kai kurie ne..."

Aristotelis

„kai tik stengiamės kažką atkurti, patiriame tam tikrus ankstesnius judėjimus, iš kurių pasirenkame panašiausią į tą, kurio siekiame. Štai kodėl mes iš pradžių atrandame grupes ir padedami intuicijos ar dar kažko, pasirenkame iš kažko panašaus ar priešingo tam, ko ieškome, ar kas gretima tam."

Platonas

„katė dvesia, bet katės idėja išlieka"

Herakleitas

„kelias aukštyn ir žemyn yra vienas ir tas pats"

Aristotelis

„kiekviena juslė yra daiktų juslinės formos be materijos imtuvas"

Pittacus

„nauda nežino saiko; nekalbėk apie tai, ką ketini daryti, nes nepasisekus, busi išjuoktas"

Solon

„neviršyk saiko; mokykis valdyti, mokydamasis būti paklusnus"

Platonas

„pažįstame tik tokios pat prigimties dalykus"

Herakleitas

„rato apskritimo pradžia ir pabaiga bendra"

Cleobulus

„saikingumas - geriausia. Elgesyje nebūk išdidus, žmonių priešą laikyk ir savo neprieteliu"

Herakleitas

„sielai budingas save plečiantis logos"

Empedoklas

„suvokdami ir mąstydami įgyjame daiktų formas"

Anaksagoras

„už mažą nėra mažiausio, tačiau visada yra mažesnis"

Herakleitas

„Į tas pačias upes įžengiame ir neįžengiame"

Herakleitas

„šalti šyla, šilti sąla, drėgni džiūsta, sausi šlampa".

Ksenofanas

„šios iškasenos yra susiformavusios labai seniai, kai dar viskas buvo padengta dumblu, ir šie įspaudai suakmenėjo dumble"


Related study sets

Microsoft AI-900: Generative AI Topics

View Set

Intro to IT Security Chapter 3 Study Guide

View Set

Chapter 8: Stratification and Social Mobility in the United States

View Set

Intro to Business Final Greiving

View Set

Chapter 16 Western Civilization Test

View Set

sports medicine and exercise science test 1

View Set