Įžymybių industrija - Egzaminas

अब Quizwiz के साथ अपने होमवर्क और परीक्षाओं को एस करें!

Televizijas ir internetas.

„Internetas nenužudė televizijos; jis iš tikrųjų tapo geriausiu draugu". • Dabar norint pažiūrėti kokią nors televizijos laidą, serialą ar filmą nėra būtina sėdėti prie televizoriaus ir žiūrėti būtent tuo metu. Televizijos programas galima pasiekti per internetą ar išmaniuoju telefonu• Ši galimybė leidžia peržiūrėti norimas televizijos programas patogiausiu būdu ir metu.• Mobilieji ir planšetiniai įrenginiai leidžia mums pasiekti, televiziją bet kada ir kur tik norime.• Atsiradus skaitmeninei televizijai, atsiranda funkcija, kai žiūrovas gali atsisukti, įsirašyti, peržiūrėti keletą kartų norimą programą.• Taip pat televizijos kanalai turi mediateką, į kurią yra keliamas įvairus turinys, kurį galima pasiekti netgi per mobiliuosius įrenginius.• Iš esmės keičiasi ir plečiasi televizijos samprata ir ribos. Televizijos stotys bendrauja su auditorijomis naudodamos specialias socialines medijas: „Facebook", „Twitter", Youtube ir kt• Televizija persikelia į socialinius tinklus: kuriamos naujos internetinės TV laidos.• Yra galimybė tapti aktyviu TV žiūrovu pvz galimybė pareikšti savo nuomonę apie konkrečios laidos turinį, pramoginę laidą ar jos dalyvius arba skaityti draugų ar bendraamžių parašytas pastabas• Socialinių tinklų ir televizijos sąveika perkelia televizijos žiūrėjimą į kitą lygį - dar labiau išplečia televizijos žiūrėjimo, komunikacijos ir dalyvavimo galimybes.• Televizija tampa visiems labiau prieinama, atsiranda tikimybė, kad televizijos laidą peržiūrės daugiau žmonių dėl laidos fragmentų pasidalijimo socialinėje erdvėje.• Siekdami išlaikyti auditorijos dėmesį televizijos laidų kūrėjai yra priversti įveikti keliamus iššūkius ir išlaikyti savo auditoriją. (dažnai tam pasitelkiamos TV Šou laidos)

Apibrėžkite internetinių įžymybių - influencerių kūrybinės ir rinkodarinės veiklos principus / tikslus socialinėje erdvėje. Kokią įtaką nuomonės lyderiai turi prekės ženklui?

-

Apibūdinkite įžymybių kultūros kaip reiškinio pagrindinius ypatumus.

-Įžymybių kultūra tai „kultūra, kurioje šlovė ir žinomumas yra svarbiausia", - „Įžymybių kultūra tai medijų kultūra". Įžymybių kultūros plitimą ir įsitvirtinimą stipriai paskatino žiniasklaida ir medijos. - vieni tyrėjai pabrėžia įžymybių kultūros ekonominį ir komercinį matmenį, <..> įžymybių kultūra iš esmės susijusi su įžymybėmis, kurios reklamuoja ir skatina vartojimą prekių ir pati įžymybė save parduoda kaip prekę. Taigi įžymybių kultūra stipriai orientuota į įžymybių kūrimą ir vartojimo skatinimą; - kiti teigia, kad įžymybių kultūra turi ir religines dimensijas, nes gerbėjai savo didvyrius-įžymybes dievina panašiai kaip religiniai garbintojai; - dar kiti mokslininkai teigė, kad įžymybių kultūrą valdo „celebrity logika" nors dar nėra iki galo ištirta kokia yra ši „logika", tačiau regimas stiprus jos poveikis socialinėms sritims (politikai, švietimui, sveikatos sektoriams ir t.t.).

Nurodykite, kokie yra įžymybių žinomumo statuso rodikliai? Pristatykite įžymybių matavimo reitingus, koks jų tikslas? (pvz., David Brown index" (DBI), „E-Score" ir t. t

-pagal gerbėjų/ sekėjų būrį (jų skaičių) (ypač aktualu influenceriams) -Matomumas pagal vardo sklaidos intensyvumą žiniasklaidoje ir socialinėje erdvėje; -Atvaizdo populiarumas/paplitimas: pagal vaizdų/nuotraukų gausą žurnalų viršeliuose, -paieškos rezultatų skaičiai interneto sistemoje (pvz google) ir t.t.. - uždirbamas kapitalas „celebrity capital"; - Pelnas (kapitalas), kurį gali uždirbti įžymybė užsakovui (pvz aktorius naujam kino filmui, arba žvaigždės dalyvavimas TV laidoje ir t.t) - pagal įsitraukimą į įvairias labdaros veiklas ir nepelno siekiančias organizacijas ''celebrity do- gooding'' „Q Score" ( Q-Rating) - Jungtinėse Valstijose naudojamo prekės ženklo, įžymybės, įmonės ar pramogų produkto (pvz., televizijos laidos) žinomumo ir patrauklumo įvertinimas. • David Brown index (DBI) the celeb trust index • „E-Score" ( or a buying power score)

„FAME CYCLE" - žinomumo ciklas.

-paprasti žmonės, kurie nori tapti žinomi laidos pagalba; -jau žinomi žmonės norintys išplėsti savo žinomumą; -žinomi žmonės norintys pasidaryti sau reklamą; -norintys pakeisti savo įvaizdį; -tie, kurių šlovė jau praėjo, bet jie nori atnaujinti savo žinomumą. FAME CYCLE II • Pre-celebrity - tai paprasti žmonės, kurie eina į Realybės šou laidas norėdami susikurti savo žvaigždės įvaizdį ir kartu tikėtis finansinės sėkmės • Proto-celebrity - tai jau žinomi žmonės norintys išplėsti savo žinomumą; žmonės, kurie ką tik pasirodė vienoje TV laidoje ir veržiasi į kitą norėdami dar labiau plėsti savo žinomumą; arba žmonės, žinomi tik vienoje šalyje, bet vykstantys į kitą TV laidą ir bandantys išgarsėti kitoje šalyje; • Promotional celebrity - tie, kurie aktyviai dirba savo sferoje (pvz. aktoriai, mados specialistai, TV žinių pranešėjai), bet jie nebūtinai yra žvaigždės. t.y. mes juos žinome, bet įžymybėmis nevadiname. Tokie žmonės dažniausiai dalyvauja tam, kad pakeltų savo žinomumą arba nori reklamuoti savo save, savo organizaciją/ laidą, kurioje dirba. FAME CYCLE III • Proper celebrity - yra tie, kurie sėdi savo šlovės viršūnėje. Jie yra visiems gerai žinomi. Jie niekada TV realybės laidose nepasirodo kaip dalyviai, jie dalyvauja kaip svečiai, teisėjai ar mokytojai, taip parodydami ir nubrėždami skirtumo liniją tarp tų, kurie jau tiek daug yra pasiekė ir tų, kurie trokšta būti kaip jie. (pvz. X Faktorius teisėjai ir dalyviai) • Re-purposed celebrity - įžymybės, kurios nori save re-brandinti. (pvz įžymybė nori parodyti save naujoje srityje). Taip pat, tai skirta žvaigždėms, kurių reputacija nukentėjusi dėl kokio nors skandalo ir jos nori pakeisti nuomonę apie save. ir t.t. • Post-celebrity - celetoidai celetoid - jie pamiršti, ir nebėra įžymūs kaip buvo anksčiau, todėl tikisi, kad dalyvavimas TV šou primins žmonėms apie juos ir vėl pakels jų reitingus. Žinomumas sukasi ciklo principu ir žinomumas yra „rizikinga loterija". Dalyvavimas TV šou nebūtinai neša sėkmę jei nori re-brandintis, save pareklamuoti ar apskritai - išgarsėti - nuėjęs į TV šou gali savo tikslo ir neįgyvendinti.

Paanalizuokite emocijų valdymo strategijas: kur ir kada / kodėl svarbu įžymybei valdyti emocijas?

-Įžymybės vadovaujasi kultūrinėmis „emocijų valdymo taisyklėmis" jos turi parodyti tik tas emocijas kurių iš jų laukia visuomenė atitinkamose situacijose. Taip pat įžymybė siekia sužadinti tas emocijas ir jausmus, kurias tikslingai pasirenka kaip įvaizdžio formavimo priemonę. - Nustatyta, kad vartotojai dažniausiai renkasi su kokiais prekių/ paslaugų brand'ais norime turėti reikalų pagal tai, kiek jie gali patenkinti mūsų emocinius poreikius ( pvz dažnai per vizualinius simbolius ir sąsaja su įžymybės asmenybe; ar klientų aptarnavimo lygmenyje ). - Įžymybė bus populiari ta, kuri gebės generuoti tas emocijas, kurių iš jos tikisi sekėjai.

Kaip keičiasi įžymybės sąvoka / samprata Antikoje, Viduramžiais ir Naujaisiais amžiais/ modernizmas?

Antika - Graikų kultūroje vyrauja religiniai ir mitiniai herojai (pvz Prometėjas pagrobiantis žmonėms ugnį.) Romėnų laikas herojais buvo laikomi gladiatoriai laimėję kovą. Karo vadai (istoriniai herojai) pvz: Aleksandras Makedonietis arba Imperatoriai (pvz Julijus Cezaris). Antikoje galime paminėti garsiuosius filosofus Sokratą, Aristotelį, Platoną ir kt. Jie buvo plačiai visuomenėje žinomi/pripažinti ir turėjo savo mokinių/gerbėjų ratą. Senovės Graikijoje itin garsūs buvo sportininkai. Pirmasis toks vardas, įrašytas į Graikijos istorinius šaltinius, yra Koroibas iš Elio, kuris laimėjo kovas pirmosiose olimpinėse žaidynėse 776 m. pr. Kr Viduramžiai - Herojus įgyją ryškų religinį (religinio lyderio) aspektą. Nuo KRISTAUS GIMIMO JO VARDU DATUOJAMA NAUJA ŽMONIJOS ERA, Jo atvaizdas iki šiol sulaukia daugybės mokslininkų istorinių diskusijų. Jėzus Kristus neabejotinai yra pats įtakingiausias asmuo per visą žmonijos istoriją. Šiuo metu 2019m skaičiuojama apie 2,2 mlrd. žmonių kurie teigia, kad šiandien Jėzumi seka, Juo tiki ir savo gyvenimus orientuoja į Jėzaus gyvenimą. „Jėzus yra giliausia įžymybė, su kuria susidūrė senovės pasaulis. Beveik visur, kur Jėzus eina Evangelijoje pagal Morkų, minios jį gaubia. Žmonės siekia Jį paliesti, Jo klausytis, Jį sekti." Dangiška šlovė, Šlovė - amžina, kaip malonė kaip Dievo dovana. Dvasinės vertybės, Garbinamas Dievas, Ikonos Dievo ir šventųjų atvaizdai, Dėmesys Dievui, Svarbu žmogaus širdis, jo intencijos. Tarnystė - Meilė Dievui ir artimui neatlyginamai, Religinė visuomenė, Filantropija;. Viduramžiais taip pat garbinami buvo ir visi šventieji (Kanonizuoti), Yra Mergelė Marija, ir daugiau nei vienas tūkstantis kanonizuotų šventųjų. Taip pat įžymybėmis viduramžiasi buvo laikomi: Karaliai ir karalienės • Kilmingi dvarininkai ir didikai • Riteriai ir karo vadai • Karaliai buvo žmonių garbinami. • Riteriai įkvėpdavo jaunuolius žygiams ir kovoms. Naujieji amžiai / modernizmas - Individualaus menininko kultas atsirado italų renesanso metu dėl jų išskirtinio profesinio statuso, kūrybinių gebėjimų. Pasaulyje pramogų verslo simboliu tampa Holivudas. 20 amžiaus trečiame dešimtmetyje pramogų simbolis ir visos Amerikos simbolis, kultūros ir identiteto dalis (Holivudas JAV). Senovės Antikoje daugelis žmonių, siekė šlovės smurtaudami ir kariaudami, rodydami savo galią nes tik toks būdas tapti garsiam jiems buvo žinomas. Holivudas sukūrė ištisą industriją kaip žinomumą pagaminti/sukurti ir jį paversti su ekonomine verte ir pelnu. Ispanų dailininkas genijus Pablo Picasso ir Salvador Dali yra įvardijamos kaip pirmosios žymiausios XX a. meno žvaigždės. Šlovė laikina priklausoma nuo kitų žmonių nuomonės, turimo dėmesio, turimų materialinių gėrybių ir pasiekimų; • Materialinės vertybės; • Garbinamas žmogus- įžymybė; • Ikonos (įžymybės ir jų atvaizdai); • Dėmesys į žmogų; • Svarbu žmogaus išorė, sukurtas įvaizdis; • Verslas, industrija, komercija; • Sekuliarios visuomenė iškilimas; • Filantropija;

Apibrėžkite įžymybės asmeninio prekės ženklo kūrimo strategijas? Kas sudaro ( su kuo yra susijęs) įžymybių asmeninis prekės ženklas?

Asmeninis brendas yra glaudžiai susijęs su asmens tapatybe/ asmens įvaizdžiu, kuris skatina tam tikrą emocinį atsaką sekėjui ar auditorijai, perduoda tam tikrą žinią apie savybes ar vertybes. Įžymybių asmeninį prekės ženklą sudaro: Vertybės/ pasaulėžiūra, Prekės ir paslaugos, kurios susiję su įžymybės vardu/ bei jų kokybė, Išskirtinės savybės / kompetencijos/Kūrybiniai talentai/ pasiekimai, Komunikacija, Parašas/ Logotipas, Prekės ženklai/ Brendai, kuriuos remia/ reklamuoja/ patvirtina įžymybė, Nekomercinės filantropinės veiklos, Draugai/pažįstami/ ryšiai.

Aptarkite, į ką orientuotas muzikos atlikėjo asmeninio prekės ženklo formavimo modelis: pristatykite svarbiausius keturis elementus?

Asmeninis prekės ženklas muzikos industrijoje: leidžia atlikėjui išskirti save iš konkurentų; didėja atlikėjo uždarbis, kadangi vardo matomumas (būnant lyderiu) profesinėje veikloje, suteikia teisę reikalauti didesnio atlygio; pelnas generuojamas ir iš kitų komercinių veiklų; pritraukiami naudingi žmonės ir žiniasklaidos dėmesys; įgyjamas didesnis populiarumas ir pripažinimas; suteikiama papildoma vertė atlikėjo vykdomai muzikinei veiklai; žiūrovai ir fanai tampa ne tik muzikos klausytojais, bet ir potencialiais prekių/produktų vartotojais (kuriuos jie reklamuoja, arba kurių vardu yra ženklinami) Svarbiausi elementai: Vardas, balsas, išvaizda, elgesys.

Kokios yra įžymybių krizių komunikacijos strategijos?

Atsiprašymas - Gailesčio/užuojautos skatinimas - emocijų demonstravimas, apeliavimas į sąžinę, moralę, vertybes; (pvz tai buvo meilė) stengiamasi sumažinti atsakomybę dėl įvykusio skandalo, neigiami blogi ketinimai, pabrėžiamas nekontroliuojamas įvykių pobūdis, taip kai siekiama sumažinti skandalo mastą. • Neigimas kaltės neigimas, apkaltinamas kaltintojas. Pagrindinė visuomenei siunčiama žinia - skandalo nėra. Šią žinią individai grindžia racionaliais argumentais, faktais, sustiprindamas atvirumą • Grasinimas ( gali būti naudojami teisiniai veiksmai) arba grasinantys teiginiai; • Vengimas/ ignoravimas, komentarų vengimas, „tylos siena" dingimas iš socialinių tinklų; • Provokavimas, „staigus dingimas" „pėdsakų mėtymas", motyvų dengimasis gerais tikslais, nuomonės kaitaliojimas • Pasiteisinimas savo įvaizdžio vertės stiprinimas, kritikos atrėmimas, atsakomybės perkėlimas kitam, „ieškojimas kitų kaltų, kaltės perkėlimas; • Pripažinimas: finansinis kompensavimas, atsiprašymas, • Įsiteikimas, kai nukentėjusieji raminami dovanomis ir kompensacijomis.

Kokius pokyčius įžymybių industrijoje įtakoja internetas / socialiniai tinklai?

Atsiradusios galimybės kurti ir dėti turinį/nuotraukas į socialinius tinklus išpopuliarino naują įžymybių atsiradimo techniką, kai socialinių tinklų pagalba pritraukiama, auginama ir palaikoma sekėjų auditorija. Formuojasi internetinės įžymybes kaip nuomonės lyderiai ir nuomonės formuotojas ar influenceriai, kurių veikla labai glaudžiai susijusi su jų raiška socialiniuose tinkluose bei sekėjų skaičiumi.

Kas yra brendas? Kokia jo reikšmė / kodėl jis svarbus?

Brendas - tai daugybė kylančių emocijų ir asociacijų, žmogui, paminėjus žinomą įžymybės vardą ar pirkėjo vaizduotėje, paminėjus ar pamačius produkto pavadinimą. Brendas - tai vartotojo nuomonė, jausmas, emocijos, patirtis ir įvairios asociacijos apie produktą/prekę, paslaugą, organizaciją ar asmenį/įžymybę. „Brendas" yra stiprus tuomet, kai sukelia stiprias emocijas ir asociacijas, kurios ilgam lieka sąmonėje...ir vėliau remia pasirinkimą. Brendas atlieka svarbią funkciją formuojant asmeninį įžymybių įvaizdį. Pvz.: vairuodami BMW, naudodami Apple technologijas ar net gerdami Coca-Cola, žmonės atskleidžia tam tikrą savo socialinį statusą. Logotipas ant rankinės, laikrodžiai Rolex, kuriuos turi žmogus, suteikia žmogui tam tikrą socialinę poziciją stiprina jo paties asmens brendą.

Įvardykite, kokios yra mokslinės įžymybių industrijos tyrinėjimo perspektyvos: pateikite įžymybių apibrėžimus, remdamiesi skirtingomis mokslinėmis disciplinomis.

D. Boorstin (1975) vienas pirmųjų pateikia tokį apibrėžimą. „Įžymybės tai žmonės, kurie yra žinomi tik dėl savo žinomumo <.>" Būti įžymybe šiuolaikinėje medijų visuomenėje nebūtinai reiškia, kad tas žmogus turi daugiau talentų, įgūdžių, intelekto ar kitų dovanų nei vidutinis asmuo - tai tik reiškia, kad pirmasis iš jų buvo sėkmingiau supakuotas, reklamuojamas ir pateiktas „alkanoms masėms."good promoting yourself". „Celebrity Studies" Nurodoma, kad įžymybė tiesiog neegzistuoja izoliuotai, ji gyvuoja nuolatinėje „tarpininkavimo erdvėje". Taigi siekiant suvokti, ištirti įžymybės prasmes, reikia remtis tarpdisciplininiais metodais, istoriniais laikotarpiais ar tautiniais//kultūriniais kontekstais. (Danielis Boorstinas) „Įžymybė yra asmuo, gerai žinomas dėl savo žinomumo" • Įžymybė yra garsus ar gerai žinomas asmuo. • Įžymybė kaip asmuo, tapęs paklausia preke. • Įžymybė - kino studijų, bulvinės žiniasklaidos ir viešųjų ryšių ekspertų produktas//kūrinys. • Įžymybė kaip efektyvi komunikavimo priemonė/strategija ir rinkodaros dalis. • Įžymybės kaip kultūrinis reiškinys. • Įžymybės ir jų sekėjai kaip patologija. • Įžymybės kaip ideologijos nešėjos (religinės, politinės).

Tradicinio herojaus/ didvyrio ir modernios įžymybės kaip herojaus palyginamoji kritinė analizė.

Didvyris gali būti apibūdinamas kaip žmogus, žavintis pasiekimais ir kilniomis savybėmis, kuris sukūrė idėjas ar objektus, turinčius didelę ir ilgalaikę reikšmę visuomenei, ir gali būti gerai žinomas, o įžymybė yra kažkas, kuris yra žinomas ar dėl įvairių priežasčių, gali būti suvokiama kaip kurianti komercines idėjas ar produktus, kurie turi mažą arba didelį poveikį visuomenei. Graikiškas žodis, reiškiantis didvyrį, reiškia tą, kuris siekia ginti ir tarnauti, taip susiejant didvyrio vaidmenį su noru pasiaukoti, kas būtų naudinga kitiems. Ir jeigu didvyriai veikia kovoti už visuomenę, tai Didvyris gali būti apibūdinamas kaip žmogus, žavintis pasiekimais ir kilniomis savybėmis, kuris sukūrė idėjas ar objektus, turinčius didelę ir ilgalaikę reikšmę visuomenei, ir gali būti gerai žinomas, o įžymybė yra kažkas, kuris yra žinomas ar dėl įvairių priežasčių, gali būti suvokiama kaip kurianti komercines idėjas ar produktus, kurie turi mažą arba didelį poveikį visuomenei įžymybės gyvena tik sau ir kovoja tik už save. „Didvyris buvo Didelis žmogus, įžymybė yra tik DIDELIS vardas." Didvyriai garsėja didžiuliais drąsos darbais arba išskirtiniais pasiekimais, reikalaujančiais meistriškumo ir tvirtumo, o įžymybės garsėja savo populiarumu, skandalais, ir dažnai tik išoriniu patrauklumu. Herojai savo prigimtimi nesiekia atkreipti dėmesio į save dėmesį „jų darbai/žygdarbiai kalba už juos". Priešingai, įžymybė yra sukurta žiniasklaidos ir nuolat reikalauja dėmesio, ji turi nuolat išlaikyti tam tikrą įvaizdį, kuris dažnai nesutampa su jos realiu gyvenimu, vertybėmis ir asmenybe. Įžymybės statusas pasižymi nestabilumu ir dviprasmiškumu. Nes Įžymybės statusas priklauso nuo visuomenės dėmesio, o didvyrio - ne. Boorstinas (1961 m.) nurodė, kad populiariosios žiniasklaidos augimas lėmė socialinį perėjimą nuo tradicinių didvyrių prie įžymybių. Kad išgarsėtų, įžymybei nereikia pasiaukoti. Tradicinius didvyrius, (pavyzdžiui, religinius, politinius ir karinius lyderius) pakeitė linksmintojai (pramogų verslo atstovas).

Įžymybių psichologiniai tyrinėjimai: kodėl žmonės yra linkę sekti / domėtis įžymybėmis? Kokie yra trys „įžymybių garbinimo" lygmenys?

Domėtis ir sekti įžymybes (žiūrėti į jos atvaizdus) daugeliui žmonių yra pramoga ir laisvalaikio praleidimas. Skaityti, domėtis arba sekti įžymybę, dalintis informacija/naujienomis apie ją suteikia malonumą ir audrina vaizduotę, intensyvina potyrius ir praskaidrina kasdienius išgyvenimus. Dauguma žmonių trokšta tokių pačių vertybių ir gyvenimo būdo kaip ir įžymybės, nes jie turi pripažinimą ir yra vertinamos kaip sėkmingos asmenybės. Daugelis asmenų garbina įžymybes, norėdami pabėgti nuo gyvenimo rutinos, paslėpti savo silpną psichologinę būklę, jaustis stipresniais. Švelniausias įžymybių garbinimo lygmuo - tai pramoginis - socialinis lygmuo Jis skatina žmogų įsitraukti į įžymybių sekimą kaip pramoginę veiklą. Žmonėms patinka įžymybes aptarinėti su draugais - tai vienas iš jų kasdienių įpročių ir malonumą teikiančių pomėgių. Domėjimasis garsenybėmis nepastovus ir fragmentiškas (skaitymas, žiūrėjimas, atsitiktinis naujienų sekimas). Antrasis, jau gilesnis, lygmuo - intensyvus asmeninis Šiuo atveju domėjimasis įžymybėmis susijęs su noru sužinoti kuo daugiau apie įžymybės privatų asmeninį gyvenimą. Šis lygmuo fiksuojamas tada, kai žmonės rodo didesnį susidomėjimą įžymybėmis, negu turėtų. Šiame santykyje apie garsenybių gyvenimą galvojama dažniau, apie juos diskutuojama su kitais asmenimis - domėjimasis įžymybėmis tampa pomėgiu, užimančiu didelę dalį laisvalaikio. Giliausias lygmuo - ribinis-patologinis Kraštutinė- ribinė garsenybių garbinimo forma byloja apie ūmesnę, patologinę maniją, kuri ilgainiui gali virsti persekiojimu ar eroto- manija. Kuriami para-socialiniai santykiai, kurie paremti klaidingu įsitikinimu, kad esama realių santykių su konkrečia įžymybe. Tai lemia klaidingą tikrovės pojūtį, jog gerbėjas pradeda įsivaizduoti jog pažįsta įžymybę bei turi su ja artimų kontaktų. Asmuo susitapatina su garsenybės laimėjimais ir nesėkmėmis, išgyvendamas jas kaip savo. Dažnai pastebimas ekstremalus elgesys - įžymybės persekiojimas, obsesijos (nuolatinės mintys apie garsenybę), kas gali privesti prie savižudybės.

Kokie yra Realybės šou projektų formatai: glaustai pristatykite. Kas lemia TV realybės šou projektų populiarumą?.

Formatai: • Drama • Humoristinis (gero vakaro šou) • Ekstremalių išbandymų • Žvaigždžių ugdymo programos • Žaidimai • Erotinis-pramoginis tipas (pasimatymai, meilės Šou) • ir t.t. Populiarumas: • Projekto idėjos originalumas • Projekto temos aktualumas • Įtaigus laidos anonsas • Laidos transliavimo laikas • Aplinkinių įteigta nuomonė • Žiūrovų žiūrėjimo įpročiai (pvz tęstinis projektas) • Laidos vedėjas, jo bruožai, žinomumas, charizma • Dalyvių asmenybės bruožai, išorinis patrauklumas • Laidos dalyvių žinomumas ir populiarumas. • Laidos dalyvių gebėjimas kurti skandalus ir/ar kitaip stimuliuoti žiūrovų dėmesį.

Kokie yra svarbiausi įžymybę apibrėžiantys kriterijai?

Įžymybės vardas//veidas yra lengvai identifikuojamas/atpažįstamas; · tai asmuo, kuriam medijos ir visuomenė skiria daug dėmesio; (tam būtinos apgalvotos strategijos) · tai asmuo kuris patenka į aukštas vietas įvairiose reitinguose; turi daug apdovanojimų//nominacijų · tai asmuo kuris pasižymi tam tikra socialine ir kultūrine galia; · geba generuoti tam tikrą pridėtinę finansinę vertę; · tai toks asmuo, kuris geba daryti poveikį visuomenei.

Pateikite įžymybių klasifikaciją

Įžymybių klasifikacija - žvaigždės · Yra žymūs ir garsūs dėl savo talentų Įžymybės klasifikacija - celetoidai · Kurie yra žinomi ir garsūs tik labai trumpą laiką Įžymybės klasifikacija: Nišinės įžymybės · Yra garsūs ir žinomi kaip konkrečios srities specialistai Įžymybės klasifikacija: nuomonės lyderiai arba influenceriai Politinės įžymybės Akademinė įžymybė Įžymybės klasifikacija - skaitmeninės/ virtulios žvaigždės Įžymybėsklasifikacija - Celeatoriai · Išgalvoti (dažnai herojiški) literatūros, komiksų, kompiuterinių žaidimų, animacijos, kino filmų personažai Gyvūnai žvaigždės

Panagrinėkite transformacijos reikšmę įžymybių industrijos kontekste.

Kintantys XXI a. komunikacijos kontekstai lemia naujus procesus, kurie transformuoja tradicines medijų struktūras, formas bei visą jų veikimo logiką. Galima teigti, kad medijų auditorijos ir besiformuojančios medijų naudojimo praktikos tampa pagrindiniu medijų kraštovaizdžio kaitos veiksniu. Auditorijos turi kur kas daugiau galimybių pasirinkti, o naujoji aplinka performuoja medijų naudotojų aktyvumą. Išryškėja daugybė naujų medijų auditorijų virtualaus kūrybinio aktyvumo aspektų, atsiranda naujų saviraiškos, retorinių strategijų naudojimo, socializacijos bei alternatyvaus turinio pateikimo galimybių

Įžymybės vardas + prekinis ženklas: kokios šios komercinės sąjungos tikslas (-ai); nauda; galimybės; rinkodaros kūrimo strategijos ir t. t

Komercinės sąjungos tikslas: Parduoti kuo daugiau prekių, jas populiarinti. Nauda: Įžymybei didelis pelnas, jos prekino ženklo vartotojams nauda , gaminamos prekės, kurias jie naudoja kasdieniniame gyvenime. Galimybės: Augti, plėsti savo auditoriją, prieš plečiant reikia ją geriau pažinti, kad galėtum suprasti kokią prekę galėsi geriau parduoti ir taip plėsti savo verslą. Kūrimo strategijos: Vis dėlto, visiems vis labiau suvokiant asmeninio prekės ženklo svarbą, vienas dalykas dažnai yra vis dar pamirštamas. Tai - turinio strategija. Tiesa ta, kad turinys neabejotinai yra vienas svarbiausių prekės ženklo sudedamųjų dalių - būtent jis priverčia žmones susidomėti bei, galiausiai, investuoti į Tave ir Tavo paslaugas. Turi pažinti savo auditoriją, išsirinkti tinkamas socialinių medijų platformas, brainstrom ir raktinių žodžių paieška, bei turi atrasti savo išskirtinį bruožą, kodėl pirkėjas turi pirkti būtent pas tave , o ne pas tavo konkurentus.

Pasvarstykite kokie kultūriniai, socialiniai, ekonominiai reiškiniai/įvykiai turėjo įtaką įžymybių kultūros augimui?

Kultūriniai - Ne paslaptis, kad kultūra nuo Antikos laikų iki dabar pasikeitė. Antikoje kultūra buvo įvairūs sportiniai renginiai, olimpinės žaidynės, kurios talpindavo net iki 50'000 žmonių gladiatorių arenos, tad įžymybės buvo vyrai, kurie rungėsi ir buvo sportininkais. Laikui bėgant keitėsi ir kultūros samprata, viduramžiais buvo atsiremta į tikėjimą ir religiją, tad pradėta ieškoti naujų herojų/įžymybių juos sekti, garbinti, iš jų mokytis ir būti panašiems. Šiuolaikiniame pasaulyje kultūra maišosi ir vis atsiranda naujų kultūros suvokimų, tad ir todėl atsiranda dar daugiau naujų tos srities įžymybių Socialiniai - Laikui bėgant atsirado ir daugiau socialinių vaidmenų ir pareigų, kilo didesnis susidomėjimas jais. Antikos laikais čia labiausiai iškilo filosofijai, kurie reiškė socialinę informaciją, mokslą ir patarimus jų pasekėjams. Viduramžiais čia gan svarbų vaidmenį užėmė šalių karaliai/imperatoriai/kunigaikščiai, kai buvo būtina pasirinkti kokį politinį ir socialinį statusą pasirinkti ir kurią valdymo sistemą ir vadovą palaikyti ir jį sekti kaip savo herojų. Šiandien socialiai turime dar daugiau įžymybių, kurie remia skirtingas socialines idėjas, tad žmonės dažnai kas jiem labiausiai priimtina seka ir bando gyventi pagal šias įžymybes. Ekonominiai - Ekonomika dar vienas labai svarbus reiškinys, įžymybių kultūros augimui. Antikoje nepasiturintys gyventojai turėjo herojus, kurie buvo pasakojimai legendų ir mitų, labiau ekonomiškai stabili gyvenotojų herojais tapo gladiatoriai ir sportininkai, į jų šventes žmonės vyko stebėti gyvai, palaikė ir gerbė už drąsą ir ryžtą. Taip pat žmonės, kurie tuo metu turėjo pinigų galėjo vykti ir įvairiausius teatro renginius rengiamus koliziejuose, kuriuose taip pat vaidino to amžiaus garbingi ir žmonių mėgiami aktoriai. Laikui bėgant ir ekonominiai padėčiai gerėjant vis labiau ir labiau plėtėsi įžymybių kultūra, kai žmonės mokėdavo pinigus, kad gyvai nuvykti juos pamatyti, pasiklausyti ar pažiūrėti jų talentų, ar kalbos.

Paanalizuokite „Celebrity do-gooding" ar tai yra įžymybių savireklama, ar šiose karitatyvinėse/ socialinėse veiklose slypi filantropiniai motyvai?

Manau, kad šių įžymybių (Bezono, Geitso, Musko) veikloje slypi filantropiniai motyvai, nes savo išradimus jie dalina žmonėms, kad ir gauna už tai pinigus, tačiau dalį pelno atiduoda kitiems. Įžymybės aktyviai užsiima socialinėmis problemomis, kad išsaugotų (arba susigrąžintų) savo šlovę. ▪ Įžymybių įsitraukimas į labdaringas veiklas yra prestižo reikalas, nes šio kriterijaus buvimas tampa svarbiu įžymybės bruožu, kuris pabrėžia jos socialinį statusą. Tai skatina kuo daugiau įžymybių įsijungti į visuomenines veiklas dėl labai egoistinių motyvų, kas gali sukelti viešą skepticizmą, kvestionuojant įžymybės nuoširdumą ir jos tikrąsias vertybes. Dažnai įžymybės taip siekia demonstruoti savo turtą ir galią. ▪ Atlikti tyrimai rodo skepticizmą, nes trisdešimt procentų respondentų šį reiškinį pavadino „savireklama" nurodydami tai kaip pagrindinį įžymybių motyvą įsitraukti į tarptautinę pagalbą skurstantiems ar kita ne pelno siekiančias organizacijas .Būtent šiuo atveju įžymybės pranešimas gali būti atstumiantis ir sulaukti priešingos visuomenės reakcijos negu tikėtasi. Todėl komunikacijos specialistai yra perspėjami, kad vienas iš būdų išvengti šių spąstų - organizacijoms pasirinkti įžymybes, kurias plačioji visuomenė laiko nuoširdžiomis šioje veikloje ir jų gyvenimo būdas atitinka minėtas vertybes. ▪ Tyrimas atskleidė, kad visuomenė vertina, teigiamai tas įžymybes, kurios turi asmeninį ryšį su priežastimis (pvz kilę iš minėto rajono, arba turėjo problemų su alkoholiu, narkotikais ir t.t

Pristatykite, su kokiomis subindustrijomis siejasi įžymybių industrija?

Pramogų industrija - teatras, muzikinės salės, šokių salės, sporto arenos ir kino studijos Komunikacijos industrija - laikraščiai, žurnalai, radijas, televizija, internetas ir filmaiReklamos industrija - viešųjų ryšių agentūros, reklamos agentūros, reklamos vadybiniai ir agentai, rinkodaros (rinkos) tyrimo firmos; Atstovavimo (reprezentavimo) industrija - agentai, prodiuseriai, asmeniniai vadybininkai ir rėmėjai. Mados (įvaizdžio) industrija - kostiumai, plaukų stilistai (kirpėjai), drabužių dizaineriai, kosmetologai ir kiti grožio konsultantai;Lavybos (koučingo) industrija - muzikos, šokių, retorikos ir kūno modeliavimo mokytojai ir treneriai; Teisės ir verslo paslaugų industrija - teisininkai, buhalteriai, investicijų konsultantai (teikia teisinės apskaitos ir investavimo patarimus) Palaikymo industrija - suvenyrai, žaidimų, žaislų, atvirukų gamyba ir t.t

Kokios yra įžymybių industrijos ir pramogų industrijos / pramogų sąsajos?

Psichologų teigimu, žmogus iš prigimties linkęs pramogauti ir atsipalaidavimas vienas iš būtinų fiziologinių poreikių. Malonumo jausmo siekimas vienas iš svarbiausių žmogaus gyvenimo tikslų, kas siejama su laimės pojūčiu. (hedonistinė, eudaimonistinė motyvacija) Šis aspektas glaudžiai susieja įžymybes ir pramogų industriją

Įžymybių skandalai kaip komunikacijos strategija siekiant žinomumo: skandalų priežastys ir kaip skandalas gali paveikti įžymybės prekės ženklą?

„Skandalų strategija" kelia akivaizdžią komercinę riziką, tačiau atlikti tyrimai dar kartą patvirtina, kad moralę peržengiantys skandalai gali būti naudingi, kai kurių įžymybių karjerai. • Tyrimai rodo, kad įžymybės ir skandalo santykis būtų vertinamas kaip strateginis komunikacijos ir įvaizdžio formavimo konstruktas: • Įžymybės turi atnaujinti savo populiarumą beveik kasdien, jis niekada nebūtų statiškas, todėl visos naujienos greitai pasimiršta ir būna padengiama naujomis žiniomis , kurios leidžia toliau formuoti nuomonę iš naujo. • Tai priveda prie to, jog skandalai yra suvokiami kaip svarbūs reiškiniai darantys įtaką ar formuojantys objektą (nuomonę apie jį). • Todėl įžymybės suvokdamos gerai įžymybių rinkodaros mechanizmus geba savo pačių „privačias skandalus paversti viešosiomis prekėmis" Skandalai dažnai skelbiami pačių leidėjų žurnalistų iniciatyva, siekiant kelti žurnalo reitingus ir pelną. • Skandalai dažnai gali būti kuriami ir pačios žvaigždės iniciatyva. • Skandalai padeda atnaujinti prigesusį žinomumą; • Žvaigždė sulaukia proveržio diskusijų internetinėse svetainėse ir žiniasklaidoje (palaikymo ar kritikos) • Vyksta spartesnis informacinės žinutės paplitimas (blogos žinios labiau patraukia dėmesį jos greitai platinamos) • Negatyvi reklama arba skandalai gali tampa žvaigždės įvaizdžio formavimo dalis • Dirbtinai sukurtos įžymybės gali tapti populiarios todėl, kad yra įdomios ne tiek pozityviu aspektu, bet ir kur kas dažniau pasitaikančiu - negatyviu aspektu.

Apdovanojimų šou / Nominacijos - raudonojo kilimo renginiai: koks šių renginių tikslas ir reikšmė įžymybei / įžymybių industrijai? Paanalizuokite įžymybių komunikacijos strategijas "ant raudonojo kilimo".

Raudonasis kilimas pagarbos ženklas - tai išliko iki šiol karališkuosiuose rūmuose ir per valstybinius priėmimus. • Žengimas raudonuoju kilimu yra skirtas pabrėžti atvykstančių asmenų svarbą, padeda sukurti reikiamą iškilmingumą • Protokoliniuose renginiuose yra aiškios taisyklės, kur ir kada, turi būti naudojamas raudonas kilimas. Raudonas kilimas siejamas su atitinkamu „dresscodu" „black tie" aprangos kodu. Apdovanojimai tampa ta scena, kur įžymybės gali sulaukti ypatingo dėmesio ir pripažinimo, ji gali pristatyti save ir tapti „matoma" iškart milijoninei auditorijai. Komunikacija - Paprastai interviu ant raudonojo kilimo su įžymybėmis tematika sukasi apie filmą ar dainą ar kt veiklą, kuriai įžymybės yra nominuojamos apie ateities projektus, vertinama įžymybių spalvinga apranga, jų nuotaikos ir jausmai apie vakaro įvykius. Įžymybė giriama už darbą, aprangą ir t.t. Įžymybes paprastai dėkoja už šį pagyrimą ir naudojasi proga skleisti savo naujausią darbą (savireklama) naudoja įvairius metodus savo įvaizdžio gerinimui. Įžymybės atsako į žurnalistų pateiktus klausimus apie tai, kaip jie jaučiasi būdami žvaigžde? Ar tikisi būti nominuoti? ir kaip jie jaučiasi dalyvaudami apdovanojimų šou. „ Įžymybės yra „estetiniai ir emociniai darbininkai" - nepakanka tiesiog gerai atrodyti einant raudonu kilimu, taip pat svarbu tinkamai strategiškai išreikšti savo emocijas, paskelbti žiniasklaidai apie savo darbus, susitikti su fanais ir t.t. <..> Taip pat svarbu, kas lydi įžymybę, ar ji viena, ar jos draugai, ar mylimasis, vyras ir.t.t

Kaip galima būtų įvertinti/pamatuoti ( kokiais kriterijais) socialinių tinklų sekėjų aktyvumą? kokią naudą internetinei įžymybei suteikia didelis sekėjų skaičius?

Sekėjų aktyvumą ir įsitraukimą galima įvertinti pagal įvairius kriterijus: • prisijungimų dažnis; • praleistas laikas prisijungus; • peržiūrėtų įrašų skaičius bei grįžtamojo ryšio raiška: emociukų ir patiktukų paspaudimai; • dalijimasis turiniu su savo draugais; • dalyvavimas konkursuose, diskusijose, komentavimas, pasiūlymų pateikimas; • kūrybinės iniciatyvos. Internetinei įžymybei reikia nuolat stimuliuoti ir išlaikyti visuomenės/auditorijos// sekėjų dėmesį, kadangi dėmesys (sekėjai) turi:• labai aiškią piniginę išraišką/lemia jų uždarbį; • pripažinimo lygį arba žinomumo statusą; • lemia įžymybių populiarumą; • lemia veikimo mastą/ įtaką visuomenėje.

Skandalo ir krizės apibrėžimai; Krizes lemiantys veiksniai.

Skandalas - tai asmens ar mažos grupės elgesys, kuris nėra suderinamas su vyraujančiomis socialinėmis normomis ir gali būti įvardijamas nusikaltimu/nusižengimu, nes pažeidžia padorumo ir visuotinai priimtino elgesio standartus. Veiksmai, apibrėžti skandalo terminu, visų pirma yra nesuderinami su visuomenėje nusistovėjusiomis normomis. Pats skandalai gali kilti savaime, arba siekiant tikslingai į save atkreipti žiniasklaidos dėmesį; Taip pat, siekiant pakenkti kažkieno įvaizdžiui, gali būti ir specialiai kuriami skandalai ar paviešinama informacija netinkamu laiku arba nutylimos svarbios aplinkybės. Taip pat „skandalui suformuoti" didelę įtaką daro žiniasklaida. Būtent ji apie tai rašo, platina, informuoja. Skandalai sukelia žmonių smalsumą, norą žinoti daugiau apie skandalo subjektą. Pažymėtina, kad krizė gali ištikti ne tik organizaciją/įmonę, bet ir asmenį, prekės ženklą, politinę partiją, valstybę ar kitus objektus. Krizė yra neplanuota. Jai būdingas neįprastumas, nepageidaujamumas. Krizė daro poveikį reputacijai, vartotojų pasitikėjimui, įvaizdžiui ir .t.t Krizei būdingi šie komponentai: • Netipiškumas, • Netikėtumas, • Grėsmė; • Netikrumas; Krizes gali lemti įvairūs faktoriai • Ekonominiai/ finansiniai - bankrotas, bedarbystė, infliacija ekonominis nuosmukis, mokesčių slėpimas, užmokesčio sumažėjimas, pokyčiai ir sprendimai prekybos politikoje. • Informaciniai -(dokumentų klastojimas, duomenų praradimas, hakerių atakos) , • Fiziniai- ( produkto, prekės, gaminio nesėkmė, įrangos praradimas, kokybės praradimas), • Žmogiškųjų išteklių - ( korupcija, vandalizmas, ligos, migracija) , • Reputaciniai - (narkotikai, alkoholis, kriminalai, smurtas, skandalai, vertybių nepaisymas) • Politiniai - politinių jėgų kova, politinė korupcija, neteisingi sprendimai gali sukelti visuomenės pasipriešinimą; • Komunikaciniai - išsakytas požiūris, pozicija, gandai, • Natūralios nelaimės, gamtiniai ir negamtiniai veiksniai (klimato atšilimas, žemės drebėjimai, arba pandemija, karai ir kt ) • Situaciniai ir asmeniniai veiksniai. Kai krizę sukelia patys žmonės, jų elgesys, sprendimai, žodžiai ( žmogiška klaida) arba žmonės tampa situacijų aukos, taip pat tyčinis poveikis, susidorojimas.

Socialinių tinklų ir pramogų industrijos sąsajos: kokie yra socialinių medijų naudotojų poreikiai?

Socialiniai tinklai jaunimui padeda patenkinti tokius poreikius: kaip bendravimas, draugystė, identiteto kūrimas ir valdymas, pramoga, nuobodulio mažinimas, informacijos paieška, idealaus įvaizdžio kūrimas, bendraamžių sekimas ir priėmimas, santykių palaikymas, apsauga nuo vienatvės ir atmetimo, įsitraukimas į žaidybinę veiklą

Pristatykite, kokios yra komunikacijos ir įvaizdžio formavimo (sekėjų pritraukimo) strategijos socialiniuose tinkluose?

Socialinių tinklų įsigalėjimo eroje įžymybės taiko įvairius sekėjų pritraukimo būdus/metodus/ komunikacijos priemones, kurios labai priklauso nuo tikslinės auditorijos ir norimo įvaizdžio. -„Įžymybės profilis" yra projektas kurį reikia nuolat kurti, atnaujinti ir išlaikyti. -Socialiniai tinklai tai tam tikra „scena" kur turi nuolat vykti „vieši pasirodymai'. Svarbiausia įžymybių komunikacijoje autentiškumas Įžymybių autentiškumas yra palyginti nauja rinkodaros koncepcija, kurios terminas apibrėžiama „kad įžymybė elgiasi pagal savo tikrąjį aš". Pirmoji taktika - Savęs apibūdinimo (angl. self-description) taktika - žmogus atsirenka žodžius//nuotraukas, apgalvodamas, kokią informaciją jis / ji norėtų pateikti skaitytojui. Žmonės atskleidžia savo gyvenamą vietą, gimimo metų ir kitus faktus, taip pat apibūdina savo pomėgius, laisvalaikį, ką mėgsta valgyti ir t.t. Antroji taktika - požiūrio išreiškimas (angl. attitude statements) - čia atsiskleidžia požiūris į gyvenimą, koks žmogus jis / ji yra ir kaip suvokia pasaulį. Atskleidžiamos socialinės, gyvenimiškos, kultūrinės vertybės. Išreiškiama nuomonę įvairiomis temomis ir taip savo pasaulėžiūrą, atskleidžiami gyvenimo prioritetai. Sekėjai turi galimybę išreikšti simpatiją, pritarimą arba antipatiją, prieštaravimus įžymybės požiūriui. Trečioji taktika - neverbalinė komunikacija (angl. nonverbal communication), gali būti skirstoma į vizualiką, emocines ekspresijas, fizinę išvaizdą bei gestus, judesius, kuriais galima daryti įtaką sekėjų požiūriui. Atkreipiant dėmesį į žmogaus išorinę išvaizdą, judesius, emocijas sprendžiama apie jo / jos būdą, drąsą, komunikabilumą ir temperamentą. Per neverbalinę komunikaciją internete, pavyzdžiui, nuotraukas, socialinių tinklų dalyviai demonstruoja savo kūną, viešina save, siekdami sulaukti reakcijos į jų išorinius pokyčius. Ketvirtoji taktika - socialinės asociacijos (angl. social associations), kurios nėra tiesiogiai susijusios su žmogumi, bet ši taktika leidžia tapatintis su kitais žymiais ar sėkmingais socialiniais vienetais. Tai yra būdas išreikšti savo simpatijas populiariems asmenims, sėkmingiems prekiniams ženklams ir t.t. Socialinės asociacijos leidžia demonstruoti savo ryšį su populiariosios kultūros pasauliu, t. y. žymiais žmonėmis, tai taip didinat savo vertę ir populiarumą.

Kokias naujas galimybes įžymybei suteikia dalyvavimas TV realybės šou laidose? Kodėl įžymybei svarbu sudalyvauti realybės šou laidose?

• TV šou padeda gaminti „žvaigždes"; • TV šou laidos sudaro galimybė įžymybei pasirodyti autentiškai/natūraliai ( pvz TV pokalbių šou metu); • TV padeda formuoti// koreguoti įžymybės įvaizdį visuomenėje; atnaujina žinomumą; • TV šou - naujas komunikacijos kanalas - didina žinomumą ( Veido ir vardo sklaida); Pritraukia naują tikslinę auditoriją; • Suteikia galimybę įžymybei atskleisti naujas charakterio savybes (priklausomai nuo laidos tipo pvz: iššūkis, išlikimas ir t.t.) • Atskleisti naujus talentus, save pateikti naujame vaidmenyje (pvz laidų vedėja, šokėja, virėja ir t.t.) • Įžymybė TV realybės šou dėka užmezga emocinį ryšį su savo gerbėjais. Emocinis ryšys dar labiau įtraukia žiūrovus tokias laidas stebėti. • Padeda stimuliuoti emocijas, paveikti žiūrovų jausmus. (pvz dramos, dalijimasis savo patirtimi ar svajonėmis)

Kokios sąsajos tarp įžymybės / įžymybių industrijos ir TV realybės šou?

Televizija ir televizijos projektai yra pramogų industrijos dalis, kuria tampa ir pats TV šou dalyvis taigi „talentų šou dalyvis, kuris dalyvauja TV šou programoje, taip pat tampa pramogų industrijos dalimi" • Toks žmogus (įžymybė ar ne) jau savaime tampa pramoga. Jis pasirašo sutartį ir bendradarbiauja su TV projekto kūrėjais, kurie pateikia TV šou dalyvį žiūrovams kaip pramogos objektą.

11. Paanalizuokite, kokius pozityvius/negatyvius pokyčius visuomenėje gali paskatinti įžymybės (pasiremkite praktiniais pavyzdžiais)?

pozityvus: Įžymybės gali tapti pozityvių pokyčių skatintojais, kviečiančiais pasaulio visuomenę atkreipti dėmesį į svarbias problemas (pvz prieš globalinį atšilimą, ekologiją ir t.t), keisti požiūrį bei įsitraukti į kovą prieš pasaulį kankinančias blogybes (pvz padėti skurstantiems, suteikti prieglobstį pabėgėliams) Įžymybės dažnai sukuria savo fondus, organizuoja labdaringus renginius, padeda sunkių ligų kamuojamiems vaikams, remia ištisus skurstančius Afrikos regionus, ar ir nukentėjusiems nuo nelaimių (cunamio, uragano ir t.t. ) Aktorė Angelina Jolie kaip žmogaus teisių aktyvistė ir Jungtinių Tautų geros valios ambasadorė lankosi pabėgėlių stovyklose. Dėl šios įžymybės daug žmonių ir institucijų atkreipė dėmesį į pabėgėlius. Sir Elton John pandemijos įkarštyje vaizdo įrašu kaip skiepijasi skatino žmones vakcinuotis ir būti saugiais. Krepšininkas įkūrė „LeBrono Jameso šeimos fondą" padėti nepasiturinčioms bei vienišoms šeimoms, todėl daugelis šeimų dabar gali leisti savo vaikams geresnį išsilavinimą ir geresnį maistą.

Apibūdinkite, kas yra įžymybė/įžymybių industrija? Kokia šios sąvokos reikšmės?

Įžymybe ir/arba Garsenybe - apibrėžiamas, bet kuris asmuo ( ne tik pramogų verslo), kuris turi savo asmens arba savo veiklos žinomumą/pripažinimą visuomenėje (žinomumo lygmenys gali būti skirtingi) Galimos reikšmės: Garsenybė / įžymybė • Žvaigždė • Žymus arba Garsus Įžymybės sąvoką apima žymiai platesnę kategoriją. Įžymybe gali būti ir mokslininkas, ir gydytojas ir politikai ir pramogų verslo atstovai. Žvaigždė yra žymiai siauresnė kategorija, kuri apima ribotą daugiausia pramogų verslo žmonių ratą.

Kokius privalumus / galimybes įžymybei suteikia asmeninis brendas?

Įžymybei asmeninis brendas suteikia didelį pelningumą, kadangi tai yra žinomo asmens prekinis ženklas dėl to pirkėjai perka tai, kas yra jau girdėta , žinoma. Asmeninis brendas įžymybę dar labiau populiarėja ne tik dėl jos daromos veiklos, bet ir dėl asmeninio prekinio ženklo. Asmeninis brendas įžymybę parodo kaip savo išskirtinių savybių, kompetencijų reprezentavimas, akcentuojant savo vertybes ir taip kuriant savo identitetą, reputaciją bei pridėtinę vertę.

Kas yra „įžymybių industrija", koks jos tikslas?

Įžymybių industrija - pramonės šaka (garsenybių pramonė) susijusi su kūryba, pardavimu ir pelnu. Įžymybių industrija „gamina"/ reklamuoja ir „parduoda" įžymybes/ skatina jų vartojimą; Įžymybių industrija industrija yra pramonės ir arba/ gamybos šaka orientuota į įžymybių gamybą ir pelną. Įžymybių industrija yra svarbi pramogų šou verslo sritis, kuri: padeda mažai žinomiems žmonėms įsitraukti ir įsitvirtinti pramogų šou versle, tapti žinomais, žymiais arba tapti žvaigždėmis (žinomumo generavimas) didina (arba padeda išlaikyti) jau esamą žinomų žmonių populiarumą visuomenėje, jų įtaką ir padeda įžymybėms generuoti pelną.

Paanalizuokite, kad yra "emocijų industrija", kokio yra įžymybių industrijos ir „emocijų industrijos" sąsajos?

Įžymybių industrija glaudžiai siejasi su emocijų industrija arba kitaip emocijų generavimu ir stimuliavimu bei gebėjimu valdyti savo emocijas

Apibūdinkite „Celebrity do-gooding" reikšmę / poveikį įžymybėms ir labdaros organizacijoms. Aš ši „santuoka visada yra sėkminga"?

Įžymybės naudojasi savo vardu ir daro gerus darbus pvz: organizuoja koncertus ir renka pinigus labdaros organizacijoms, kuria vardinius fondus, padeda didinti švietimą skurdžiose šalyse. Tai skatina žmones sekti įžymybes, o geri darbai ir pasiaukojimas didina jų populiarumą bei atneša pelną organizacijoms. Tai yra win win iš abiejų pusių, tačiau, kad ši "santuoka visada būtų sėkminga" įžymybėms reikia labai pasidomėti kokias organizacijas remia ir ką reklamuoja, nes nuo to priklauso ne tik organizacijos sėkmė, bet ir jų. Privalumai: Įžymybių įsitraukimas į labdaros organizacijas • - gali padidinti ne pelno siekiančių organizacijų žinomumą ir matomumą; • -partraukia žiniasklaidos dėmesį apie esamas organizacijas, formuoja jų įvaizdį • - didina jaunimo sąmoningumą ir taip pritraukti naujas tikslines grupes; • - gali prisidėti prie kampanijos problemų mažinimo (pvz nėra lėšų, trūksta savanorių); • - gali finansiškai paremti kuriamas/vykdomas iniciatyvas; • -prisidėti prie papildomų lėšų//aukų pritraukimo ir paskatinti aktyvesnį rėmimą; • - viešosios nuomonės apie organizaciją skleidimas ir formavimas • - realiai prisidėti prie socialinių problemų sprendimo; Trūkumai - įžymybės gali pasinaudoti labdare veikla, kaip priemone karjerai skatinti, kad padidintų savęs kaip įžymybės ir jo parduodamo albumo matomumą. Tuo tikslu labdaringų vizitų metu tiesiogiai skleidžia komercines idėjas apie savo veiklą; - įžymybių gyvenimo stilius ir vertybės gali akivaizdžiai prieštarauti jų filantropinei veiklai, taip susilpnintų pasitikėjimą esame organizacija, kuriai jos atstovauja; - įžymybės gali surinktas lėšas naudoti savo tikslas ir poreikiams; - įžymybės įvaizdis gali labai sukomercinti karitatyvines organizacijas (pvz kaip verslo įmones) ir taip pakenkti jųįvaizdžiui; - įžymybės įsitraukimas į karitatyvinę veiklą gali visuomenę paveikti skeptiškai ir taip pakenkti pačios įžymybės įvaizdžiui;

Kokios sąsajos tarp įžymybės ir geltonosios (bulvarinės) žiniasklaidos industrijos?

Įžymybės taip pat, kaip ir geltonoji žiniasklaida turi polinkį į sensacijas, skandalus, dramatizavimą. Ir tai yra nulemta dviejų veiksnių - tai populiarumo siekis ir „vartojimo" didinimas.

Įvardykite kokios yra įžymybių strategijas, siekiant generuoti sekėjų/ visuomenės emocijas.

Šio tikslo siekiama; - Dalyvaujant įvairiose TV šou laidose, kur reiškiamos pageidaujamos emocijos; - Dalyvaujant apdovanojimų/nominacijų renginiuose, kurie orientuoti į didelį viešumą ir „live/stream" transliacijas -kuriant ryškius, seksualius, provokuojančius, šokiruojančius įvaizdžius - viešinant intymias ir sunkias gyvenimo detales ( iš praeities) - inicijuojant, kuriant skandalus; - pateikiant ryškiais//provokuojančias arba jausmus žadinančias nuotraukos žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose; - savo muzikinę kūrybinę veiklą siejant su įspūdingais šou/ performansais - dalyvaujant įvairiose labdaros veiklose ir dalijantis vaizdais su sunkumą patiriančiais vaikais ar skurstančiai// sergančiais žmonėmis - Ir t.t.

Krizių komunikacija organizacijoje: proceso valdymo priemonės?

Šiuolaikinės organizacijos krizę galima traktuoti kaip neplanuotą ir nepageidaujamą, apribotą laike procesą, darantį įtaką organizacijos veiklos sąlygoms, kenkiantį jos reputacijai; tuomet gali Pagrindinė užduotis organizacijai krizės metu - parengti krizinės komunikacijos planą ir jį įgyvendinti, pasitelkiant ir tinkamai paruošiant reikiamus asmenis: vadovus, darbuotojus ir kitus asmenis.Sutrikti organizacijos funkcionavimas arba nutrūksta jos veikla.


संबंधित स्टडी सेट्स

Oracle EPM Planning Certification

View Set

Lecture 12 - Exam 2 - Thoracic Spine Evaluation and Treatment

View Set

Biochemistry I Exam 3 (hunterschaff)

View Set

Transcultural Module 5.01: Globalization and Transcultural nursing

View Set

History 110 Final Study Guide (Chapters 14-27)

View Set

Professional Use of Electronic Media

View Set

Phoenix Fire Paramedic Test Study Guide

View Set