Неврологія

Ace your homework & exams now with Quizwiz!

Фельдшер ФАПу оглядає дитину з метою оцiнки нервово-психiчного розвитку. Дитина стежить i повертає голову за рухами яскравого предмету, у напрямку звуку, добре утримує голову у вертикальному положеннi. Якому вiку вiдповiдають данi показники?

3 місяці

Фельдшер оглянув на дому 70-рiчного чоловiка у якого вiдмiчався помiрний головний бiль, на фонi якого протягом двох дiб з'явилися i поглибилися розлади мови, слабкiсть у правих кiнцiвках. В анамнезi: iнфаркт мiокарда, страждає на аритмiю. В неврологiчному статусi: елементи моторної афазiї, центральний парез VII i XII пар черепних нервiв з правого боку; з того ж боку гемiпарез по центральному типу та гемiгiперестезiя. Який найбiльш ймовiрний дiагноз?

Iшемічний інсульт

Фельдшер оглянув на дому70-рiчного. Чоловiка у якого вiдмiчався помiрний головний бiль, на фонi якого протягом двох дiб з'явилися і поглибилися розлади мови, слабкiсть у правих кiнцiвках. В анамнезi: iнфаркт мiокарда, страждає на аритмiю. В неврологiчному статусi: елементи моторної афазiї, центральний парез VII i XII пар черепних нервiв з правого боку; з того ж боку гемiпарез за центральним типом та гемiгiперестезiя. Який найбiльш ймовiрний дiагноз?

Iшемічний інсульт

Фельдшер оглянув на дому 70-річного чоловіка у якого відмічався помірний головний біль, на фоні якого протягом двох діб з 'явилися і поглибилися розлади мови, слабкість у правих кінцівках. В анамнезі: інфаркт міокарда, страждає на аритмію. В неврологічному статусі: елементи моторної афазії, центральний парез VII і XII пар черепних нервів з правого боку; з того ж боку геміпарез за центральним типом та гемігіпестезія. Який найбільш ймовірний діагноз?

Ішемічний інсульт

Хворий 28-ми рокiв звернувся на ФАП зi скаргами на сильний головний бiль, нудоту, блювання, мовнi розлади, порушення слуху, смаку, пiдвищення температури до 39oC, загальнуслабкiсть. В анамнезi: гнiйний отит. В неврологiчному статусi: сенсорна афазiя, нюховi, слуховi, смаковi галюцинацiї. В кровi: L- 30 · 109/л, швидкiсть осiдання еритроцитiв- 42мм/год.Що можна дiагностувати у хворого?

Абсцес головного мозку

Хворий 28-ми років звернувся на ФАП зі скаргами на сильний головний біль, нудоту, блювання, мовні розлади, порушення слуху, смаку, підвищення температури до 39°С, загальну слабкість. В анамнезі: гнійний отит. В неврологічному статусі: сенсорна афазія, нюхові, слухові, смакові галюцинації. В крові: лейкоцитів- 30 ■ 109/л, швидкість осідання еритроцитів - 42 мм/год. Що можна діагностувати у хворого?

Абсцес головного мозку

Хворого 28-ми років привезли в лікарню зі скаргами на сильний головний біль, нудоту, блювання, мовні розлади, порушення слуху, смаку, підвищення температури до 39°С, загальну слабкість. В анамнезі: гнійний отит. В неврологічному статусі: сенсорна афазія, нюхові, слухові, смакові галюцинації. В крові: лейкоцити - ЗО • 109/л, швидкість осідання еритроцитів - 42 мм/год. Що можна діагностувати у хворого?

Абсцес головного мозку

Вас викликали до хворого. Пацiєнт збуджений, тремтить, не спить, бачить пiд лiжком "маленьких пацюкiв", струшує простирадло i подушку. Зi слiв родичiв зловживає алкоголем. Який дiагноз поставить фельдшер ФАПу?

Алкогольний делірій

На прийом до фельдшера ФАПу привели хворого52-хрокiв, який зловжива алкоголем. Фельдшер помiтив, що хворий збуджений, вiдмiчається тремтiння всього тiла. Хворий заглядає пiд кушетку, щось нiби ловить там. Ваш попереднiй дiагноз:

Алкогольний делірій (біла гарячка п'яниць)

Чоловiк 48-ми рокiв, звернувся до фельдшера здоровпункту промислового пiдприємства з приводу скарг на головний бiль, запаморочення, шум у головi, загальну слабкiсть. При обстеженнi: артерiальний тиск - 180/95 мм рт.ст. Як називається такий показник артерiального тиску?

Артеріальна гіпертензія

Вкажiть клiнiчнi ознаки струсу головного мозку:

Втрата свідомостi, головний біль, блювання

До ФАПу був доставлений чоловік 60-ти років у коматозному стані. Зі слів родичів після емоційного перенапруження відчув сильний головний біль, втратив свідомість, було блювання. В анамнезі: гіпертонічна хвороба. При огляді: АТ- 210/110 мм рт.ст., шкірa обличчя гіиеремована, права щока ^парусить',' права рука звисає "нагайкою',' розбіжна косоокість, ригідність потиличних м'язів, Який найбільш імовірний діагноз?

Геморагічний інсульт

Хворий 58-ми років, що хворіє на гіпертонічну хворобу, раптово під час психоемоційного збудження втратив свідомість. Об'єктивно: без свідомості, гіперемія обличчя, пульс - 100/хв., напружений, АТ- 230/110 мм рт.ст. Опущений правий кут рота, дихання шумне, щока ''вітрилить'.' Підняті праві кінцівки падають "як батоги'' м'язовий тонус в них та рефлекси низькі, на лівих кінцівках збережені, симптом Бабінського справа.

Геморагічний інсульт

Хвора 48-ми рокiв звернулася до фельдшера здоровпункту iз скаргами на сильний головний бiль у потиличнiй дiлянцi, який виник 2 години тому пiсля стресової ситуацiї, запаморочення, нудоту, бiль у дiлянцi серця. Об'єктивно: обличчя гiперемоване, межi серця розширенi влiво на 1 см. Тони серця ритмiчнi, акцент II тону над аортою. АТ- 190/100 мм рт.ст., пульс напружений, ритмiчний. Який стан виник у хворої?

Гіпертонiчна хвороба, неускладнений гіпертензивний криз

Виклик фельдшера ШМД до хворого. Стан середньої тяжкостi. Скарги насильний головний бiль у потиличнiй дiлянцi, шум у вухах, нудоту, бiль у дiлянцi серця. Об'єктивно: АТ-220/110 мм рт .ст., пульс-82/хв. Попереднiй дiагноз:

Гіпертонічний криз

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до хворої 60-ти років, у якої після стресової ситуації раптово виникли головний біль, запаморочення і серцебиття. Об'єктивно: пульс - 120/хв., AT- 210/120 мм рт.ст. Який попередній діагноз?

Гіпертонічний криз

Швидка медична допомога прибула за викликом. Зі слів дружини, з її чоловіком відбувається "щось незрозуміле'.' Ввечері у нього з'явився неспокій: заглядає під ліжко і стіл, ніби щось шукає, кидається у сторони, накриває голову руками, вдивляється навкруги, до когось звертається з погрозами. Хворий дезорієнтований у часі і просторі, але реагує на своє ім'я. Як називається такий стан?

Делірій

Робiтник 25-ти рокiв раптово знепритомнiв i впав на спину. Об'єктивно: шкiра обличчя стала блiдою з цiанотичним вiдтiнком. З'явилися спочатку тонiчнi, а потiм клонiчнi судоми, пiна з рота, забарвлена кров'ю,мимовiльне сечовипускання. Який невiдкладний стан може запiдозрити фельдшер?

Епілептичний напад

Жінка 27-ми років, тривожна, підозріла, постійно озирається, весь час до чогось прислухається, стверджує, що в неї у мозку ''працює мобільний телефон',' а також, що вона чує голос рідного брата, який наказує їй робити різні дивні вчинки ''ображати перехожих, когось вдарити, розбити скло, тощо'.' Виглядає пригніченою, усамітненою. На основі клінічних даних зазначте психопатологічний синдром:

Кандинського-Клерамбо

Ви виїхали на виклик до потерпiлого з переломом основи черепа. Виберiть основний симптом цiєї травми:

Кровотеча з ліквореєю з носа та вуха

Дитинi 2 роки. Скарги батькiв на раптове пiдвищення температури тiла до 39oC, млявiсть, неспокiй, блювання, судоми. Об'єктивно: на спинi, сiдницях, бокових частинах тулуба, заднiй поверхнi стегон висип у виглядi геморагiчних зiркоподiбних елементiв. Вкажiть найбiльш ймовiрне захворювання:

Менінгококова інфекція

Фельдшер ФАПу оглядає дитину 10-ти рокiв, що скаржиться на пiдвищення температури тiла, загальну слабкiсть, нудоту, блювання, сильний головний бiль. Об'єктивно: на шкiрi кiнцiвок та бокових дiлянках тулуба геморагiчний висип зiркоподiбної форми. Позитивнi симптоми Кернiга та Брудзинського. Про яке захворювання свiдчить дана симптоматика?

Менінгококова інфекція

Транспортування потерпiлого з переломом хребта при вiдсутностi щита проводиться в положеннi:

На животі

До фельдшера ФАПу звернувся пацiєнт iз скаргами на зниження чутливостi у дiлянцi тильної поверхнi 4 i 5 пальцiв правої кистi, неможливiсть зiгнути 4 i 5 пальцi. При оглядi: м'язовий тонус та м'язова сила у правiй руцi зниженi, обсяг рухiв обмежений, згинально- лiктьовий рефлекс справа знижений. В анамнезi - травма правого передплiччя. Встановiть попереднiй дiагноз:

Невропатія ліктьового нерву

У новонародженої дитини, що народилася вiд патологiчних пологiв, в ходi яких було застосовано накладання щипцiв, спостерiгається згладження складки носогубного трикутника, опущення кута рота i звуження повiкової щiлини злiва. Загальний стан i акт ссання не порушенi. На що вказують данi симптоми?

Парез лицьового нерва

Працівник виробництва впав з п'ятиметрової висоти. Фельдшер здоровпункту прибув на місце події. Потерпілий без свідомості, дихання поверхневе, з носа і вух витікає рожева рідина. Що з потерпілим?

Перелом основи черепа

Чоловiк 35-ти рокiв в бiйцi отримав удар по головi, знепритомнiв. На час прибуття фельдшера швидкої допомоги постраждалий непритомний, в дiлянцi скроневої кiстки забита рана 4х5 см, сильно кровоточить; кровотеча та лiмфорея з вух та носа. Який стан визначить фельдшер в дiагнозi?

Перелом основи черепа

ШМД приїхала на місце ДТП - потерпілого збив автомобіль. При огляді: свідомість відсутня, зіниці реагують на світло. Шкіра бліда, дихання сповільнене, поверхневе, пульс частий, слабкий, АТ- 80/60 мм рт.ст., зовнішніх пошкоджень нема. З носа, вух та рота витікає кров. Яке пошкодження слід запідозрити?

Перелом основи черепа

Пацiєнт 60-ти рокiв, госпiталiзований каретою швидкої допомоги до приймального вiддiлення зi скаргами на головний бiль у потиличнiй дiлянцi, пiдвищений артерiальний тиск - 170/95 мм рт.ст., мерехтiння мушок перед очима. На яку дiлянку тiла фельдшер повинен накласти гiрчичники?

Потиличну

Фельдшера ФАПу викликали до хлопчика 5-рокiв з нападом судом. Який препарат слiд ввести дитинi?

Р-н сибазону 0.5%

Основнi ознаки менiнгiту:

Ригіднiсть потиличних м'язiв, симптоми Брудзинського, Керніга, зміни ліквору

Фельдшер прибув до дитини 12-ти рокiв, у якої пiсля iн'єкцiї iнсулiну почалися судоми. Об'єктивно: дитина непритомна, шкiра блiда, волога, спостерiгається ригiднiсть м'язiв. Пiдберiть препарат для надання допомоги:

Сибазон

У дитини 1,5 року, яка лікується з приводу рахіту на фоні задовільного самопочуття раптово виникли клоніко-тонічні судоми. Який препарат застосовують для надання невідкладної допомоги?

Сибазон 0.5%

Потерпiлий 50-ти рокiв був збитий автомашиною. Зi слiв оточуючих перебував без свiдомостi близько 10 хвилин. Скаржиться на головний бiль, головокружiння, нудоту. Було одноразове блювання. Об'єктивно: лице блiде, пульс - 90/хв., частота дихання - 16/хв., артерiальний тиск - 130/80 мм рт.ст. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

Струс головного мозку

Потерпiлий 50-ти рокiв був збитий автомашиною. Зi слiв оточуючих перебував без свiдомостi близько 10хвилин. Скаржиться на головний бiль, запаморочення, нудоту. Було одноразове блювання. Об'єктивно: обличчя блiде, Ps-90/хв.,ЧДР- 16/хв., АТ 130/80ммрт.ст. Який найбiльш iмовiрний характер ушкоджень?

Струс головного мозку

Потерпілий 50-ти років був збитий автомашиною. Зі слів оточуючих перебував без свідомості близько 10 хвилин. Скаржиться на головний біль, запаморочення, нудоту. Було одноразове блювання. Об'єктивно: лице бліде, Р§~ 90/хв.,ЧД- 16/хв., АТ- 130/80 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

Струс головного мозку

Фельдшер ШМДог лядає постраждалого на мiсцi ДТП. Пацiєнт скаржиться на головний бiль, нудоту, запаморочення, одноразове блювання. Зi слiв дружини, був непритомний кiлька хвилин. Який попереднiй дiагноз?

Струс головного мозку

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 25-ти років, у якого після фізичного перенапруження відзначався "удар в голову'' було блювання, короткочасна втрата свідомості. Відзначалось психомоторне збудження. В неврологічному статусі: менінгеальний синдром. Ваш попередній діагноз:

Субарахноїдальний крововилив

Яка ознака вiдрiзняє еклампсiю вiд iнших видiв пiзнього гестозу?

Судоми

Пацiєнтка, прокинувшись уночi, не змогла встати з лiжка через слабкiсть в правих кiнцiвках, хотiла покликати на допомогу, але не змогла сказати нi слова. До ранку всi цi явища зникли. Артерiальний тиск - 180/110 мм рт.ст. Вкажiть, який патологiчний стан розвинувся у хворої:

Транзиторна ішемiчна атака

Фельдшера ФАПу викликали до хворої. Родичi повiдомили, що 2 години тому в хворої спостерiгалася слабкiсть правої руки i правої ноги, зник голос. Хвора обстежена фельдшером, який патологiї нервової системи не виявив. Як називається таке порушення мозкового кровообiгу?

Транзиторна ішемiчна атака

Через падiння з драбини пацiєнт отримав черепно-мозкову травму, непритомний, перiодично виникає блювання. У неврологiчному статусi визначаються менiнгеальнi симптоми. Як потрiбно транспортувати пацiєнта?

У горизонтальному положенні на ношах, повернути голову хворого набік


Related study sets

Intro to Geography Exam 4: part 6

View Set

Chapter 10, 14, 18, 20 definition questions

View Set

Math Textbook: 6.4 Vectors and Dot Products

View Set

Fluid, Electrolyte, and Acid-Base ATI

View Set

Interest Rate and Bond Valuation - Chapter 6

View Set

Chapter 14 Somatic Nervous System

View Set