сучасні технології навчання ІМ дітей раннього віку

Ace your homework & exams now with Quizwiz!

TPR-P ("TPR with pictures")

3.TPR-P ("TPR with pictures"). Тематичні малюнки є надзвичайно ефективним засобом навчання ІМ, особливо на початковому ступені. Наприклад, вправа "Sunday dinner": На дошці розташовані тематичні малюнки із зображенням овочів / фруктів / напоїв. Учень має підійти, зняти з дошки певний малюнок з проханням дати йому те, що зображено на ньому.

1. TPR-B ("TPR with body").

TPR-B ("TPR with body"), які включають все (рухи, дії, накази), що може бути виконано за допомогою загальних рухів тіла. Наприклад, вправа "Simon says": stand up, sit down, turn around, turn right, turn left, touch your nose, play football, ski, jump, run, play tennis, swim, play golf, go bowling, play volleyball, play basketball, play hockey, etc.

TPR-O ("TPR with objects")

TPR-O ("TPR with objects"), які засновані не лише на вивченні окремих слів, а й на виконанні певних дій з предметами. Наприклад, вправа "At the shop": У вчителя на столі розкладено канцелярське приладдя. Вчитель, називаючи певний предмет, вказує на нього, бере його зі столу і показує дію, яку виконують саме з цим предметом. Діти мають повторити дії за наказом учителя.

TPRS (TPR-Storytelling)

TPRS (TPR-Storytelling), котрі включають розігрування нескладних історій та казок, що сприятиме швидкому та якісному засвоєнню учнями ЛО Метод повної фізичної реакції сприяє розвитку у дошкільників пам'яті та уяви, приносить неймовірне задоволення від навчання, піднімає настрій, підтримує темп, може бути використаний під час навчання різних за розміром, віком та здібностями груп дітей, під час вивчення різних часових форм, а також частин мови, у класному мовленні (накази, інструкції), під час вивчення історій та казок.

Інтеграцію, орієнтовану на формування способів дій (інтеграція навичок)

Інтеграція на рівні способів дій реалізується у межах навчальних предметів чи в процесі тематичного навчання. Учитель формує в учнів наскрізні уміння та ключові навички на більшості уроків у певний проміжок часу поступово ускладнюючи.

Інтеграцію на ціннісно-смисловому рівні (інтеграція перспектив)

Інтеграція на ціннісно-смисловому рівні реалізується наскрізно на усіх навчальних дисциплінах.

Види інтеграції

Контент-орієнтовану інтеграцію, або інтеграцію на основі змісту навчальних предметів (її ще називають тематичною інтеграцією). Контент-орієнтована інтеграція навчальних предметів реалізується у формі тематичного навчання: це навчання на основі об'єднання навколо однієї теми знань з різних навчальних дисциплін. Інтеграцію, орієнтовану на формування способів дій (інтеграція навичок). Інтеграція на рівні способів дій реалізується у межах навчальних предметів чи в процесі тематичного навчання. Учитель формує в учнів наскрізні уміння та ключові навички на більшості уроків у певний проміжок часу поступово ускладнюючи. Інтеграцію на ціннісно-смисловому рівні (інтеграція перспектив). Інтеграція на ціннісно-смисловому рівні реалізується наскрізно на усіх навчальних дисциплінах.

Фонетична зарядка

Копмлекс або тематична вправа на вправляння у вимові звуків, слів. Складається зі скоромовок, казок, артикуляційних вправ.

Інтеграція змісту

Об'єднання різних тем заняття в одне ціле. Наприклад інтеграція змісту природничого заняття з математичним

Мета

означає стан в майбутньому, котрий можливо змінити відносно теперішнього та варто, бажано або необхідно досягнути.

План-конспект заняття

основний документ для проведення конкретного заняття з теми.

"Інтерактив"

поняття, яке розкриває характер і ступінь взаємодії між об'єктами або суб'єктами. ... Елементами інтерактивності є всі елементи взаємодіючої системи, за допомогою яких відбувається взаємодія з іншою системою / людиною (користувачем).

Всебічний розвиток людини

розвиток людської особистості з усіх боків, всесторонньо; поняття гармонійний- гармонію усіх сторін, їх пропорційність, погоджену єдність.

Діяльнісний підхід в інтеграції

це базування, планування та проведення занять згідно діяльності дитини в її роки. Завдання діяльнісного підходу- формування практичних навичок на вже здобутому теоритичному досвіді дітей.

Підхід до навчання

це глобальна й системна організація та самоорганізаціянавчального процесу, що містить всі його компоненти

Інтегроване заняття

це заняття, на якому поєднують знання з різних освітніх областей на рівноправній основі, доповнюючи один одного, при цьому вирішується кілька завдань розвитку.

Зміст заняття

це навчальний матеріал програми, діяльність вихователя та діяльність дітей. Змістовну сторону заняття складають фізичні вправи (загаль-норозвиваючі вправи, основні рухи, рухливі ігри, вправи спортивного характеру та ін.), які обумовлені програмою для кожної вікової групи.

Контент-орієнтована інтеграція

це навчання на основі об'єднання навколо однієї теми знань з різних навчальних дисциплін.

Інтеграція

це процес взаємодії, об'єднання, взаємовпливу, взаємопроникнення, взаємозближення, відновлення єдності ... двох або більше систем, результатом якого є утворення нової цілісної системи, яка набуває нових властивостей та взаємозв'язків між оновленими елементами системи.

Інтегроване навчання

це сукупність послідовних та взаємопов'язаних дій учителя й учня. Вони спрямовані на формування цілісної картини світу школяра на основі об'єднання навчального матеріалу з різних освітніх галузей (навчальних предметів).

Інтерактивні технології

це така організація навчального процесу, за якої неможлива неучасть у процесі пізнання: або кожен учень має конкретне завдання, за виконання якого він має публічно відзвітуватися, або від його діяльності залежить якість виконання поставленого перед групою завдання.


Related study sets

Chapter 14 : Depressive Disorders

View Set

MGMT 365 Management Seminar Chapter 10

View Set

Are you the same person you used to be as a child?

View Set

Financial accounting chapter 6, Chapter 6 Homework, Ch.6 Learnsmart

View Set