Кримінальне право. Загальна частина Модуль

Lakukan tugas rumah & ujian kamu dengan baik sekarang menggunakan Quizwiz!

Розкрийте поняття кримінального правопорушення з усіченим складом та наведіть приклад такого кримінального правопорушення.

*злочини, в яких момент закінчення самим законом переноситься на стадію готування або замаху (Стаття 187. Розбій. Напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства)

Відсильна диспозиція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття та наведіть приклад.

*містить посилання до ознак другого кримінального карного діяння, передбаченого відповідною статтею того самого кримінального закону *відсилає до іншої статті (частини статті) КК або до примітки до неї, де описуються ознаки, необхідні для застосування цієї норми. Наприкладнаприклад, Стаття 403. Невиконання наказу 1. Невиконання наказу начальника, вчинене за відсутності ознак, зазначених у частині першій статті 402 цього Кодексу, якщо воно спричинило тяжкі наслідки,

Перелічіть об'єкти, що не є територією України, але на які за певних умов поширюється юрисдикція та кримінальне законодавство України

- військові кораблі та повітряні судна - невійськові кораблі та повітряні судна, що перебувають у відкритому морі/у відкритому пов. просторі - дипломатичні представництва та консульські установи - військові бази та місця дислокації укр. військових - трубопроводи та телеграфні кабелі - наукові та космічні станції - континентальний шельф та виключна морська економічна зона

1. Які прояви поведінки людини не вважаються діянням у кримінально-правовому розумінні? Наведіть три приклади.

- думки, погляди, переконання особи - рефлекторні дії - дії вчинені внаслідок непереборної сили, фізичного примусу, гіпнозу - казуси

Перелічіть ознаки малозначного діяння

- дія або бездіяльність, - формально містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого цим Кодексом, - не становить суспільної небезпеки (не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди)

Розкрийте співвідношення кримінального правопорушення і складу кримінального правопорушення

- поняття крим. правопорушення конкретизується у формі окремих складів крим. правопорушень; - поняття крим. правопорушення відповідає на питання, що є спільним для усіх кримінальних правопорушень, а поняття складу- чим відрізняється одне правопорушення від іншого; - співвідносяться між собою як явище (конкретне правопорушення) та юридичне поняття про нього (склад конкретного); - кримінальне правопорушення є конкретним актом поведінки особи, а склад кримінального правопорушення - його законодавчою моделлю, до якої входять найбільш типові та суттєві ознаки певного виду чи типу крим. правопорушень.

Юрій (вік - 20 років) умисно знищив унікальні документи Національного архівного фонду, його засуджено за ч. 2 ст. 2981 КК України. У яких межах Юрію може бути призначене покарання у виді позбавлення волі на певний строк?

1. - Від 1 до 3 р.

1. Наведіть окремо категорії осіб, які можуть та не можуть бути видані іноземній державі для притягнення до кримінальної відповідальності та віддання до суду.

1. Громадяни України, які вчинили злочини поза межами України, не можуть бути видані іноземній державі для притягнення до кримінальної відповідальності та віддання до суду. 2. Іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочини поза межами України і перебувають на території України, можуть бути видані іноземній державі для притягнення до кримінальної відповідальності і віддання до суду.

Перелічіть види об'єктів кримінального правопорушення, що класифікуються «по вертикалі

1. Загальний, родовий, безпосередній об'єкти.

До якого виду складів кримінальних правопорушень за особливостями конструкції об'єктивної сторони належить склад злочину, закріплений у ч. 1 ст. 2032 КК України: «1. Організація або проведення азартних ігор без ліцензії на провадження відповідного виду діяльності з організації та проведення азартних ігор, що видається відповідно до закону або випуск чи проведення лотерей особою, яка не має статусу оператора лотерей, або організація чи функціонування закладів з метою надання доступу до азартних ігор чи лотерей, які проводяться в мережі Інтернет»? Відповідь обґрунтуйте.

1. Злочин вважається закінченим з моменту початку зайняття чи організації гральним бізнесом, тобто має формальний склад.

Які у науці кримінального права обґрунтовано погляди на караність як ознаку кримінального правопорушення? Розкрийте ці підходи.

1. Караність є ознакою - бо немає жодного злочину, за який в крим. законі не було б передбачене покарання (не реальне покарання, а сама можливість його застосування). 2. Караність НЕ є ознакою - караність є наслідком вчинення злочину, а не його ознакою, як і вказує сам законодавець в КК.

Марину за розголошення таємниці удочеріння засуджено за ч. 1 ст. 168 КК України. Їй призначено покарання у виді громадських робіт на строк 110 годин. Санкція передбачає такі покарання: штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до 240 годин, або виправні роботи на строк до 2 років. Визначте, кримінальне правопорушення якого виду вчинила Марина. Якщо Марина вчинила злочин, то також визначте ступінь його тяжкості. Відповідь обґрунтуйте

1. Крим. проступок. Оскільки, покарання не пов'язане з позбавленням волі, а штраф не перевищує допустимий максимум визначений за вчинення крим. проступку.

Тамару за незаконне привласнення знайденого чужого майна засуджено за ч. 1 ст. 193 КК України. Їй призначено покарання у виді виправних робіт на строк 1 рік із відрахуванням в доход держави щомісячно 10 відсотків із суми її заробітку. Санкція передбачає такі покарання: штраф від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до 240 годин, або виправні роботи на строк до 2 років, або арешт на строк до 6 місяців. Визначте, кримінальне правопорушення якого виду вчинила Тамара. Якщо Тамара вчинила злочин, то також визначте ступінь його тяжкості. Відповідь обґрунтуйте

1. Крим. проступок. Оскільки, покарання не пов'язане з позбавленням волі, а штраф не перевищує допустимий максимум визначений за вчинення крим. проступку.

До якого виду складів кримінальних правопорушень за особливостями конструкції об'єктивної сторони належить склад злочину, закріплений у ч. 1 ст. 115 КК України: «1. Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині»? Відповідь обґрунтуйте.

1. Матеріальний, оскільки злочин вважається закінченим з моменту настання фізіологічної смерті потерпілого.

До якого виду складів кримінальних правопорушень за особливостями конструкції об'єктивної сторони належить склад кримінального проступку, закріплений у ч. 1 ст. 185 КК України: «1. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка)»? Відповідь обґрунтуйте.

1. Матеріальний, оскільки правопорушення вважається закінченим з моменту настання певних наслідків - викрадення майна.

До якого виду складів кримінальних правопорушень за особливостями конструкції об'єктивної сторони належить склад злочину, закріплений у ч. 1 ст. 189 КК України: «1. Вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання)»?

1. Усічений, бо момент закінчення злочину законодавець переносить на більш ранню стадію, яка для інших злочинів є стадією готування або замаху(скорше всього домахається за таке). Формальний - бо наявні вимагання та погроза, що само по собі не призводить до настання суспільно-небезпечних наслідків.

Розкрийте універсальний принцип чинності кримінального закону в просторі.

Іноземці або особи без громадянства, що не проживають постійно в Україні, які вчинили злочини за її межами, підлягають в Україні відповідальності за КК України у випадках, передбачених чинними міжнародними договорами, учасником яких є Україна та на підставі яких до КК України внесено відповідні норми, що передбачають кримінальну відповідальність за такі злочини.

Розкрийте реальний принцип чинності кримінального закону в просторі.

Іноземці або особи без громадянства, що не проживають постійно в Україні, які вчинили кримінальні правопорушення за її межами, підлягають в Україні відповідальності за цим Кодексом у випадках, передбачених міжнародними договорами або якщо вони вчинили передбачені цим Кодексом тяжкі або особливо тяжкі злочини проти прав і свобод громадян України або інтересів України. також підлягають в Україні відповідальності згідно з цим Кодексом, якщо вони за межами України вчинили у співучасті із службовими особами, які є громадянами України, будь-яке кримінальне правопорушення, передбачене у статтях 368, 368-3, 368-4, 369 і 369-2 цього Кодексу, або якщо вони пропонували, обіцяли, надали неправомірну вигоду таким службовим особам, або прийняли пропозицію, обіцянку неправомірної вигоди чи одержали від них таку вигоду.

1. Розкрийте зміст історичного тлумачення кримінального закону.

Історичне тлумачення закону полягає у з'ясуванні умов, причин, соц. чинників, що зумовили його прийняття, зверненні до аналогічних законів про кримінальну відповідальність, що діяли раніше.

Абсолютно визначена санкція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття, наведіть приклад та вкажіть, чи у чинному КК України передбачено такі санкції.

Абсолютно визначена - встановлювала один вид і розмір покарання. *Наприклад, за військове шпигунство КК 1927 р. встановлював один вид покарання - найвищу міру соціального захисту (смертну кару). В КК України немає такої санкції

Альтернативна санкція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття та наведіть приклад.

Альтернативна санкція передбачає два і більше видів покарань на розсуд правозастосувача. Наприклад, ч.1 ст. 117 Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

1. Розкрийте зміст застосування кримінального закону за аналогією.

Аналогія в кримінальному праві -це застосування до суспільно небезпечного діяння, яке прямо не передбачається законом, статті кримінального закону, яка встановлює кримінальну відповідальність за крим. правопорушення, найбільш схоже властивістю й характером.

Безальтернативна санкція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття та наведіть приклад

Безальтернативна санкція передбачає один вид покарання. Стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Змішана (комбінована) диспозиція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття та наведіть приклад.

В якій комбінуються диспозиції кількох видів ч. 1 ст. 328 КК: "Розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв'язку з виконанням службових обов'язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства".

Вкажіть, за яких умов є можливим виконання в Україні вироку іноземного суду чи міжнародної судової установи.

Виконання в Україні вироку іноземного суду чи міжнародної судової установи можливо, якщо діяння, внаслідок вчинення якого було ухвалено вирок, згідно з цим Кодексом визнається крим. правопорушенням або було б ним у разі його вчинення на території України.

Охарактеризуйте винність як ознаку кримінального правопорушення

Винність - це обов'язкова ознака злочину, яка характеризується психічним ставленням особи до вчинюваної дії чи бездіяльності передбаченої КК та її наслідків, виражених у формі умислу або необережності

1. Розкрийте матеріально-правову підставу кримінальної відповідальності.

Вчинення особою суспільно небезпечного діяння, що містить ознаки складу крим. правопорушення.

Доповніть законодавче положення: «Підставою кримінальної відповідальності є ...»

Вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад кримінального правопорушення, передбаченого цим Кодексом.

1. Розкрийте принцип громадянства як принцип чинності кримінального закону за колом осіб та у просторі.

Громадяни України та особи без громадянства, що постійно проживають в Україні, які вчинили кримінальні правопорушення за її межами, підлягають кримінальній відповідальності за цим Кодексом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

1. Описова диспозиція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття та наведіть приклад.

Дається опис основних ознак злочину і розкриває його зміст - Стаття 115. Умисне вбивство 1. Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині

Бланкетна диспозиція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття та наведіть приклад

Для встановлення змісту ознак складу злочину відсилає до інших законів, нпа - ст. 286 1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження,

1. Дайте визначення поняття «діяння» як ознаки кримінального правопорушення.

Діяння(дія/бездіяльність) - активний/пасивний конкретний, свідомо-вольовий, суспільно-небезпечний, кримінально-протиправний акт поведінки.

1. Вкажіть, за яких умов іноземці або особи без громадянства, що не проживають постійно в Україні, підлягають в Україні відповідальності за КК України.

За реальним та універсальним принципами + Особи, які вчинили злочини на території України, підлягають кримінальній відповідальності за цим Кодексом.

Перелічіть усі завдання КК України

Завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від кримінально-протиправних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання кримінальним правопорушенням.

1. Перелічіть усі структурні частини КК України.

Загальна і Особлива частина КК, ті поділяються на розділи, а останні в свою чергу - на окремі статті + Прикінцеві та перехідні положення (2 розділи)

Вкажіть, який закон про кримінальну відповідальність не має зворотної дії в часі.

Закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі.

1. Вкажіть, який закон про кримінальну відповідальність вважається таким, що пом'якшує кримінальну відповідальність.

Закон про кримінальну відповідальність, що пом'якшує кримінальну відповідальність, змінює покарання більш м'яким, виключає основне або додаткове покарання або зменшує максимальну чи мінімальну міру покарання

Вкажіть, який закон про кримінальну відповідальність вважається таким, що скасовує кримінальну протиправність діяння.

Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, декриміналізує таке діяння, за вчинення якого, раніше наставала б крим. відповідальність.

1. Вкажіть, чи може закон про кримінальну відповідальність мати зворотну дію в часі лише частково. Відповідь обґрунтуйте.

Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.

1. Вкажіть, який закон про кримінальну відповідальність вважається таким, що іншим чином поліпшує становище особи.

Закон про кримінальну відповідальність, що іншим чином поліпшує становище особи розширює перелік підстав, що звільняють від крим. відповідальності, спрощує умови звільнення від крим. відповідальності чи умови відбуття покарання, скасовує можливість конфіскування майна

1. Чи дозволяється застосування кримінального закону за аналогією? Відповідь обґрунтуйте.

Застосування закону про кримінальну відповідальність за аналогією заборонено. Заборона зумовлена тим, що відповідальність за ККУ можлива тільки за вчинення суспільно небезпечного діяння, прямо передбаченого нормою Особливої частини, де дається вичерпний перелік крим. правопорушень.

Ігоря за вчинення крадіжки засуджено за ч. 1 ст. 185 КК України. Йому призначено покарання у виді штрафу у розмірі 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн.). Санкція передбачає такі покарання: штраф від 1 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 80 до 240 годин, або виправні роботи на строк до 2 років, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років. Визначте, кримінальне правопорушення якого виду вчинив Ігор. Якщо Ігор вчинив злочин, то також визначте ступінь його тяжкості. Відповідь обґрунтуйте.

Крим. проступок, бо покарання не пов'язане з позбавленням волі, а розмір штрафу відповідає розміру визначеному для кримінального проступку - до 3 тис. неопод. мін. доход. гром.

Карпа за порушення правил адміністративного нагляду засуджено за ст. 395 КК України. Йому призначено покарання виді арешту на строк 4 місяці. Санкція передбачає покарання у виді арешту на строк до 6 місяців. Визначте, кримінальне правопорушення якого виду вчинив Карпо. Якщо Карпо вчинив злочин, то також визначте ступінь його тяжкості. Відповідь обґрунтуйте.

Крим. проступок, бо покарання не є позбавленням волі, отже не може вважатись злочином.

Охарактеризуйте кримінальну протиправність як ознаку кримінального правопорушення.

Кримінальна протиправність означає, що тільки те діяння, яке безпосередньо передбачене кримінальним законом як злочин, може вважатись саме таким і ніяке інше.

1. Доповніть законодавче положення: «... визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння».

Кримінальна протиправність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння

Перелічіть усі випадки, коли кримінальне правопорушення вважається вчиненим на території України

Кримінальне правопорушення визнається вчиненим на території України, якщо його було почато, продовжено, закінчено або припинено на території України, а також, якщо його виконавець або хоча б один із співучасників діяв на території України.

3.Доповніть законодавче положення: «Законодавство України про кримінальну відповідальність становить ...».

Кримінальний кодекс України, який ґрунтується на КУ та загальновизнаних принципах і нормах міжнародного права.

1. Наведіть законодавче визначення поняття «кримінальне правопорушення».

Кримінальним правопорушенням є передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом кримінального правопорушення.

Складна (кумулятивна) санкція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття та наведіть приклад

Кумулятивна санкція передбачає наявність як основного, так і додаткового виду покарання * можна застосовувати основне і одне або більше видів додаткових покарань на розсуд суду. ч. 1 ст. 111 Державна зарада карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

1. Проста (називна) диспозиція статті Особливої частини КК України: розкрийте поняття та наведіть приклад.

Лише називає склад злочину, але не розкриває його змісту - ч. 1 ст. 125 «Умисне легке тілесне ушкодження»

Назвіть види складів кримінальних правопорушень, що виділяються за особливостями конструкції їхньої об'єктивної сторони

Матеріальний, формальний, усічений

Чи можливо у кримінальному провадженні про порушення порядку здійснення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом, вчинене за відсутності ознак, що кваліфікують кримінальне правопорушення (ч. 1 ст. 213 КК України), застосувати норму ч. 2 ст. 11 КК України про малозначність? Відповідь обґрунтуйте.

Не можна, оскільки для кваліфікації діяння як суспільно небезпечне необхідні ознаки, що кваліфікують діяння як крим. правопорушення.

Які злочини належать до нетяжких злочинів

Нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше 5 р

1. Чи можливо у кримінальному провадженні про крадіжку, вчинену за відсутності ознак, що кваліфікують кримінальне правопорушення (ч. 1 ст. 185 КК України), застосувати норму ч. 2 ст. 11 КК України про малозначність? Відповідь обґрунтуйте.

Ні, не можна, оскільки для крадіжки є чітко фіксований характер шкоди, який не може розцінюватися на розсуд правозастосовувача, а отже застосування малозначності виключається - Згідно з ВСУ + відсутність ознак також виключає можливість застосування ч.2 ст.11.

У грудні 2020 року Микита таємно викрав у сусіда годинник вартістю 215 грн., що з урахуванням розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, який діяв у 2020 році, було кваліфіковано як крадіжка (ч. 1 ст. 185 КК України). Під час судового розгляду у лютому 2021 року захисник Микити зауважив, що у 2021 році розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян було підвищено, з огляду на що за ч. 1 ст. 185 КК України може бути кваліфіковане таємне викрадення майна загальною вартістю понад 227 грн., а тому висловив позицію, що дії Микити, керуючись правилами про зворотну дію кримінального закону у часі, повинні кваліфікуватися як адміністративне правопорушення (ст. 51 КпАП України «Дрібне викрадення чужого майна»). Чи погоджуєтеся Ви з правовою позицією захисника? Відповідь обґрунтуйте.

Ні. Кримінальний закон, який визначає діяння як злочин, може містити посилання на положення інших н.п.а. Якщо ці положення в наступному змінюються, загальний зміст кримінального закону, в даному випадку - диспозиція його норм, змін не зазнає. Протилежне означало б можливість зміни кримінального закону підзаконними актами. Отже, позиція захисника неправомірна, а Микита має понести крим. відповідальність за ч.1 ст. 185. ККУ.

Розкрийте процесуальну підставу кримінальної відповідальності

Обвинувальний вирок суду.

Розкрийте зміст обмежувального тлумачення кримінального закону.

Обмежувальне тлумачення має місце у разі, якщо текст і зміст норми закону про кримінальну відповідальність не збігаються, коли її дійсний зміст вужче за словесний вираз.

1. Перелічіть види складів кримінальних правопорушень, що виділяються за ступенем суспільної небезпеки.

Основний, кваліфікований, особливо кваліфікований, привілейований.

Які злочини належать до особливо тяжких злочинів

Особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п'ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад 10р. або довічного позбавлення волі.

Перелічіть види диспозицій статей Особливої частини КК України

П'ять видів диспозиції: проста, описова, відсильна, бланкетна, змішана

Чи тотожними є поняття «кримінально-правова кваліфікація» та кваліфікація «кримінальних правопорушень»?

Поняття кримінально-правова кваліф. дещо відрізняється за своєю суттю, бо передбачає встановлення відповідності між значущими об'єктивними та суб'єктивними ознаками певного діяння із складом крим. правопорушення визначеним диспозицією однієї із статей особливої частини КК. Кваліфікація кримінальних правопорушень передбачає розмежування крим. проступків та злочинів і віднесення кримін. правопорушення до однієї з цих категорій.

Розкрийте зміст поширювального тлумачення кримінального закону.

Поширювальне тлумачення має місце у разі, якщо текст і зміст норми закону про кримінальну відповідальність не збігаються, коли її дійсний зміст ширший за словесний вираз.

Чи тотожними є поширювальне тлумачення кримінального закону та застосування кримінального закону за аналогією? Відповідь обґрунтуйте.

Поширювальне тлумачення нічого до закону не додає, а лише більш точно розкриває його зміст. Аналогія ж має місце тоді, якщо діяння як злочинне в законі не передбачено і за допомогою аналогії заповнюється правова прогалина. Вони нетотожні.

1. Вкажіть, на кого поширюється закон про кримінальну відповідальність, який має зворотну дію в часі.

Поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

1. Розкрийте поняття «проміжний кримінальний закон».

Проміжний закон про кримінальну відповідальність - це закон, який набрав чинності після вчинення злочину, але припинив свою дію до моменту винесення вироку судом

Перелічіть види санкцій статей Особливої частини КК України

Санкції можуть бути відносно альтернативними, безальтернативними, кумулятивними, абсолютно визначеними і відносно-визначеними

Розкрийте зміст системного (систематичного) тлумачення кримінального закону.

Систематичне тлумачення полягає у з'ясуванні змісту закону, його окремих нормативно-правових приписів шляхом зіставлення з іншими приписами цього самого або іншого закону.

1. Перелічіть усі випадки, коли закон про кримінальну відповідальність має зворотну дію в часі.

Скасовує крим. протиправність; Пом'якшує крим. відповідальність; Іншим чином Поліпшує становище особи;

1. Розкрийте поняття складу кримінального правопорушення.

Склад злочину — це система встановлених у законі юридичних об'єктивних і суб'єктивних ознак, що визначають вчинене суспільно небезпечне діяння як кримінальне правопорушення.

Розкрийте поняття «ступінь суспільної небезпечності».

Ступінь суспільної небезпечності - кількісна ознака і визначається характеристикою конкретного посягання, зокрема місцем, способом, обстановкою його вчинення, наявністю певного знаряддя, ступенем реалізації злочинного наміру, кількістю потерпілих. Головну роль для оцінки ступеня суспільної небезпечності злочину відіграють заподіяні злочином наслідки.

Як визначається ступінь тяжкості злочину, якщо в санкції статті Особливої частини КК України одночасно передбачено як основні покарання штраф та позбавлення волі на певний строк

Ступінь тяжкості злочину, за вчинення якого передбачене одночасно основне покарання у виді штрафу та позбавлення волі, визначається виходячи зі строку покарання у виді позбавлення волі, передбаченого за відповідний злочин

Розкрийте поняття суспільної небезпечності як ознаки кримінального правопорушення

Суспільна небезпечність як ознака злочину полягає в тому, що діяння або заподіює шкоду відносинам, що охороняються кримінальним законом, або містить у собі реальну можливість заподіяння такої шкоди.

Миколу за організацію та проведення азартних ігор без відповідної ліцензії засуджено за ч. 1 ст. 2032 КК України. Йому призначено основне покарання у виді штрафу у розмірі 20 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 тис. грн.), а також додаткове покарання - позбавлення права займатися діяльністю, пов'язаною з організацією та проведенням азартних ігор строком на 1 рік. Санкція передбачає покарання у виді штрафу від 10 тис. до 40 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на 1 рік. Визначте, кримінальне правопорушення якого виду вчинив Микола. Якщо Микола вчинив злочин, то також визначте ступінь його тяжкості. Відповідь обґрунтуйте.

Тяжкий злочин. Оскільки, судом визначено розмір санкції саме 20 тис. неопод. мін. дох. гром. то це відповідає санкції за вчинення тяжкого злочину - до 25 тис.

Які злочини належать до тяжких злочинів

Тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше 10р.

До якого виду складів кримінальних правопорушень за особливостями конструкції об'єктивної сторони належить склад злочину, закріплений у ч. 1 ст. 263 КК України: «1. Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу»? Відповідь обґрунтуйте.

Формальний, оскільки це злочини, які не передбачають обов'язкове настання наслідів.

1. Розкрийте зміст граматичного (філологічного) тлумачення кримінального закону.

Філологічне тлумачення полягає у з'ясуванні змісту закону шляхом аналізу його тексту (змісту певних термінів і понять) із використанням правил граматики, синтаксису, орфографії і пунктуації.

1. Розкрийте поняття «характер суспільної небезпечності».

Характер - якісна ознака суспільної небезпеки - залежить від важливості об'єкта кримінально-правової охорони. Так, життя і здоров'я особи, її воля, статева свобода і статева недоторканість, основи національної безпеки, мир, безпека людства, міжнародний правопорядок як найбільш важливі цінності захищаються кримінальним законом.

Перелічіть ознаки кримінального правопорушення, які визначені у КК України

Це діяння , вчинене суб'єктом злочину ,суспільно небезпечне, винне, кримінально-каране.

1. Розкрийте поняття «тлумачення кримінального закону».

Це з'ясування та визначення змісту кримінально-правової норми.

Розкрийте поняття об'єкта кримінального правопорушення

Це поставлені під охорону кримінальним законом найбільш важливі суспільні відносини, на які посягає особа, яка вчиняє протиправне діяння, і яким в процесі вчинення злочину заподіюється шкода або створюється небезпека заподіяння такої шкоди.

Розкрийте поняття загального об'єкта кримінального правопорушення

Це сукупність всіх суспільних відносин, що поставлені під охорону чинним кримінальним законом

Розкрийте зміст наукового (доктринального) тлумачення кримінального закону.

Це тлумачення закону науковими і навчальними юридичними установами, окремими вченими і практиками у монографіях, підручниках, навчальних посібниках, статтях, науково-практичних коментарях, експертних висновках. Це тлумачення не має обов'язкової сили, але відіграє помітну роль у розвитку кримінального права, враховується при підготовці нових законів про кримінальну відповідальність, допомагає практиці у правильному застосуванні таких законів.

Розкрийте зміст буквального (адекватного) тлумачення кримінального закону.

Це тлумачення, згідно з яким дійсний зміст норми закону про кримінальну відповідальність точно (буквально) відповідає її текстуальному виразу.

1. Вкажіть, який час визнається часом вчинення кримінального правопорушення.

Часом вчинення кримінального правопорушення визнається час вчинення особою передбаченої законом про кримінальну відповідальність дії або бездіяльності.

1. Доповніть законодавче положення: «Закон про кримінальну відповідальність набирає чинності ...».

Через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування.

1. Чи може мати проміжний кримінальний закон зворотну дію в часі? Відповідь обґрунтуйте.

Якщо після вчинення особою діяння, передбаченого цим Кодексом, закон про кримінальну відповідальність змінювався кілька разів, зворотну дію в часі має той закон, що скасовує злочинність діяння, пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.

1. Чи може кримінальний закон мати переживаючу (ультраактивну) дію в часі? Відповідь обґрунтуйте.

Якщо після вчинення особою діяння, передбаченого цим Кодексом, закон про кримінальну відповідальність змінювався кілька разів, зворотну дію в часі має той закон, що скасовує злочинність діяння, пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи. Із цієї норми випливає, що «проміжний» закон про кримінальну відповідальність, який встановлює найбільш сприятливі умови для особи порівняно з «наступним» законом, який погіршує кримінально-правове становище особи, має так звану переживаючу (ультраактивну) дію.

Назвіть різновиди відносно визначених санкцій статей Особливої частини КК України

а) з максимальною і мінімальною межею Стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. б) з максимальною межею Стаття 153. Сексуальне насильство карається позбавленням волі на строк до п'яти років

1. Розкрийте поняття кримінального правопорушення з формальним складом та наведіть приклад такого кримінального правопорушення.

злочини в яких суспільно небезпечні наслідки не є обов'язковою ознакою об'єктивної сторони, а тому такі злочини вважаються закінченими з моменту вчинення зазначених у законі діянь. (ч. 1 ст. 278 Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна )

Розкрийте поняття кримінального правопорушення з матеріальним складом та наведіть приклад такого кримінального правопорушення.

злочини в яких суспільно небезпечні наслідки є обов'язковою ознакою об'єктивної сторони, а тому злочин є закінченим з моменту настання таких наслідків. (ст. 115 Умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині)

Доповніть законодавче положення: «Кримінальні правопорушення поділяються на ...»

кримінальні проступки і злочини.

Доповніть законодавче положення: «Залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на ...»

нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі

Перелічіть елементи складу кримінального правопорушення.

об'єкт злочину, об'єктивна сторона злочину, суб'єкт і суб'єктивна сторона злочину

Доповніть законодавче положення: «Кримінальним проступком є ...»

передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Перелічіть об'єкти, що належать до території України.

суша, море, річки, озера та інші водойми, надра землі в межах кордону України, а також повітряний простір над сушею і водним простором, у тому числі над територіальним морем. До територіального моря України належать прибережні морські води шириною 12 морських миль, відлічуваних від лінії найбільшого відливу як на материку, так і на островах, що належать Україні, або від прямих вихідних ліній, які з'єднують відповідні точки

Розкрийте поняття «кримінально-правова кваліфікація».

це процес встановлення точної відповідності об'єктивних і суб'єктивних значущих ознак конкретного діяння ознакам того чи іншого складу злочину передбаченого КК.

Розкрийте поняття складу кримінального правопорушення з обставинами, що його пом'якшують (привілейованого складу кримінального правопорушення), та наведіть приклад такого складу.

це склад злочину з обставинами, що значною мірою знижують суспільну небезпеку даного виду злочину і відповідно караність за нього (ст. 116 - умисне вбивство вчинене в стані сильного душевного хвилювання)

1. Розкрийте поняття складу кримінального правопорушення з обставинами, що його кваліфікують (кваліфікованого складу кримінального правопорушення), та наведіть приклад такого складу.

це склад злочину з обставинами, що обтяжують відповідальність і впливають на кваліфікацію (ч.2 ст.185 крадіжка вчинена повторно)

1. Розкрийте поняття простого (основного) складу кримінального правопорушення та наведіть приклад такого складу.

це склад злочину певного виду без обтяжуючих та пом'якшуючих обставин (ч.1 ст. 185 Крадіжка - таємне викрадення чужого майна)

Доповніть законодавче положення: «Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення ...»

і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Set pelajaran terkait

Ch 23 PrepU: Management of Patients with Coronary Vascular Disorders

View Set

A&PII Chapter 22 (Respiratory System)

View Set

Gov. Lesson 2 The Constitution and Federalism

View Set

Insurance Terms and Related Concepts

View Set

Chapter Four || The Empire in Transition

View Set

Solving for Side Lengths of Right Triangles Assignment and Quiz

View Set

Basis of Human Movement: Hip & Knee

View Set