теорія держави і права

Ace your homework & exams now with Quizwiz!

Влада

- це прояв організованої сили, заснованої на здатності одних суб'єктів нав'язувати свою волю іншим, тобто керувати ними.

методологія теорії держави і права

- це система методів пізнання загальних закономірностей виникнення, розвитку та функціонування державно-правових явищ і вчення про їх використання. ​

мононорми

- єдині, загальні для всіх членів первісної общини правила поведінки, за допомогою яких люди організовували спільну працю, розподіл продуктів, встановлювали процедури вирішення спорів, правила ведення міжплемінних війн, засади функціонування органів первісного самоврядування та ін.

родова община це

колектив людей, об'єднаний кровно-родинними зв'язками,спільністю майна і праці

Типологія держави

поділ усіх держав, що існували й існують, на великі групи - типи за їх найсуттєвішими ознаками (основні підходи до типології держави - формаційний та цивілізаційний).

звичаї

правила поведінки, що мають природну основу, склалися поступово (протягом життя декількох поколінь) і стали загальнообов`язковими внаслідок їх багаторазового повторення.

Теорія держави і права

це наука про основні, загальні та специфічні державно правові закономірності

традиційне право

це нормативна система, яка будувалася на звичаях, традиціях, міфах родового ладу

Державно правова закономірність

це об'єктивний, необхідний , суспільний в деяких умовах загальний і сталий зв'язок державно правових явищ , а також з іншими феноменами, які безпосередньо обумовлють якісну визначеність явищ, що проявляються в їх юридичних нормах

Функції держави

це основні напрями діяльності держави, які виражають її соціальну сутність і призначення в суспільстві.

державний суверенітет

це політико-правова властивість державної влади, що полягає у її верховенстві щодо всякої іншої влади всередині країни та її незалежності від усякої іншої влади за її межами.

Держава

це політико-територіальна організація публічної влади, що володіє суверенітетом, має спеціальний апарат управління і примусу, встановлює податки, здатна за допомогою права надавати своїм велінням загальнообов'язкової сили для всього населення країни та здійснює управління загальносуспільними справами.

наука

це система достовірних знань про об'єктивні закони розвитку природи, суспільства і людського мислення, які були набуті в перебігу розвитку цивілізації ​

юридична наука

це система об'єктивних, соціальних знань і закономірностей права і держави

методологія юридичної науки

це система підходів, методів, прийомів і операцій наукового дослідження, а також вчення (теорія, наука) про їх використання в дослідженні державно-правових явищ.

історичний тип держави

це система суттєвих рис, притаманних усім державам, економічною основою яких є певний тип виробничих відносин, що виражають соціальну сутність і соціальне призначення держави.

історичний тип права

це сукупність суттєвих рис, притаманних усім правовим системам, які спираються на певний тип виробничих відносин і відповідний тип держави та виражають соціальну сутність і спрямованість правового регулювання.


Related study sets

BIO 314 Exam 2 Atempt 1 & Atempt 2

View Set

Topic 11 Lesson 1 Non-renewable energy resources

View Set

AUTT 2200 Final exam study guide

View Set

Chapter 3: Hereditary Influences on Health Promotion of the Child and Family

View Set