Академ культура

Ace your homework & exams now with Quizwiz!

До первинних, які визначають специфіку дискурсу, належить

наукова стаття, академічна рецензія, монографія, дисертація.

Формами академічної мобільності для учасників академічної мобільності, які здобувають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра, бакалавра, магістра:

- навчання за освітніми програмами кредитної або ступеневої академічної мобільності(отримую там диплом) - мовне стажування (удосконалення рівня практичного володіння іноземною мовою. - навчально-наукове стажування (діяльність, спрямована на набуття практичного досвіду на основі досліджень та формування нових професійних компетентностей. - наукове стажування; - практика (отримання досвіду професійної діяльності в галузі майбутньої, наявної, суміжної спеціальності під керівництвом працівників закладу освіти. - інші форми (участь у семінарах, конференціях, виступи та публікації в межах певної спеціальності/галузі знань тощо), що не суперечать законодавству;

Формами академічної мобільності для учасників академічної мобільності, які здобувають освітньо-науковий ступінь доктора філософії/доктора мистецтва, науковий ступінь доктора наук або є педагогічними, науково-педагогічними, науковими, іншими працівниками закладу освіти (наукової установи):

- участь у програмах кредитної академічної мобільності учасників академічної мобільності, які здобувають освітньо-науковий ступінь доктора філософії/доктора мистецтва; - участь у спільних освітніх та/або наукових проектах (діяльність у складі тимчасової проектної групи, утвореної на певний строк для реалізації мети - викладання; - стажування; - наукове дослідження; - наукове стажування; - мовне стажування; - підвищення кваліфікації; - інші форми (участь у семінарах, конференціях, виступи та публікації в межах певної спеціальності/галузі знань тощо), що не суперечать законодавству.

2015 р. академічна мобільність здобувачів освіти (наукового ступеня), а також педагогічних, науково-педагогічних, наукових, інших працівників закладів освіти (наукових установ) поділяється на:

1) за місцем її реалізації: внутрішню, Я навчаюсь в Україні в іншому закладі міжнародну: українським учасником в іноземному закладі освіти або іноземного учасника - в українському закладі освіти 2) за сферою діяльності - на освітню та наукову; 3) за способом реалізації: очну, дистанційну, змішану.

Структура монографії:

1) зміст 2) введення або/та передмова 3) вступна стаття 4) розділ - це найбільша частина тексту, яка поділяється на глави (розділи), а ті - на параграфи (§) (перший розділ повинен бути присвячений так званому «літературному огляду»: 5) висновок 6) предметний та іменний ПОКАЖЧИК 7) список використаної літератури та інших джерел

Об'єктами авторського права є

1) літературні письмові твори (книги, брошури, статті тощо); 2) виступи, лекції, промови, проповіді та інші усні твори; 3) комп'ютерні програми; 4) бази даних; 5) тощо.

Дисертація повинна містити

1) титульний аркуш; 2) зміст; 3) перелік умовних позначень (за необхідності); 4) вступ; 5) основну частину; 6) висновки; 7) список використаних джерел; 8) додатки

«brain exchange»

Інтелектуальну міграцію розглядають в контексті обміну знаннями і досвідом

Постанова Кабінету міністрів України №579 «Про затвердження Порядку реалізації права на академічну мобільність».

12 серпня 2015 р. з'явилася Постанова

УПСАЛЬСЬКИЙ КОДЕКС НАУКОВЦЯ.

1984 кодекс

Центр академічної доброчесності було засновано

1992 р. професором Rutgers University (США, штат Нью-Джерсі) Доном МакКейбом було засновано

"Етичний Кодекс" кнукім

2018 р. Вченою радою КНІКіМ було затверджено

Україна стала повноправним урядовим членом Європейського реєстру забезпечення якості (EQAR).

4 березня 2008 року в Брюсселі (Бельгія)

грудні 2015 р. Рада ЄС ухвалила

«Висновки щодо дослідницької доброчесності»

2012 р. Міжнародною Асоціацією університетів та Magna Charta Observatory було схвалено

«Керівництво для інституційних Кодексів етики в галузі вищої освіти»

Об'єктами авторського права не є

· акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування (закони, укази, постанови, рішення тощо), а також їх офіційні переклади; · державні символи України, грошові знаки, емблеми тощо, затверджені органами державної влади; · повідомлення про новини дня або інші факти, що мають характер звичайної прес-інформації; · абстрактні речі.

«Реформа і розвиток вищої освіти»,

В 1995 році ЮНЕСКО був розроблений документ, в якому певна увага приділялася і проблемам якості

2010-2013 - Вплив

Вплив політики щодо плагіату у вищій освіті в Європі.

Дідусь академічної доброчесності

ДОНАЛЬД МАККЕЙБ

ідеї академ доброчесності - БАРБАРА ВУТОН:

Етика, цитування, бібліографія, атрибуція, копірайт, індивідуальна власність

«Про авторське право і суміжні права»

Закону України регулює авторські права

INQAAHE, ЗАСНОВАНА у 1991 р.,

Міжнародної мережа агентств із забезпечення якості у вищій освіті (The International Network for Quality Assurance Agencies in Higher Education - INQAAHE),

В США за академ. доброчесністю

ОФІС АКАДЕМІЧНОЇ ЧЕСНОСТІ (ОАІ)

Джон А. Вудс виділяє шість цінностей в культурі якості .

Першу цінність він визначає як «Ми всі тут разом: компанія, постачальники, клієнти», тобто, що індивідуальний успіх залежить від праці кожного. Іншими словами, компанія має бути місцем, де люди почувають частиною чогось більшого за них. Друга цінність «не дозволяти підлеглих і начальників», має позбавити людину від страху і вона має відчути себе вільною. Третя цінність «Життєво важливою є відкрита, чесна комунікація», що включє емпатію, вміння слухати та правду. Четверта цінність полягає в тому, що кожен має доступ до всієї інформації стосовно всіх операцій. П'ята цінність орієнтує фокусувати увагу на відповідних процесах, щоб зробити їх більш ефективними. Шоста цінність: немає успіхів чи помилок, а є врахування

2016-2019. Проєкт

Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні

Концепція наукового етосу

РОБЕРТ КІНГ МЕРТОН

Декларація «Формування майбутнього»

Саламанка, 29-30 березня 2001 р.

поняття первісного та похідного авторського права

введено Для розмежування прав автора та його правонаступників

В 1999 р основні складові академічної доброчесності -

ЧЕСНІСТЬ, ДОВІРА, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, СПРАВЕДЛИВІСТЬ , ПОВАГА -- в 2013 додалась МУЖНІСТЬ

тактика залучення фонових знань

автор наукової статті та її реципієнт розуміються на низці понять, реалій і знань, які є основою віртуальної комунікативної взаємодії і взаєморозуміння автора і читача.

Наукові тексти

адресовані академічній аудиторії, насичені спеціальною термінологією та презентують дані дослідження й наукові висновки.

Навчальні тексти

адресовані учасникам освітнього процесу. Пояснюється термінологія та описуються основні теорії. Викладені відомі факти.

До вторинних, які не становлять основу дискурсу належить

анотація, тези, автореферат, спеціалізована енциклопедична стаття, наукова дискусія, опис наукового проекту, підручник.

рішенням Ради Європи від 2 квітня 1963 р. «Про загальні принципи реалізації спільної політики у сфері вищої професійної освіти»

були закладені Основи співпраці з питань забезпечення якості

Анотація відповідає

відповідає на питання: «Про що йдеться в джерелі?»

фабрикація

вигадування даних чи фактів, що використовуються в освітньому процесі або наукових дослідженнях;

списування

виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання;

Культуру якості Тіа Луккола та Терези Жанг розглядають в контексті організаційної культури, вважаючи що

вона включає культурно-психологічні та структурно-управлінські складові з чітко визначеними процесами, які підвищують якість та сприяють координації зусиль. Поняття «забезпечення якості вищої освіти» автори тлумачать як «складову культури якості вищої освіти».

Сорбонська декларація

декларація 1998р

тактика посилання на авторитети

для досягнення максимального ефекту «статус авторитету» повинен отримати насправді важливий для певної наукової спільноти суб'єкт, думка якого є авторитетною.

Наукова дискусія призначена

для обговорення наукових проблем і пошуку їх рішень.

тактика інформування (констатації)

довести до розуміння ідею (тезу) так, щоб адресат не сумнівався у правдивості висновків, істинності або хоча б у допустимості певної ідеї.

Договір про заснування Європейської спільноти

договір 1957

Закон України «Про вищу освіту»

закон 2014р

Закон України «Про освіту»

закон 2017р

тактика інформаційного розгортання

залучення пояснення, конкретизацію, узагальнення, перефразування, доповнення та екземпліфікацію, що, безсумнівно, покращує доступність викладу і позитивно впливає на реалізацію стратегії переконання

Кодекс академічної доброчесності КНУКІМ,

затверджений Вченою радою КНУКІМ 1 грудня 2020р.

Науково-популярні тексти

зберігають риси наукового стилю, проте виклад змісту спрощений і полегшений для розуміння. Адресовані широкому загалу. Допускається емоційна позиція. Переважають конкретні приклади, а не узагальнення.

Економічна функція авторського права

зумовлена тим, що реалізація автором чи правоволодільцем своїх майнових прав на платній основі передбачає збільшення доходів останнього та країни зокрема.

Дисертація

кваліфікаційна робота на присудження академічної кваліфікації (ступеня) магістра або іншого наукового ступеня.

книги Е. Еббота та Б. Кларка

книги Е. Еббота "Система професій" (1988 рік) та Б. Кларка "Академічна професія" (1987 рік).

Берлінська конференція

конференція 2003р

Пола Грайса, що ґрунтуються на

на таких принципах: - принцип кількості («Не говорити більше чи менше, ніж потрібно для виконання поточних цілей діалогу»); - принцип якості («Не говорити того, що вважаєш хибним або для чого не маєш достатніх підстав»); - принцип відношення («Не відхиляйся від теми»); - принцип способу («Висловлюйся ясно», «Уникай незрозумілих виразів, уникай неоднозначності, будь лаконічним, будь організованим»).

хабарництво

надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна, послуг, пільг чи будь-яких інших благ матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправоміжної переваги в освітньому процесі;

обман

надання завідомо неправдивої інформації щодо власної освітньої (наукової, творчої) діяльності чи організації освітнього процесу; формами обману є, зокрема, академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація та списування;

книга Б. Кларка сформулювала як головну ознаку академічної професії

наявність в ній особливого сполучення функцій: викладання, управлінської діяльності та дослідницької роботи.

Функція прогресу, яку виконує авторське право

неухильно пов'язана із сучасними технологіями, які часто у своїй основі містять комп'ютерні програми, графічні твори.

самоплагіат

оприлюднення (частково або повністю) власних раніше опублікованих наукових результатів як нових наукових результатів;

тактика цитування

передається як непряма мова за допомогою сполучників згідно з, відповідно до, за...; називається конкретне джерело інформації або його автор

КРЕДИТНА освітня академічна мобільність

передбачає навчання з метою досягнення результатів навчання та/або відповідних компетентностей із/без здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (далі - кредити ЄКТС), що будуть визнані.

СТУПЕНЕВА освітня академічна мобільність

передбачає навчання за кордоном з метою здобуття певного рівня освіти, що дає такій особі право на отримання документа про фахову передвищу або вищу освіту в установленому законодавством порядку.

План дій для сприяння мобільності

план затверджений главами держав у Ніцці 14 грудня 2000 року.

раніше форми наукового спілкування поділялися

поділялися на формальні та неформальні.

академічні жанри поділяються

поділяються на ядерні (первинні) і периферійні (вторинні).

Декларація «Сильні університети для сильної Європи»

прийнята Європейською Асоціацією університетів (2005 р.)

перша хвиля активізації дослідницького інтересу до різних форм наукових комунікацій та соціальних зв'язків у науці.

припадає На 60-70-ті роки XX ст.

проект Європейської асоціації університетів «Розвиток міжнародної культури якості в європейських університетах»

проект став Вагомим інструментом, спрямованим на вироблення загального розуміння якості вищої освіти

Кодекс честі в академічному середовищі створений

професором Ніагарського університету Лінда Кідвел

академічне письмо

процес створення і оприлюднення наукового тексту.

З 1 вересня 2020 р. до 30 липня 2022 р. в Україні реалізовувався проєкт

реалізовувався «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»

тактика обґрунтування

реалізується за допомогою встановлення причиново-наслідкових семантичних відношень

Заохочувальна. Функції авторського права

спонукальна) функція полягає в тому, щоб заохотити автора здійснювати творчу діяльність.

Кодекси честі регламентують

регламентують нормативну і визначають ціннісну складові регулювання поведінки представників наукової або освітянської спільноти.

у Болонському процесі розрізняють

розрізняють два види академічної мобільності: - «вертикальну» як повне навчання студента в закордонному ВНЗ, - «горизонтальну» як навчання протягом обмеженого періоду (семестру чи навчального року).

Кодекс честі в академічному середовищі розуміється як

розуміється як документ, що містить сукупність норм і правил поведінки членів академічної громади, яких повинні дотримуватися всі без винятку її члени.

фальсифікація

свідома зміна чи модифікація вже наявних даних, що стосуються освітнього процесу чи наукових досліджень;

необ'єктивне оцінювання

свідоме завищення або заниження оцінки результатів навчання здобувачів освіти.

Анотація

стислий виклад будь-якого першоджерела (стаття, дисертація, реферат), коротка передача його суті. В ній перераховуються головні питання тематики джерела, у низці випадків характеризується його структура.

Об'єктом авторського права слід вважати

слід вважати не просто працю автора і не ідеї, висловлені автором, а твір, як комплекс ідей та образів, що отримали свій об'єктивний вираз в готовому творі.

тактика компаративного аналізу

спирається на прийом зіставлення фактів, подій, результатів, які прагматично зорієнтовані на додатковому переконанні читача в істинності наукової інформації.

"Академічна нечесність:кодекси честі та інші контекстуальні впливи"

статті 1993р

Наукова комунікація

створення обізнаності про наукові відкриття, створення інтересу до наукової діяльності, це формування розуміння процесів, що відбуваються в науковій сфері, з використанням можливостей медіа через проведення заходів»

2014-2015 рр. створено

створено Платформу Ради Європи з етики, прозорості та доброчесності в освіті

У своєму дослідженні Т. Пастернак підкреслює, що

стратегія, яку обирають учасники спілкування в тій чи тій комунікативній ситуації, передбачає застосування відповідної комунікативної тактики.

Як стверджує українська дослідниця М. Козолуп, академічна комунікація відбувається завдяки наступним складовим:

суб'єктам, об'єктам (цілі, мотиви, інтенції комунікантів) та засоби комунікації (академічні жанри як одиниці дискурсу).

Суб'єктивне значення

сукупність прав, які належать автору або його право наступникам у зв'язку зі створенням і використанням творів техніки, науки, літератури, мистецтва.

Авторське право

сукупність правових норм, на підставі яких виникають, змінюються чи припиняються відносини щодо створення та використання прав, пов'язаних з результатом певних видів діяльності.

Поняття соціальної мобільності введено в науку

у 1927 р. американським соціологом Питиримом Сорокіним.

Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу у КНУКіМ та його відокремлених підрозділах».

у 2019 р. з'явилося

Теоретико-методологічні засади формування академічної комунікативної компетентності представлені у працях

у працях Дж. Бріттона, Дж. Брунера, Д. Грейвса, Н. Микитенко, І. Річардса, К. Роджерса, Г. Стерна та ін.

епоха виникнення та становлення перших наукових академій та наукових спільнот

у середині XV-XVI ст.

наукова мова

це один із найбільш багатих різновидів мови.

будь-який академічний твір

це синергія фактів та думок

Академічна доброчесність — це

це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень».

Наукова стаття

це твір невеликого розміру, в якому автор наводить результати власного дослідження.

«brain waste»

чиста втрата висококваліфікованої робочої сили певною країною-експортером

С. Фаєрх і Дж. Каспер, які визначають комунікативну стратегію як

як усвідомлений план вирішення проблеми, досягнення певної комунікативної мети.

Поширення і водночас збереження культурних цінностей є

є одним із фундаментальних завдань, яке закріплено в міжнародних угодах.

комунікативна стратегія переконання

є однією із провідних у академічному дискурсі

Аргументація

є особливим видом інтелектуально-мовної діяльності


Related study sets

Leading Marines - Admin and Communication (The Promotion System)

View Set

US History I Unit VIII (Ch. 13-14)

View Set

BIO 3400 (Bush) - Exam 1-7 Questions - Mizzou

View Set

Chapter 23 Asepsis and Infection Control

View Set

ECON Exam 1, Exam 3, ECON Exam 2

View Set

AP Anatomy Final Exam Study Guide

View Set