Маркетнг тема 1
головним завданням менеджера компанії, що притримується виробничо-орієнтованої концепції, є
досягнення високої ефективності виробництва і оптимальний розподіл продукції
Трансакція
обмін цінностями між двома чи більше сторонами
Попит
це потреба в певних товарах, виражена не стільки в бажанні, скільки в можливості їх придбати. Отже, попит - це платоспроможна потреба людини. Виробники впливають на попит, пропонуючи привабливі, бажані і доступні споживачеві товари
Цільовий ринок
кожна фірма повинна обрати для себе певний сегмент, так званий цільовий ринок, потреби якого вона може задовольнити найкраще.
Потенційний покупець
людина або фірма, яку підприємець визначає як потенційного учасника обміну цінностями.
коли було організовано першу маркетингову дослідницьку фірму?
1908р
Основні цілі маркетингу:
- задоволення потреб споживачів; - досягнення переваги над конкурентами; - завоювання певної частки ринку: - забезпечення зростання обсягів продажу.
Основні принципи маркетингу:
- націленість на досягнення кінцевого практичного результату господарської діяльності. - орієнтація на довготривалий період маркетингової роботи. - поєднання тактики і стратегії активного пристосування до вимог потенційних покупців з одночасним цілеспрямованим впливом на них.
концепція маркетингу базується на чотирьох китах
цільовий ринок, споживчі потреби, інтегрований маркетинг і рентабельність
Яке століття маркетологи датують як початок винекнення маркетингу?
20ст
Основні функції маркетингу:
Аналіз зовнішнього середовища. Прогнозування попиту. Планування асортименту продукції. Організація маркетингових комунікацій. Забезпечення цінової політики. Організація товаропросування і збуту. Управління маркетинговою діяльністю.
Потреби споживачів
Основним завданням маркетингу, як відомо, є задоволення потреб споживачів, однак усвідомлення цих потреб є доволі непростим завданням. З метою кращого задоволення споживчих потреб маркетологи виділяють дійсні та заявлені потреби. Важливо пам'ятати, що задоволення лише заявлених потреб споживача є недостатнім. Виробники повинні уміти вияснити та прагнути задовольнити реальні потреби споживача.
Рентабельність
Основною метою будь-якої комерційної організації є отримання прибутку
концепція удосконалення виробництва використовується
По-перше, - коли попит на товар перевищує пропозицію. Саме за цих умов споживачі зацікавлені передовсім у придбанні продукту і не зважають на його якість. По-друге, - коли ціна продукту є високою і її необхідно знизити, аби розширити частку на ринку.
Основні поняття маркетингу
Потреба, попит, товар, обмін, ринок
концепції соціально відповідального маркетингу.
Прихильники концепції соціально-відповідального маркетингу стверджують, що завданням фірми є визначення потреб цільових ринків і їх задоволення ефективнішими, ніж у конкурентів методами при збереженні чи зміцненні добробуту, як окремого споживача, так і суспільства загалом. Ця концепція потребує врахування на практиці соціальних та етичних питань.
маркетингово-орієнтована концепція
Прихильники маркетингово-орієнтованої концепції стверджують, що успіх компанії полягає у визначенні потреб цільових ринків і задоволенні споживачів ефективнішими, ніж у конкурентів, методами.
концепція удосконалення товару.
Прихильники цієї концепції стверджують, що споживачі віддають перевагу товарам найвищої якості, що мають найкращі експлуатаційні властивості та споживчі характеристики. Звідси менеджери компаній, що притримуються продукто-орієнтованої концепції, зосереджують увагу на виробництві високоякісної продукції і її постійному удосконаленні.
концепція інтенсифікації комерційних зусиль
Прихильники цієї концепції стверджують, що споживачі ніколи добровільно не купуватимуть вироблену фірмою продукцію, тому компанія повинна вести активну політику продажу, інтенсивно просуваючи на ринок свої товари.
Маркетингова короткозорість
Продавець, увага якого сфокусована виключно на матеріальному продукті, а не на задоволенні потреб споживачів.
маркетингова система взаємодії
включає компанію і усі зацікавлені в її роботі групи: споживачів, постачальників, дистриб'юторів, рекламні агенції, університетських учених та ін. Таким чином, конкурує уже не стільки компанія-виробник, скільки система взаємодії в цілому. Виграє та компанія, якій вдалося побудувати найефективнішу систему
Товар
це все те, що може бути запропоновано для задоволення людських потреб. Товар може бути представлений як матеріальний продукт, послуга чи ідея.
Потреба
це відчуття нестачі чогось необхідного, відповідно до культурного рівня та індивідуальності людини. Потреби формуються і взаємодіють під впливом суспільних сил, соціальних інститутів і корпорацій-виробників. Люди вибирають товари, які найкраще задовольняють їх потреби у межах своїх фінансових можливостей
Інтегрований маркетинг
це дворівнева система, яка передбачає підпорядкування діяльності усіх відділів компанії інтересам клієнта. Її перший рівень - різноманітні маркетингові функції - збут, реклама, управління виробництвом і реалізацією продукції, маркетингові дослідження тощо - повинні бути взаємозв'язаними, а їх виконання скоординованим. Координація усіх маркетингових функцій повинна здійснюватися з точки зору клієнта. Другий рівень інтегрованого маркетингу - узгодження роботи усіх відділів компанії, а не лише тих, що відповідають за виконання маркетингових функцій. Варто пам'ятати що маркетинг є ефективним лише тоді, коли кожний вносить особистий внесок у справу задоволення потреб споживачів.
Маркетинг (американська асоціація маркетингу) це
це процес планування і реалізації концепції ціноутворення, просування і розподілу ідей, товарів та послуг з метою задоволення потреб як окремих осіб, так і підприємств.
Обмін
це процес придбання бажаного товару з пропозицією чогось натомість. В обміні беруть участь щонайменше дві сторони, які ведуть переговори про його умови. Якщо вони дійшли згоди, то говоримо, що угода відбулася.
маркетинг
це підприємницька діяльність, яка управляє просуванням товарів і послуг від виробника до споживача.
Цінність
це співвідношення між перевагами, які споживач отримує в результаті купівлі та використання товару, і затратами на його придбання.
Активний суб'єкт ринку
це суб'єкт ринку, зайнятий пошуком одного або декількох потенційних покупців, які можуть брати участь в обміні цінностями.
Ринок у маркетингу
це сукупність наявних та потенційних споживачів з певними потребами, для задоволення яких вони бажають і здатні брати участь в обміні. Розмір ринку залежить від кількості людей, що відчувають потребу і мають ресурси, в яких зацікавлені інші індивіди